Web Analytics
More
  Reklāma

  Jolla atdalīs “dzelžu” ražošanu no programmatūras izstrādes

  Jaunākie raksti

  Somijas uzņēmums Jolla, kas sastāv no bijušajiem Nokia darbiniekiem, cenšas turpināt darbu tajā virzienā, kuru Nokia apstājās ar MeeGo operētājsistēmu. Jolla šobrīd veido un turpina attīstīt Sailfish mobilajām ierīcēm paredzēto operētājsistēmu, kā arī uzņēmums veiksmīgi noslēdza Indiegogo līdzekļu vākšanas kampaņu planšetdatora ražošanai. Sākotnēji tika gaidīts, ka Jolla Tablet planšetdators uzsāks ceļu pie atbalstītājiem jau maijā, bet tagad tā izsūtīšana atlikta līdz jūlija beigām.

  Tikko izziņots, ka uzņēmums grasās atdalīt programmatūras izstrādātājus no aparatūras ražotājiem, tāpēc tiks veidoti divi uzņēmumi. Pamatā Jolla turpinās izstrādāt Sailfish mobilo operētājsistēmu un uzņēmums nodarbosies ar tās licencēšanu, bet arī planšetdatoru un varbūt pat viedtālruņu ražošana netiks atstāta novārtā.

  Reklāma

  Jolla neatklāj Sailfish operētājsistēmas izmantotājus, bet tika baumots, ka vēlas veidot pati savu Android un iOS alternatīvu, tāpēc vērsusies pie Jolla. Yota (YotaPhone) esot pārtraukuši sarunas par uz Sailfish bāzētas operētājsistēmas izveidi, tāpēc nav īsti skaidrs, kas varētu būt Jolla klienti.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Ksspars Lccis
  08.07.2015 12:37

  Jolla neatklāj Sailfish operētājsistēmas izmantotājus, bet tika baumots, ka vēlas veidot pati savuAndroid un iOS alternatīvu, tāpēc vērsusies pie Jolla.

  šo var kaut kā drusku ar lōģiku?

  P.
  08.07.2015 13:44
  Reply to  Ksspars Lccis

  Drošvien domāta Krievijas valdība.

  Reklāma