Mičiganas Universitātes pētnieki izveidojuši programmatūru, kas ļautu jebkuram viedtālruņa ekrānam piešķirt tā saucamo spiedienjūtību, kas jau šobrīd ir pieejama Apple iPhone 6s. Programmatūra nodēvēta par ForcePhone, turklāt tās darbināšanai nepieciešams vien mikrofons un skaļrunis.

ForcePhone ģenerē 18 kHz skaņas toni, ko cilvēks nespēj dzirdēt. Tomēr 18 kHz var “sadzirdēt” mikrofons. Ekrāna skāriens nedaudz izmaina skanējumu, stiprāks spiediens uz ekrānu vēl vairāk izmaina skaņu, to uztver viedierīces mikrofons un dod nepieciešamās komandas, lai stiprāku skārienu uzskatītu par spiedienu.

Mičiganas Universitātes pētnieki norāda, ka tādējādi iespējams izvairīties no izmēros lielu un dārgu papildus sensoru uzstādīšanas viedierīcēs. Viss nepieciešamais spiediena reģistrēšanai jau ir viedtālruņos, atliek vien uzstādīt izstrādāto programmatūru. Pētnieki ForcePhone darbību demonstrēs MobiSys 2016 tehnoloģiju konferences ietvaros, kas norisināsies no 27. līdz 29. jūnijam Singapūrā.

4
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Krotowerikiss1labais Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Krotow
Guest
Krotow

Mājdzīvnieku turētājiem, kuri domā arī par savu sunīšu un kaķīšu labsajūtu, šī tehnoloģija diez vai būs ieteicama. Nabaga lopiņi no pastāvīgās saimnieka aparāta kaukoņas līdīs augšā pa sienām.

labais
Guest
labais

Eu labs, varēšu kaimiņu kaķu tanti izbesīt, spēlējot candy crash! :D

Krotow
Guest
Krotow

Skaties, ka neizraisi viņam atkarību. Šis, Tā vietā, lai muktu projām, nāks tev uzmākties :D

erikiss1
Guest
erikiss1

Hmmm, bet ja programma atpazītu vienkarši laukumu? Jo reali spiežot stingrak, laukums palielinas, neka no viegla pieskāriena…. Ganjau varbut varetu risinat ari parejas problemas, bet staigat ar skaņu riņķi…