Raspberry Pi Foundation uzsāka piedāvāt pirmos Raspberry Pi lietotāja paša būvējamos mikrodatoru modeļus četrus gadus atpakaļ, kas radīja veselu sekotāju gūzmu, jo lētie Raspberry Pi ieguva negaidītu popularitāti. Kopā pārdoti aptuveni 8 miljoni Raspberry Pi datoru un tikko izlaists Raspberry Pi 3 modelis ar 64-bitu procesoru, iebūvētu Wi-Fi un Bluetooth. Cena palikusi vecā – $35 vai £30.

Raspberry Pi 3 darbina 1.2 GHz četru ARM Cortex-A53 kodolu procesors, kas ir aptuveni 50% jaudīgāks par iepriekš izmantoto 900 MHz četru ARM Cortex-A7 kodolu procesoru. Raspberry Pi 3 saņēmis 1 GB 900 MHz RAM, kā arī iebūvētus Bluetooth 4.1 un 802.11n Wi-Fi savienojumus. Šādai jaudai būs nepieciešams vismaz 2.5 A strāvas avots.

Raspberry Pi 3 nav saņēmis 4K video atskaņošanas atbalstu. Ražotājs uzsver, ka tādējādi nāktos ziedot Raspberry Pi 3 atpakaļsavietojamību ar vecāku modeļu Raspberry Pi datoriem un to pagaidām uzņēmums nav gatavs darīt. Jaunais Raspberry Pi 3 pašrocīgi būvējamais mikrodators jau ir iegādājams tiešsaistes veikalos.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Antons

Varētu arī SATA ligzdu beidzot ielikt.

Loks

To neliek dēļ izmaksām un atpakaļsavietojamības. Ja ieliktu vienkāršākajā variantā uz USB kopnes, tad jēga tāpat nekāda, jo būtu tas pats USB ātrums. Pozitīvi jau ka jaunajā ethernet vairs nav uz usb, līdz ar to tīkla diskiem būs labāks ātrums

Dainis

The Raspberry Pi 3 shares the same SMSC LAN9514 chip as its predecessor, the Raspberry Pi 2, adding 10/100 Ethernet connectivity and four USB channels to the board. As before, the SMSC chip connects to the SoC via a single USB channel, acting as a USB-to-Ethernet adaptor and USB hub.

Loks

Eh patiešām, kaut ko pārlasījos tad :( Nu vismaz wifi nav caur USB, kas ar jau ir labi :)

KKTK

Oi, vairs nederēs vecie mob.t. lādētāji? :o

drinkits

Iepriekšējai versijai jau ar nederēja tie ~1A lādētāji, ja ko jaudīgu stutēja uz Avenes.

es

Kur Latvijā var paņemt? Kaut kur dokumentācijā ir minēts, ka ethernet nav vairs uz usb bus?

es

wlan nelieto usb kopni, bet ethernet turpuba lietot….