Toronto universitātes pētnieki nākuši klajā ar paziņojumu, ka 3D printeru izejmateriāls izgatavojams no vecas frī kartupeļu eļļas. Turklāt McDonald’s bijis vienīgais lielais ēdināšanas uzņēmums, kas bijis gatavs sadarboties ar zinātniekiem.

Ideja par jaunu 3D drukas materiālu radusies, jo esošie izejmateriāli ir ļoti dārgi, plastmasas cena var sasniegt pat 500 dolārus litrā. Pētnieki uzmanīgi izanalizējuši dažādus citus materiālus, lai aizvietotu dārgo plastmasu, un izrādījies, ka ļoti līdzīga molekulu struktūra iegūstama no vecas cepamās eļļas.

Diemžēl visi tuvējās apkārtnes restorāni atteicās sadarboties ar zinātniekiem, vienīgi McDonald’s atsaucās aicinājumam piegādāt veco frī kartupeļu eļļu.

Eļļu, protams, nākas izfiltrēt un apstrādāt, bet tā ir izmantojama 3D drukai. Tiek lēsts, ka šāds 3D printēšanas izejmateriāls, kad to sāks ražot komerciālos apmēros, izmaksās aptuveni 30 centus litrā.

Reklāma

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Gints Rotčenkovs Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Gints Rotčenkovs
Viesis
Gints Rotčenkovs

Ja kāds uzņēmums vēlas patestēt friteru eļļas kvalitātes testeri (par atsauksmi) – jautājiet man vai SnapTest.LV SIA. Pieejami uz pirkšanu vai nomu.