Reklāma

Toyota Prius īpašnieki kļūst par zagļu upuriem – viņu auto paliek bez akumulatoriem

Jaunākie raksti

IKEA un ASUS ROG kopīgi radītās mēbeles būs pieejamas jau oktobrī

Pirms aptuveni gada IKEA un ASUS ROG kopīgi paziņoja par mēbeļu sēriju izveidi datorspēļu cienītājiem. Paziņots, ka jau oktobrī...

“NIO” nākamgad plāno pilnvērtīgi ienākt Eiropas tirgū

Ķīniešu elektroauto ražotājs "NIO" apstiprinājis, ka nākamā gada beigās Vācijā ieradīsies "ET7" elektriskais sedans, kas iezīmēs autoražotāja pilnvērtīgu ienākšanu...

Microsoft izziņo, ka klasiskā Office 2021 versija būs pieejama sākot no 5. oktobra

Jau februāra sākumā Microsoft informēja, ka jaunākā Microsoft Office 2021 versija būs pieejama vēlāk šī gada laika, un pēc...

Apple iPhone 13 Pro modeļa grafiskā apstrādes jauda būs par 55% labāka nekā iPhone 12 Pro

Šajā nedēļā Apple beidzot izziņoja atjaunotus četrus iPhone 13 modeļus. Kaut arī tie vēl nav oficiāli nonākuši pie gala...

Xiaomi Eiropai izziņo Pad 5 planšetdatoru par €349

Xiaomi Pad 5 planšetdators būs pieejams pircējiem Eiropā, tā cena būs no 349 eiro. Xiaomi Pad 5 būs 11...

Vēl pirms pāris gadiem autoīpašniekiem samērā bieži nācās saskarties ar zādzībām, kuru ietvaros no to automašīnām tika izzagta to bākās esošā degviela. Attīstoties tehnoloģijām, arī zagļi ir kļuvuši advancētāki un arvien biežāk no ārvalstu medijiem tiek saņemtas ziņas par to, ka par laupītāju upuriem kļūst hibrīdauto īpašnieki.

Pēdējo dažu nedēļu laikā vairāki Toyota Prius īpašnieki ir vērsušies Sanfrancisko policijas nodaļās ar iesniegumiem par nozagtiem automašīnu akumulatoriem. Visas zādzības tikušas pastrādātas līdzīgi – izsists aizmugures stikls, nogriezti vadi, kas pievienoti pie automašīnas akumulatora, un pats akumulators izcelts ārā no tam paredzētā nodalījuma.

Akumulatoru bloks sver aptuveni 50kg un, pēc Toyota pārstāvju sniegtās informācijas, atbilstoši kvalificētam speciālistam tā izņemšana aizņem aptuveni stundu. Ironiskā kārtā, Sanfrancisko policija apgalvo, ka zagļiem tas padodas krietni ātrāk – aptuveni divdesmit minūšu laikā.

Pagaidām vēl nav pārliecības par to, kāds skaidrojums ir pēkšņam šāda veida zādzību pieaugumam. Tiek lēsts, ka viens no iemesliem tam var būt fakts, ka sāk beigties pirmās paaudzes Prius (aptuveni desmit gadus veci auto) akumulatoru garantijas laiks. Šāda akumulatora nomaiņa ārpusgarantijas ietvaros izmaksā aptuveni trīs tūkstošus ASV dolāru, bet lietota akumulatora cena ir aptuveni tūkstotis ASV dolāru.

Interesanti ir tas, ka vairumā gadījumu akumulatori tiek zagti no trešās (pēdējās) paaudzes Toyota Prius. Šīs paaudzes automašīnām akumulatori atšķiras no pirmās paaudzes un, lai tos varētu izmantot vecākās automašīnās, tie ir jāpārveido.

Lai arī problēma vēl nav kļuvusi globāla, tā sāk izplatīties arī pārējā ASV teritorijā, piemēram, Ņujorkā, kur kopš pagājušā gada novembra vien ir reģistrēti četrpadsmit akumulatoru zādzības gadījumi.

Reklāma

1 komentārs

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
1 Comment
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Modifikācija softā un bez iejaukšanās no malas vecākas paaudzes Prius nedarbojas ar jaunāka priusa aķi. Vai saderību iešūt pat starp konkrētajiem auto un aķīšiem. Protams, arī to uzhakos, bet zagtais vairs nemaksās tūkstoti, liekot zagto aķīšu pircējiem padomāt.

Reklāma
Reklāma
Reklāma