Web Analytics
More
  Reklāma

  Izmēģinājuma laikā avāriju piedzīvo Virgin Galactic SpaceShipTwo lidaparāts, viens pilots gājis bojā

  Jaunākie raksti

  Vakar izmēģinājumu laikā Mojave tuksnesī avāriju piedzīvojis kosmosa tūrisma programmas Virgin Galactic lidaparāts SpaceShipTwo. Viens tā pilots negadījumā gājis bojā, bet otrs katapultējies un ar smagām traumām nogādāts slimnīcā. Abi piloti ir augstākās raudzes profesionāļi, jo Virgin Galactic šī lidaparāta testēšanu uztic tikai pašiem labākajiem pilotiem, kas iepriekš ir testējuši lidaparātus ASV Bruņotajiem spēkiem vai kosmosa aģentūrai NASA.

  SpaceShipTwo aptuveni 15 km augstumā paceļ nesējlidaparāts WhiteKnightTwo un pēc atdalīšanās no tā SpaceShipTwo darbojas kā planieris, kas ir aprīkots arī ar raķešdzinēju. Atdalījies no nesējlidaparāta, SpaceShipTwo pilnīgi vertikāli uzšaujas līdz aptuveni 110 km augstumam sasniedzot 4200 km/h lielu ātrumu. Aptuveni četras minūtes sešiem lidaparāta pasažieriem ir iespēja izbaudīt bezsvara stāvokli un tad tas uzsāk ceļu uz Zemi. Interesanti, ka šajā gaisa kuģī ir visnotaļ maz elektronikas un pilotiem tas ir jāvada pašiem. Pagaidām nav skaidrs kāpēc lidaparāts piedzīvoja avāriju, tomēr CNN vēsta, ka, iespējams, pie vainas ir bijis raķešdzinējs, kas eksplodējis pēc mēģinājuma to iestartēt.

  Reklāma

  Lidaparāta radītāja kompānijas Scaled Composites prezidents Kevins Maikijs (Kevin Mickey) sacīja, ka šajā lidojumā tika izmēģināta jauna tipa cietā degviela un izmaiņas bija piedzīvojis arī lidaparāta dzinējs. Tas bija jau ceturtais testa lidojums, kad tika iedarbināts lidaparāta raķešdzinējs un iepriekšējā, kas notika šī gada janvārī, SpaceShipTwo spēja sasniegt virsskaņas ātrumu. Kopumā SpaceShipTwo gaisā bija pacēlies jau 55 reizes no kurām 35 veiksmīgi atdalījies no nesējlidaparāta un lidojis pats.

  SpaceShipTwo gaisa kuģis tika būvēts ar nodomu īpaši turīgiem cilvēkiem radīt jauna veida izklaidi. Tas spēj pacelties pietiekami augstu, lai “kosmosa tūristi” spētu sajust bezsvara stāvokli. Viena lidojuma cena – 250 000 ASV dolāru.

  Virgin vadītājs Ričards Brensons medijiem sacīja, ka šī programma pavisam noteikti netiks apturēta un cienot cietušos pilotus, tiks noskaidrots kas tieši nogāja greizi šajā testa lidojumā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  krutais
  02.11.2014 01:24

  Kamer mes izmantosim standarta ‘raķešdzinējus ar standarta LOTI LOTI viegli uzliesmojoso raķeš degvielu tikmēr arī nekur nelidosim talak pa musu zemes virsmu!
  Parak liels bistamibas risks uzspragt ja kaut kur tani procesa izzud tas 1% lidz pilnai gatavibai….

  kamer Kkadi nez supermagneti kas darbojas pret zemes pievilksanas spekam vai kads 1cm lieluma atomreaktors tur visu so stelli nedarbinas tikmer neceret! Ar skidras formas degvielu ofic nekur nepalaidisimies virs zemes! Nemaz nerunajot par dzineja jaudas nodrosinasanu tur kosmosā 10, 100 un pat 1000 gaismas gadu attalumā! Degviela beigsies parak atri!

  Reklāma