Jau iepriekš vēstījām, ka turpinoties pret Krievijas politiku vērstajām sankcijām, Apple slēdza pieeju izstrādātāju rīkiem no Krimas un tagad šo pašu soli spēris arī pasaulē lielākais domēnu reģistrators GoDaddy.

Krimas iedzīvotāji, kas GoDaddy bija reģistrējuši domēnus, saņēma e-pastu, kurā tiek skaidrots, ka saistībā ar sankcijām no 2015. gada 31. janvāra uzņēmums vairs neapkalpos šos domēnus un slēgs lietotāja kontus. Pēc tam domēni tiks atbrīvoti jaunām reģistrācijām. GoDaddy sola atgriezt naudu par neizmantoto pakalpojumu.

The United States recently enacted new trade restrictions that prevent
U.S. companies from conducting business with individuals and entities
located in the Crimea Region of Ukraine. As a result, we’re no longer
able to provide our services to these customers.

Our records indicate you or a contact listed in your account may be
located in the Crimea Region. *If our records are correct, we’ll
unfortunately need to terminate your account and/or your affected
product(s) as of January 31, 2015.* Any unused products that are
discontinued as a result of these restrictions will be automatically
refunded to the original payment method we have on file.

If your GoDaddy account is closed as a result of these new restrictions,
your domains will be cancelled and released back to the public. In
addition, your data and content on file with us will be deleted and we
will not be able to provide you with backups. Accordingly, *we
respectfully ask that you act at once to retrieve your data, and
transfer any products you have with us, including domain names and
hosting, to new providers.*

Cnews.ru vēsta, ka problēmas skar arī citus (Krievijas) iedzīvotājus starp kuru reģistrētajiem domēniem ir Krimai paredzēti domēni. Piemēram, kādam Maskavā strādājošam dizainerim arī izsūtīts konta slēgšanas paziņojums, jo starp viņa 82 reģistrētajiem domēniem viens tiek izmantots interneta veikalam Krimā.

Pret Krimas iedzīvotājiem sankcijas nākas vērst arī citām tehnoloģiju kompānijām. Google bloķēs AdSense servisu un PayPal bloķēs Krimas iedzīvotāju kontus. Tāpat savus pakalpojumus šajā okupētajā reģionā pārstāja piedāvāt arī Visa un MasterCard. No 2015. gada 1. februārā Krimā oficiāli vairs nevarēs iegādāties Apple, Dell un HP produktus.

9
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
KrotowKāpēc?Peace DuckKasparsKristaps Lācis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Kristaps Lācis
Guest
Kristaps Lācis

Wow! Visi soda upurus, cik jauki..

Kaspars
Guest
Kaspars

Mjā..nē, nu ideja apmēram skaidra, ja atņēmāt – dabūsiet salu bez ūdens, gāzes un interneta..
bet tas, ka cieš iedzīvotāji, daudzi jau no turienes aizbrauca, bet tie, kas palika jau nav vainīgi, ka nevēlējās pamest mājas

Krotow
Guest
Krotow

Paši Krimas vateņi tacu pagajušogad pavasarī bļāva “Krimnaš”. Tagad pelnīti saņem iekšā un saņems vēl vairāk. Nākamais loģiskais grieziens būs izņemt no DNS visu *.ru zonu un citus Krievijai piederošos domēnus. Lai maļas paši savā Ziemļkorejas klonā un taisa sev “čeburašku”, ja citādi nesaprot, ka arī starpvalstu attiecībās ir jāuzvedas pieklājīgi.

Kaspars
Guest
Kaspars

Ar to Tu domā tos 97% Krimas iedzīvotāju, kas godīgā referendumā nobalsoja par iestāšanos Krievijas sastāvā?
Tu tiešām tici, ka tās bija godīgas vēlēšanas kas atspoguļoja iedzīvotāju nostāju???

Manuprāt skarbākas sankcijas ir vajadzīgas tieši Krievijai un nevis apgabalam, kurš ticis okupēts

Krotow
Guest
Krotow

Krimas iedzīvotaju lielākā daļa pēc Staļina veiktās pamatiedzīvotāju izsūtīšanas ir bijušo PSRS resora iestāžu darbinieki un kalpotāji. Mentālie “krievu pasaules” fani, pēc pēdējam aptaujām tādu tur joprojām ir virs 50%. Krievijas armijai piederīgos pat neskaitu. Viņi vija un ir par Krieviju un tāpēc ir pelnijusi tas pašas sankcijas kā pārējā Krievija. Starp citu pēc Krievijas aiziešanas no Krimas sankcijas sim reģionam noņems, tad arī atgriezīs noņemtos domēnus un servisus.

Kaspars
Guest
Kaspars

joprojām virs 50%, bet ja es nemaldos, tad ap 30% tur tomēr bija Ukraiņi un virs 10% iedzīvotāju veidoja Krimas Tatāri, kuri pavisam noteikti nav priecīgi par okupāciju..Krimā iedzīvotāju skaits bija lielāks nekā visā LV, tas nozīmē, ka gandrīz miljons iedzīvotāju tur ir pret Krievijas režīmu..
Manuprāt pietiekami nopietns skaits

Kāpēc?
Guest
Kāpēc?

Kāpēc Tev Krimas iedzīvotāju vietā būtu jāiedomājas, ka turienes iedzīvotāji ilgojas pēc Ukrainas režīma un biedra Porošenko?
Un kāpēc lai Krievija no turienes aizietu? Utopisti!
Iztiks bez visiem tiem domēniem un servisiem, atraduši pirmās nepieciešamības preci. :)

Krotow
Guest
Krotow

Manis minētā vateņu publika pavisam droši ka ilgojās nonākt atpakaļ Krievijas apskāvienos. Vēl vairāk viņi grib nonākt atpakaļ PSRS Ļoņas (Brežņeva) valdīšanas laikā, bet vairs nav lemts. Ļoņa jau sen sapuvis un šodienas Krievija ir nožēlojams PSRS simulakrs. Un aizies viņi no Krimas, jo mūsdienās pievākt teritorijas militārā ceļā vairs nav pieņemts. Un tie, kuri paliks Ukrainas pusē, būs laimīgi, ka viņiem izdevies palikt tur, nevis tajā haosā, kas jau notiek Krievijas pusē un kur ies tikai vēl jautrāk. 90-tie gadi pret to būs bērnudārzs.

Peace Duck
Guest
Peace Duck

Skaisti. Ja pieņemam ka Krima ir okupēta, tiek sodīti okupētie. Ja pieņemam ka vēlēšanas Krimā bija demokrātiskas, iedzīvotāji tiek sodīti par savas brīvas gribas izpausmi. Paralēli politikāņi saka ka sankcijas ir pret šauru, Kremlim pietuvinātu personu loku. Krimas iedzīvotāji nez vai tie būs, tikai atrodas tur ne īstajā laikā ne īstajā vietā.