Web Analytics
More
  Reklāma

  Turpinās Dropbox nedienas

  Jaunākie raksti

  Nesen parādījās informācija, ka mākoņdatu uzglabāšanas serviss Dropbox piedzīvojis visai nejauku starpgadījumu. Galddatoru aplikācija esot sinhronizācijas laikā pazaudējusi datus gan datorā, gan arī Dropbox tiešsaistes krātuvē. Tika norādīts, ka datus zaudējušie lietotāji no Dropbox saņems pilnu maksas plāna funkcionaliāti bez maksas.

  Šorīt internetu pāršalca ziņa, ka nozagti aptuveni 7 miljoni lietotāju vārdi un paroles. Informācija izvietota Pastebin servisā, kas, līdzīgi kā Snapchat, to pēc laika dzēš.

  ReklāmaAdvertisement

  Dropbox gan uzreiz savā blogā norādījis, ka sniegtās ziņas ir mēģinājums izkrāpt kriptovalūtu Bitcoin par informācijas sniegšanu un lietotāju datu nodošanu. Dropbox apgalvo, ka nekādi pieejas dati neesot nozagti no Dropbox, bet gan no trešo pušu servisiem. Visticamāk, kādas Dropbox apkalpojošas aplikācijas.

  Uzsākta arī lietotāju brīdināšana par ieteicamu Dropbox piekļuves paroles maiņu. Diemžēl netiek sniegta informācija par Dropbox apkalpojošo servisu, kas nopludinājis lietotāju informāciju.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  infosec
  14.10.2014 10:03

  Tas par Pastebin ir mazliet neprecīzi – tie ir divi dažādi servisi ar divām dažādām funkcijām. Snapchat datus sūta noteiktām personām, un ļauj tos apskatīt vienreiz/divreiz, kamēr Pastebin ir publisks (ja nav maksas konts) un dzēš datus tikai ja tas ir norādīts (default iestatījums – datus nedzēš vispār, un tie uz servera turas mūžīgi).

  Tiem kurus interesē – http://pastebin.com/search?cx=013305635491195529773%3A0ufpuq-fpt0&cof=FORID%3A10&ie=UTF-8&q=DROPBOX&sa.x=0&sa.y=0

  ;)

  aivarssterns
  14.10.2014 12:29

  Paldies dievam pagājušo nedēļ nolikvidēju kontu dropboxā :)

  GundarsBarons
  14.10.2014 14:47

  100% drošs digitālajā vidē nav nekas. Manuprāt, turēt dropboxā vienīgo kopiju no faila ir diezgan neapdomīga rīcība. Pamatfaili stāv datorā (citā mapē uz diska) un failu kopijas dropboxā (dropbox mapē datorā) ir tikai pieejai no dāžadām ierīcē. Drpoboxu uztveru kā ērtāko mākoni. Likvidēt kontu jo ir nozgts lērums paroļu. Varbūt.. Bet tad jāpārdod auto, jo vakar autoavārijās bojā gāja daudz cilvēki. Un jādzīvo teltī klajā laukā, jo aizvakar sagrūstot mājai gāja bojā cilvēki.

  Reklāma