Google Waymo izziņo pilnu pašbraukšanas aprīkojumu mikroautobusiem

0

Jau iepriekš bija zināms, ka Google atteiksies no automašīnu būves, pievēršoties tikai pašbraukšanas tehnoloģijām. Google pagājušajā mēnesī atdalīja pašbraucošo automašīnu projektu no pamatbiznesa, nodēvējot to par Google Waymo.

Tikko izziņots, ka speciāli mikroautobusiem izveidots sensoru kopums, lai Waymo produkciju būtu iespējams drīzumā piedāvāt autoražotājiem. Waymo pārstāvis norādījis, ka jau panākta vairāku komplektā ietilpstošo sensoru cenu samazināšana, kas attiecīgi samazina kopējo Waymo pašbraukšanas sistēmas cenu.

Google pašbraucošo automašīnu izpētes sākuma stadijā visu sensoru un radaru cenas kopā bija ap 75 000 dolāru vienai automašīnai. Šobrīd Waymo pašbraukšanas sistēmas cena ir aptuveni 8000 dolāri vienai mašīnai.

Google Waymo izmanto pielāgotus Fiat Chrysler Pacifica mikroautobusus ar hibrīda dzinējiem. Tiek norādīts, ka Google pie Fiat Chrysler Pacifica mikroautobusiem strādājusi jau pusgadu, nu tie drīz būs gatavi piedalīties kopējā satiksmē. Google Waymo automašīnas jau sevi esot pierādījušas dažādos testos ekstremālos laika apstākļos Kalifornijā, Mičiganā un Arizonā. Sagaidāms, ka pirmie 100 Fiat Chrysler Pacifica mikroautobusi uzsāks braukt pa koplietošanas ceļiem vairākās ASV pilsētās kaut kad 2017. gadā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!