Reklāma

Jolla Sailfish OS būs uzstādāma Sony Xperia viedtālruņos

Jaunākie raksti

Volkswagen pašbaucošo auto iespējas var nākties abonēt

Mobilo sakaru, televīzijas un mūzikas abonēšana nav nekas jauns, bet arvien biežāk izskan ziņas, ka arī autoražotāji vēlas no...

“Twitter” jaunā funkcija liks tev padomāt divreiz, pirms publicēt aizskarošus un rupjus ierakstus

Šķiet, kas gan būtu "Twitter" ikdienas komunikācija, ja kāds savu slikto garastāvokli vai negatīvo attieksmi nepamanītos ietērpt aizskarošu un...

OnePlus viedtālruņi kopā ar Android 12 iegūs vizuālo tēmu veikalu

OnePlus apsolījis vienlaikus ar Android 12 un operētājsistēmu pavadošo OxygenOS piedāvāt arī vizuālo tēmu veikalu OnePlus viedtālruņiem. OnePlus īpašnieki...

Microsoft apstiprina, ka Xbox konsoļu pārdošana tai nenes peļņu

Pēdējās nedēļās notiekošās sarunas starp spēļu veidotāju Epic un Apple, saistībā par ieņēmumu sadalījumu, gaismā izcēlušas Microsoft Xbox pārdošanas...

Ķīniešu elektroauto ražotājs “Nio” savu starptautisko paplašināšanos sāk Norvēģijā

Viens no lielākajiem Ķīnas elektroauto ražotājiem "Nio" šovasar oficiāli uzsāks savu darbību Eiropā, par pirmo mītnes vietu kļūstot elektroauto...

Somu programmatūras uzņēmums Jolla paziņojis, ka uzsākta sadarbība ar Sony Mobile, lai Xperia sērijas viedtālruņos būtu iespējams uzstādīt Jolla Sailfish operētājsistēmu. Jolla izlaidīs speciālas Sailfish operētājsistēmas versijas, kas būs vienkārši uzstādāmas Sony Xperia viedtālruņos.

Jolla partnerību atbalsta Sony Open Devices programma, kas nodrošinās viedtālruņu un jaunās operētājsistēmas sadarbību. Jolla Sailfish operētājsistēma sākotnēji nonāks pie Xperia X īpašniekiem. Tiek plānots, ka tas notiks kaut kad vasarā.

Jolla Sailfish operētājsistēma ir bāzēta Linux, tiek pat uzskatīts, ka tā varētu būt viena no drošākajām mobilajām operētājsistēmām. Diemžēl ar Jolla Sailfish nonākšanu viedierīcēs neveicas tik labi – operētājsistēmu var atrast tikai dažos, reti pieejamos viedtālruņos, piemēram, Turing Phone, Jolla planšetdatorā, neoficiāli arī Fairphone 2.

Jolla Sailfish operētājsistēmas pamata tirgi ir Ķīna, bet Krievija mobilo operētājsistēmu atzina par derīgu izmantošanai valsts uzņēmumos.

Reklāma

17 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
17 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Jānis

Pēc kāda laiciņa nomirs dabīgā nāvē.

x

tāpat kā pārējās OS

LOOK

Iespējams ja tiks ņemtas vērā CM kļūdas un uzturēšanas budžetu papildinās smagsvara ražotāji kā Sony, tas varētu pat darboties. Protams pie nosacījuma, ja viss patreiz saražotais app, būs uz tā darbināms.

wils

Lai veicas, Googles dominance nekad nav patikusi.

Edmunds

Pareizi vien ir, jo lielāka konkurence, jo labāk. Kaut vai uz neilgu laiku. Tas liek lielajiem saspringt.

Kristaps Skutelis

Nu, paga, paga. Sailfish OS nekādā mērā neapdraud Android un pat ne iOS. Tā ir mobilā ar ar praktiski neeksistējošu tirgus daļu. Tāpēc es īsti nesaprotu kāpēc Sony krāmējas ar šo projektu. Tīri, lai parādītu, ka viņi ir atvērti visādiem eksperimentiem un lai reklamētu savu Open Devices programmu?

digitalk

ja pāris korporācijas vai valsts pārvaldes izvēlēsies Sailfish OS, kā drošu un pārvaldāmu mobilo sakaru pamatu – kādas firmas telefoni tiks iegādāti un lietoti ilgtermiņā?

Kristaps Skutelis

Kāpēc, lai šīs “pāris korporācijas vai valsts pārvaldes” izvēlētos “nevienam nezināmo” Sailfish OS?

Lapsinieks

jo tur stāv pūtina paraksts.

digitalk

tāpēc, ka open source sistēmu var izauditēt uz drošību un viegli pielāgot savām vajadzībām.

Kristaps Skutelis

Tiešām kādam ir laiks un nauda nodarboties ar tādām (liekām) darbībām nevis piejaucēt jau gatavus risinājumus?

digitalk

Sailfish OS kā reizi ir gatavs risinājums, kuru viegli piejaucēt.

lai būvētu drošu sistēmu vajag drošu pamatu, nevis ‘slēgtas OS’ firmas CEO tēvišķā, uzticamības pilnā balsī teikto skatoties acīs – mums viss ir pilnīgi tīrs un drošs, ticiet man, es nekad nemeloju.

tas pats attiecas uz kļūdu labošanu un izmaiņām bāzes sistēmā – būsi atkarīgs no Apple vai Google, kad nu viņiem labpatiksies un ja vispār gribēs. utt., utjpr.

wils

Valsts iestādēm un koorporācijām, kam ir svarīgi, lai informācijas noplūde būtu minimāla, bet tajā pašā laikā neierobežotu darbiniekus tikai ar podziņtelefonu bez kameras, pieļauju šādi atvērtie projekti ir medusmaize.

Kristaps Skutelis

Tur ir jābūt milzīgai nauda, lai parakstītos uz šādiem eksperimentiem. Vai arī ripos galvas, ja pēc gada būs jāmaina viss telefonu parks.

Ingus Keivs

Pats staigāju ar pirmo jollas telefonu. Programmatūrai apdeiti nāk

Y

Nu īsts hipsters. Mr andergraunds

Ingus Keivs

Pie SFOS lietošanas vajag piešauties. Viegli sanāk, ja esi lietojis Nokia N9. Veiktspējas ziņā ieliek smagu kloķi androidam. Mīnusi: maz native progu, kas tiek kompensēts ar android progu supportu. Nav devaisu.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: