web analytics

Toyota Prius īpašnieki kļūst par zagļu upuriem – viņu auto paliek bez akumulatoriem

Jaunākie raksti

“TikTok” noņēmis gandrīz 350 000 video, kuri saistīti ar ASV prezidenta vēlēšanām

Līdzīgi kā citos sociālajos medijos, arī "TikTok", protams, figurē vesels lērums satura, kas sniedz nepatiesu informāciju. Lietotne nākusi klajā...

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #406 (25.02.2021)

25. februāra radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Kā klausīties Star FM tehnoloģiju ziņas? Katru ceturtdienu...

Anker sāks piedāvāt pārnēsājamo bateriju, kuru var savienot ar iPhone MagSafe tehnoloģiju

Pagājušā gada oktobrī Apple mūs iepazīstināja ar iPhone 12 sērijas telefoniem, kuri ir aprīkoti ar speciāliem magnētiem telefona aizmugurē,...

Kādu portatīvo datoru skolēnam vai darbam no mājām var nopirkt par 500-600 eiro?

Diemžēl ir sanācis tā, ka neskaitāmu ārēju spēku rezultātā mēs vairs nevaram brīvi ieiet veikalā un iegādāties jaunu klēpjdatoru....

“Volvo” sadarbībā ar “DHL” veiks elektrisku kravas auto testus Zviedrijā

"Volvo" pēdējo pāris gadu laikā izziņojuši apjomīgus elektrifikācijas plānus, kas neizbēgami skars arī autoražotāja kravas auto divīziju. "Volvo" sadarbībā...Vēl pirms pāris gadiem autoīpašniekiem samērā bieži nācās saskarties ar zādzībām, kuru ietvaros no to automašīnām tika izzagta to bākās esošā degviela. Attīstoties tehnoloģijām, arī zagļi ir kļuvuši advancētāki un arvien biežāk no ārvalstu medijiem tiek saņemtas ziņas par to, ka par laupītāju upuriem kļūst hibrīdauto īpašnieki.

Pēdējo dažu nedēļu laikā vairāki Toyota Prius īpašnieki ir vērsušies Sanfrancisko policijas nodaļās ar iesniegumiem par nozagtiem automašīnu akumulatoriem. Visas zādzības tikušas pastrādātas līdzīgi – izsists aizmugures stikls, nogriezti vadi, kas pievienoti pie automašīnas akumulatora, un pats akumulators izcelts ārā no tam paredzētā nodalījuma.

Akumulatoru bloks sver aptuveni 50kg un, pēc Toyota pārstāvju sniegtās informācijas, atbilstoši kvalificētam speciālistam tā izņemšana aizņem aptuveni stundu. Ironiskā kārtā, Sanfrancisko policija apgalvo, ka zagļiem tas padodas krietni ātrāk – aptuveni divdesmit minūšu laikā.

Pagaidām vēl nav pārliecības par to, kāds skaidrojums ir pēkšņam šāda veida zādzību pieaugumam. Tiek lēsts, ka viens no iemesliem tam var būt fakts, ka sāk beigties pirmās paaudzes Prius (aptuveni desmit gadus veci auto) akumulatoru garantijas laiks. Šāda akumulatora nomaiņa ārpusgarantijas ietvaros izmaksā aptuveni trīs tūkstošus ASV dolāru, bet lietota akumulatora cena ir aptuveni tūkstotis ASV dolāru.

Interesanti ir tas, ka vairumā gadījumu akumulatori tiek zagti no trešās (pēdējās) paaudzes Toyota Prius. Šīs paaudzes automašīnām akumulatori atšķiras no pirmās paaudzes un, lai tos varētu izmantot vecākās automašīnās, tie ir jāpārveido.

Lai arī problēma vēl nav kļuvusi globāla, tā sāk izplatīties arī pārējā ASV teritorijā, piemēram, Ņujorkā, kur kopš pagājušā gada novembra vien ir reģistrēti četrpadsmit akumulatoru zādzības gadījumi.

1 komentārs

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

Modifikācija softā un bez iejaukšanās no malas vecākas paaudzes Prius nedarbojas ar jaunāka priusa aķi. Vai saderību iešūt pat starp konkrētajiem auto un aķīšiem. Protams, arī to uzhakos, bet zagtais vairs nemaksās tūkstoti, liekot zagto aķīšu pircējiem padomāt.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: