Reklāma

Krievija uz pusi mazinās mobilo tehnoloģiju atkarību no sapuvušajiem Rietumiem

Jaunākie raksti

Esam pāris reizes ziņojuši, ka Krievija vēlējās no Apple un citiem izstrādātājiem iegūt informāciju par operētājsistēmām, it kā lai varētu pārbaudīt slēptās spiegošanas iespējas. Krievijas vēlmes netika apmierinātas, tomēr plinte krūmos nav mesta un Krievijas pārstāvji tikušies ar Jolla, kas šobrīd veido Sailfish operētājsistēmu. Krievija vēlas izveidot drošu alternatīvu Android un iOS operētājsistēmām, kas tiks lietota sākotnēji valdības līmenī un pēc tam arī ierindas iedzīvotājus “mudinās” pāriet uz “pašmāju” produkciju.

Tehniski Sailfish OS ir no citas valsts, tomēr tai piemīt atvērtā koda operētājsistēmas pazīmes, kas ļaus nodrošināt tās drošību. Sailfish OS šobrīd jau tiekot izmantota 0.5% no visiem Krievijas viedtālruņiem, kas ir stipri zem mobilo operētājsistēmu pastarīšiem Microsoft Windows Phone un BlackBerry OS.

Krievijas plāns ir tuvāko divu piecgažu laikā samazināt ārvalstu uzņēmumu veidoto mobilo operētājsistēmu īpatsvaru zem 50%. Vēl vienas platformas piedāvāšana nav pilnvērtīgs risinājums, lai iedzīvotājus pārvilinātu uz jaunu mobilo operētājsistēmu. Nāksies veidot arī servisus, lietotņu veikalu un pašas lietotnes, jo pretējā gadījumā operētājsistēmas ieviešana izgāzīsies.

Reklāma

32 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
32 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

>tiekot izmatota

Ziemeļkorejai un tās lielajai sadraudzības valstij saprātīgāk būtu atteikties no mobilajām ierīcēm, gluži kā to esot izdarījis vecais lapsa Putins. Lai nesanāktu kā anekdotē – pirkstu jūti? Aha. Bet rokas ir šeit.

nav svarīgi, kāda tieši OS – ja vajadzēs, izkniedēs kā savulaik irāņu urāna bagātināšanas fabrīķi. Ģimka pieslēgsies mordokņigai, un viss – izpikšķerēs visus noslēpumus :)

Laba doma, un arī Jolla ar Sailfish OS varēs nopelnīt.
Somiem tas būtu uzrāviens ne pa jokam.

Bet Ziemeļkoreja te ņi pri čom:)

nē nu skaidrs taču, kādi smārtfouni ZK…ja parasts telefons tikai partijniekiem pret parakstu

Es neesmu drošs, ka kāds uzņēmums būtu ļoti priecīgs sadarboties ar Krieviju. Ja nu tas nozīmē savā platformā/ierīcēs iebūvēt backdoorus u.c. spiegošanas mehānismus. Protams, Jolla ir mazmazītiņš un globālā tirgū nenozīmīgs spēlētājs, tomēr vai tas ir vieziens, kurā attīstīties? Nedomāju gan.

Patiesībā Latvijā vērojamai uzspēlētai rusofobiskajai ažiotāžai ir maz sakara ar realitāti.
Apmēram tā – papriekš uztaisām sankcijas un tad pretsankciju dēļ gaužamies ka Krievija esot neuzticams biznesa partneris.(:
Bet spiego visi – gan ASV, gan tās jaunākais partneris un satelīts ES, gan Ķīna, gan Krievija…

Autor, Tev ko bērnudārzā krievs vienīgo rievu smadzenēs ar lāpstiņu iecirta ?
No kurienes tāda debila žults pār Krieviju ?
Kas ir ? pipuks lielāks paliks gānoties internetā par Krieviju un tās ražoto ?
Angara, Armata, Elbruss nepietiek ?

Sūds tas Elbrus ir, uz pasaules fona. Turklāt advancētākos modeļus tāpat ražo Taivānā, nevis Krievijā.

Nu un kas ir ar tiem Angara, Armata un Elbrus? Vienas vienīgas problēmas un publicitātes murgi. Jebšu es arī esmu Rietumu propagandas apmāts cilvēks?

Kristapiņ Angara ir raķešu platforma ko ir radījusi Krievija, Armata ir tanku platforma, Elbruss vispār ir superkompis – vismaz es ar savu necilo IT izglītību domāju to … Vai tev, pašam vīrietim esot, neliekas, ka truli lejot žulti pār Krieviju kaučkā paliekam paši smieklīgi ? Kā var atļauties liet žulti uz valsts ? kura spēj pilnībā uz saviem ražošanas spēkiem radīt kosmosa raķešu platformu ? Ko spēj Latvija ? Just5 trubas ražot ar kurām vienīgais sakars ar Latviju ir čainā iespiestas manuāļu grāmatiņas ar letiņu ķeburiem … ? Padomā par to un tad noliec ražotājas valsts iespējas … un jā,… Read more »

Man arī bez Tava īpaši mīlīgā apskaidrojuma bija skaidrs kas ir šīs tehnoloģijas/produkti. Tāpēc nevajag te pataisīties par pašu gudrāko sarunas dalībnieku. Žulti var liet un var neliet – tā ir katra brīva izvēle un kamēr izteikšanās nav rupjību un apvainojumu pārpildīta, šādam viedoklim ir vieta Kursorā. Es saprotu, ka Tev vairāk simpatizē Krievijā notiekošais un šeit ir vieta arī tādam viedoklim. Galvenais saturēt savus izteikumus pieklājības rāmjos. Kas attiecas uz iepriekš pieminētajiem Krievijas veikumiem, tad, protams, tie ir ievērības cienīgi un lielvarai, kas Krievija joprojām ir, piedienoši. Tomēr nav tik liela nozīme tam, ka kaut kas ir uzbūvēts, svarīgi… Read more »

es neesmu gudrs. bet es esmu tas kurš tur saiti, ko skata 60.000 mēnesī … ir bik argumenC ?

Es izsaku, ka beidzams zākāt Krieviju un spējam paši ko ražot – nespējam neko? tad vismaz turam muti ….

Pelei ir jāzin sava vieta pirms lekties ar kaķi …..

Es pieņemu, ka šī saite, ko Tu turi nav latviski :) Es absolūti nepiekrītu tam, ka viss Krievijas paveiktais jāuztver ar sajūsmā atvērtu muti. Muļķības! Ja kaut kas nedarbojas kā nākas, tad ir jārunā arī par to. Bet tāpat ir jāseko arī pozitīvajiem darbiem un par to pašu Elbrus mēs jau Kursorā esam rakstījuši.

Armands Avens – vai nu Tu esi pārāk saelpojies garaiņus vai vienkārši nospēris cita cilvēka vārdu un uzvārdu. Kaut kā neatminos no citiem forumiem, ka NormaalsCilveeks bija tāds pamuļķis.

Es ar nevaru saprast, vai tiešām TAS Armands Avens. Tiešām?
Es rakstā nevarēju atrast nevienu vietu, kur autors būtu paudis savu personīgo viedokli, tikai un vienīgi faktus. Ja fakti kādam ir nepatīkami, tur neko nevar padarīt.

OK, nu es vairs nevaru nepajautāt. Kas ir “TAS” Armands Avens?

fotoreceptes.lv, bet nu man neticas nemaz :)

Ir gan paudis viedokli, nevis faktus. Elbrus nav nekādi superdatori mūsdienu kontekstā, kā jau minēju.

Man laikam vajag, lai ar pirkstu parāda. Vienalga nesaprotu, kur tur nievājošs viedoklis, žults un gānīšanās? Ko gribēs redzēt un izlasīt, to izlasīs un redzēs.

:)

Kas ir superkompis? Tie astoņkodolu 250 GFLOPS procesori, kas šogad iznāks? Pērnā gada Intel V3 Xeoni var izspiest virs 500 GFLOPS uz proci.

nujā, xeoni…jāsaprot, ka Elbrusu izgatavojusi valsts, kurā nav nekādu priekšnosacījumu mūsdienu elektronikas inovācijām. Uz tāda fona Elbruss, saprotams, ir milzīgs sasniegums.

….pat ja tā būtu kāda vecāka Taivānā čipa kopija.

Armand. Spiežu virsū uz galvenā lapas bannera tavā saitā un…”404. Файл не найден.” :D Gluži kā viss tajā valstī.

palasi vēsturi, mēsls.

Dīvaini, ka paši savu netaisa. Bet raksta virsraksts ar dīvains. Somi vairs nav rietumos?

Ar ko pati Krievija labāka? Vieni alkaši un cietumnieki. Pat tas Yotaphone ir stiķēts Ķīnā.

Nu, paga, pat iPhone kopā liek Ķīnā un tas pats par sevi nav nekas slikts. Krievijā nemaz nav cilvēku, kas varētu salikt kopā tik smalkas lietas (par tik lētu cenu). Mūsu kaimiņš ražojot kosmosa kuģus un raķetes ir nogulējis pārējo (patērētāju) tehnoloģiju attīstīšanu.

un nez kuro reizi tie kuģī tā arī nesasniedz orbītu

Tas ir brīnišķīgi – slavināt superkompi Elbrusu, rakstot uz pindosu izgudrota makbuka. Vai uz makbuka klona ar citu nosaukumu.

Krievijā Ķīnas telefoni ir cieņā zemās cenas dēļ, rodas jautājums vai RU + Fin spēs piedāvāt kaut ko lētāku???

Pagaidām viss, kas ir jāzina par Krieviju, kad kāds kaut ko sāk stāstīt par “sasniegumiem” (TY: tsYLkiz9Diw):
https://www.youtube.com/watch?v=tsYLkiz9Diw
Nu nav to sasniegumu un nav no kurienes rasties. Nodzīvo to pašu PSRS laikā “sasniegto”. Pārējais ir imports.

Reklāma
Reklāma
Reklāma