Reklāma

Rīgā atklāts Baltijā pirmais industriālais 3D printēšanas centrs

Jaunākie raksti

QNAP TS-253D-4G NAS iespēju apskats

QNAP mums laipni sarūpējis uz testu TS-253D NAS tipa tīkla atmiņu, lai mēs varētu iepazīties ar ierīces iespēju klāstu....

Saruna ar Mārtiņu Bērziņu par Citadeles pieredzi fintech risinājumu radīšanā

Bieži vien uzņēmumi, kā arī finanšu iestādes dažādu iemeslu dēļ izvēlas savus risinājumus radīt nevis paši no A līdz...

Riga TechGirls piedāvā bezmaksas dizaina programmēšanas darbnīcas skolniecēm

Lai veicinātu skolas laikā meiteņu lielāku interesi par iespējām tehnoloģiju jomā, Riga TechGirls, sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā 7.,...

Pētījums: pārsteidzošs elektroauto lietotāju daudzums atgriežas pie iekšdedzes dzinējiem

Kalifornijā, kas ir viens no lielākajiem elektroauto tirgiem pasaulē, veiktais pētījums parādījis, ka nemaz tik skaisti viss nav šai...

Izsolē iespējams iegādāties vienu biļeti “Blue Origin” kosmosa kuģī; ceļojums notiks jau šovasar

Maija sākumā jau ziņojām, ka Džefa Bezosa vadītā kosmosa kompānija "Blue Origin" drīzumā uzsāks biļešu tirdzniecību ceļojumam kosmosa kuģī...

2. februārī SIA “Baltic3D.eu” telpās Rīgā tika atklāts Baltijā lielākais 3D printēšanas tehnoloģiju centrs plastmasas produktu mazapjoma ražošanai. Jaunā ražotne atvērta LIAA administrētā Norvēģijas finanšu instrumenta projekta ietvaros. Piesaistot bankas Citadele aizdevumu, uzņēmums jaunajā ražotnē ieguldījis vairāk nekā 500’000 eiro, no kuriem 173’523,60 eiro ir Norvēģijas finanšu instrumenta līdzekļi.

Industriālajā 3D printēšanas centrā izvietoti 9 moderni industriālie 3D printeri, un 7 no tiem iegādāti no pasaules lielākā 3D printeru ražotāja “Stratasys”.

“Šis augsto tehnoloģiju projekts ir piemērs citiem uzņēmumiem, ka globāliem plāniem iespējams atrast finansējumu šeit pat Latvijā,” saka bankas Citadele valdes locekle Santa Purgaile. “Prieks kreditēt uzņēmumu ar augstu pievienoto vērtību. Jaunatklātais Baltijas 3D printēšanas centrs rada jaunas iespējas attīstībai medicīnas, ražošanas un citās jomās.”

Kā norāda „Baltic3D.eu” vadītājs Jānis Jātnieks, uzņēmuma darbība pamatā saistīta ar ražošanas uzņēmumiem, kam 3D printēšana palīdz organizēt ražošanu un samazināt izmaksas. “Jaunatklātajā ražotnē jau šobrīd piedāvājam izveidot augstas precizitātes funkcionālus prototipus, mazos apjomos ražot gala produktus, kā arī palīdzēt uzņēmumiem ievērojami optimizēt esošos ražošanas procesus. 3D printēšanas tehnoloģiju izmantošana mūsu klientiem ļauj samazināt izmaksas, salīdzinot ar tradicionālām ražošanas metodēm, un ļauj ietaupīt līdzekļus un laiku, radot jaunus produktus,” stāsta J. Jātnieks.

„Esam ļoti gandarīti par sadarbību ar banku Citadele, kas noticēja mūsu drosmīgajai idejai, lai arī esam tikai start-up uzņēmums. Mēs plānojam kļūt par piemēru tam, ka ar lielām ambīcijām, kas balstītas uz labiem finanšu aprēķiniem, varam ne tikai saņemt finansējumu izaugsmei, bet arī kļūt par nozīmīgu spēlētāju reģionā,” norāda uzņēmuma īpašnieku pārstāvis Didzis Dejus.

Industriālajā ražotnē veidotie produkti ir īpaši piemēroti elektronikas, mašīnbūves, pārtikas un medicīnas nozares uzņēmumiem, kuri ikdienā saskaras ar jaunu produktu veidošanu, kā arī ražo produktus nelielos apjomos. „Baltic3D.eu” pakalpojumus līdz šim izmantojuši gan ražošanas uzņēmumi, gan medicīnas iestādes un ārsti, kā arī jau starptautisku atpazīstamību iemantojuši Latvijas izgudrotāji, to skaitā – arī “Airdog” izstrādātāji.

Kā norāda J. Jātnieks “3D printēšanas tehnoloģiju centra veidošanā īpaši piedomāts pie tā, lai būtu iespēja centra apmeklētājiem sniegt praktiskas un teorētiskas apmācības. Tas darīts ar nolūku apmācību laikā klientiem pašiem praktiski veikt produkta 3D modeļa faila sagatavošanu un uzsākt 3D printēšanas procesu, uzlabojot sapratni par digitālo procesu ērtumu mūsdienīgā ražotnē.

Šobrīd globāli gandrīz 70% no ražojošajiem uzņēmumiem jau izmanto kādu no 3D printēšanas tehnoloģijām. Jaunā centra atvēršana būs lieliska iespēja arī vietējiem uzņēmumiem saņemt augsta līmeņa pakalpojumu savlaicīgi un tepat Latvijā, jo uzņēmums “Baltic3D.eu” spēj piegādāt gatavās detaļas uz pusi ātrāk nekā konkurējoši uzņēmumi no ārzemēm. Turklāt uzņēmums tik plašu tehnoloģisko parku izveidojis ar mērķi konkurēt arī starptautiskā arēnā, šobrīd apkalpojot uzņēmumus visur Baltijā, Baltkrievijā, Polijā un Skandināvijas valstīs.

Uzņēmums „Baltic3D.eu” uzsāka darbu ar 3D printēšanas tehnoloģijām 2013. gadā. Kopš tā laika uzņēmums piedāvājot 3D printēšanas pakalpojumu apkalpojis vairāk kā 230 klientu gan no Latvijas, gan citām Eiropas valstīm. Reaģējot uz klientu pieprasījumu, 2016. gadā uzņēmums uzsācis arī industriāla dizaina izstrādi un augsta līmeņa tehniskās 3D modelēšanas pakalpojumus. Uzņēmuma vadītājs: “Līdz ar jaunā centra atvēršanu, esam gatavi straujai izaugsmei un ceram, ka tehnoloģiju pieejamība palīdzēs veidot radošu mikroklimatu aizvien jaunu produktu izstrādei šeit pat Latvijā.”

Reklāma

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK

Nu? Krāsainas kastītes dažādajiem Raspberry PI modeļiem jau ir sataisītas? Cik redzēju neviens LV netirgo kastītes. Muļķīgi sūtīt no ārzemēm ko tādu ko tepat vēsi var izprintēt.

Piu
Pēteris Krišjānis

Daudz ko noteiks cenrādis. Ja varēs ko foršu nelielu izdrukāt par normālu cenu, noteikti šo servisu izmantošu. Katrā ziņā laba ideja un būtu forši ja tā noturētos. Lai izdodas!

AG 3D Group

Pirmais Daylight polimera 3D printeris Latvijā.
Photocentric Daylight LC Precision1.5
http://www.ag3dgroup.lv

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: