Reklāma

Šajā nedēļas nogalē StarParty #11 pulcēs astronomijas un kosmonautikas entuziastus

Jaunākie raksti

Realme 7 5G apskats

Lai gan pasaulē Realme zīmols zināms jau trīs gadus, pie mums tas atceļoja vien pagājušajā gadā. Ražotājs necenšas sasniegt...

Vidusskolēni tiek aicināti izmantot savas tehnoloģiju prasmes un piedalīties ES Programmēšanas hakatonā

Eiropas Komisija un ES Programmēšanas nedēļas vēstnieki Latvijā sadarbībā ar IT izglītības fondu aicina vidusskolēnus piedalīties unikālā, starptautiskā hakatonā,...

LG uzsāk jauno 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā

LG Electronics (LG) uzsāk 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā. Tie īpaši izceļas ar tīrām un precīzām krāsām, kas...

“LMT IoT hakatonā” uzvaru gūst ideja par automatizētu mājdzīvnieku barotavu

No 14. līdz 16. maijam Baltijas vadošā tehnoloģiju nozares pasākuma TechChill ietvaros jau otro reizi norisinājās “LMT IoT hakatons”, kurā iepriekš...

Dienvidkoreja vēlas investēt 450 miljardus dolāru pusvadītāju ražošanā

Pagājušajā nedēļā Dienvidkoreja paziņojusi par saviem ambiociozajiem plāniem iesaistīties pusvadītāju ražošanā un kļūt par nozīmīgāku spēlētāju šajā jomā ar...

2014. gada 12. aprīlī, atzīmējot kārtējo Jurija Gagarina vēsturiskā lidojuma gadadienu, aicinām ikvienu uz StarParty #11, kas noritēs StarSpace observatorijā Suntažos. Šoreiz pasākuma vienojošā tēma ir veltīta amatieriem. Noskaidrosim, kas ir amatieri un ko tie dara dažādās, ar astronomiju un kosmonautiku saistītās nozarēs. Reģistrācija jau no 14:00, bet lekcijas un citi priekšnesumi sāksies 15:00.

Apmeklētāji varēs iepazīties ar observatoriju un tajā uzstādīto tehniku, komunicēt ar līdzīgi domājošajiem, iegūt jaunus draugus un cīņas biedrus. Labos laikapstākļos tiks vērts vaļā 16” teleskopu sargājošais kupols un pētīsim tobrīd redzamos debesu objektus.

Pasākuma programma:

  • 15:00 – 15:40 Astrofotogrāfija amatieriem (K. Kemlers) – Līdzīgi kā kosmoss, arī astrofotogrāfija ir tāda kā bezgalīgu problēmu risināšanas nodarbe, kur gandrīz vienmēr iespējams kaut ko uzlabot, lai redzētu tālāk un spētu ko vairāk. Lai mazliet saprastu kosmosu vajag nedaudz teorētiskas zināšanas, tas pats ir ar astrofoto. Šoreiz centīšos pastāstīt un vizuāli uzskatāmi parādīt tipiskākās problēmas un to risinājumus tādām aktuālām astrofoto tēmām kā statīvs, teleskops, fotokamera, autogidēšana un digitālā fotogrāfija, kas, iespējams, kādam spēs ietaupīt mulsinošus brīžus zem zvaigznēm un būt gatavam jaunu galaktiku “iekarošanai”.
  • 16:00 – 16:30 FirstContact – Produkts optisko virsmu tīrīšanai (T. Mosteikis, Altechna) – Produkts paredzēts ērtas, drošas un efektīvas tīrīšanas nodrošināšanai dažādām optiskām virsmām. Ar produktu iepazīstinās un nodemonstrēs kompānijas Altechna pārstāvis Tomas Mosteikis.
  • 17:00 – 17:40 Latvijas Raķešu – kosmiskā modelisma sporta savienības pārstāvji – Uzzināsiet par raķešu modelisma attīstību Latvijā un starptautiskā mērogā, virtuāli piedaloties dažādos startos, un, ja laiks būs lidojumam labvēlīgs, raķete startēs arī no StarSpace “kosmodroma”.
  • 18:00 – 18:40 Amatieru radiozondes LAASE-2 komanda – Mūsu komanda iepazīstinās ar stratosfēras balonu lidojumu veikšanas gaitu no viena gala līdz otram – no savas pieredzes pastāstīsim, cik pieejama stratosfēra ir pavisam parastiem cilvēkiem, gan par to, kas nepieciešams, lai īstenotu šādu projektu, gan arī par to, kā notiek zondes radiosignāla raidīšana un uztveršana mājas apstākļos, kā arī iepazīstināsim ar šī hobija aktualitātēm pasaulē.
  • 19:00 – 19:40 Latvijas Radio Amatieru Līgas pārstāvji – Noskaidrosim, kas ir radioamatierisms mūsdienās. Iepazīsim šo hobiju no vienkāršākā līdz sarežģītajam.
  • 20:00 – 20:40 Robot challenge via Team Kuukulgur eyes (Tõnu Samuel, Igaunija) – Tõnu Samuel mūs iepazīstinās ar NASA Centennial Sample Return Robot Challenge noteikumiem, par to, kā Kuukulgur komanda būvēja robotu, kā tas strādā, vairāk pievēršoties tādām jomām kā navigācija, elektronika un objektu atpazīšana.

Plānots, ka lekcijas varēs klausīties/skatīties arī tiešsaistē, kā arī pēc tam tās būs pieejamas StarSpace Youtube kanālā.

Labos laikapstākļos socializēšanos varēs realizēt arī pie ugunskura. Kā ierasts, par jūsu vēderu labsajūtu rūpēsies kafejnīca Leningrad. Būs pieejami gan siltie, gan aukstie dzērieni. Apmeklētājiem būs iespējams iegādāties arī siltos ēdienus visa pasākuma garumā. Varēsiet iegādāties suvenīrus!

Tie, kuri labprāt ierastos ar sabiedrisko transportu, nakšņošanai var numuriņus rezervēt viesu mājā “Sajūtu dārzs”. Ir pieejami divi numuriņi, kur katrā ir 6 gultasvietas (kas gan var būt foršāks par jautru, vienādi domājušu kompāniju). Cena no vienas galviņas – 10 EUR (-10% tiem, kas ieradīsies ar StarParty #11 dalības sertifikātu). Cenā ietilpst arī vieglas brokastis (kafija/tēja un bulciņas). Rezervācijas piesakiet savlaicīgi, jo vietu, kā nojaušat, nav daudz. Zvanīt 20383864 (Monika Ziemele).

Reklāma

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK

Kremlis teica, ka Gagarins bija kosmosā? Jā, ticam… Kādus vēl padomijas svētkus atzīmēsim?
Es labāk svinēt FAU2 dzimšanas dienu. Bez tās ne USA ne padomija vēl ilgus gadus nevienu pērtiķi nekur nevarētu uzšau.

gatons

Es domāju, cienījamajam KKTK ir visas iespējas ierasties StarParty un kompetenti sniegt savu viedokli gudru cilvēku izvērtēšanai. Suntažu Observatorijā pulcējas pietiekoši zinoša publika, domāju – būs iespēja tikt skaidrībā par to visu ;)

KKTK

Ne vārda nevēlos neko sliktu teikt par pasākumu dalībniekiem. Mani tik sašķebināja izvēlētais datums, kas ir vēl vienas padomju mūmijas cipars. Gluži kā uzvaras svētki, visa pasaule svin 8. maijā, bet padomju telpa 9. maijā.
Pasaulē ir pieņemta tāda “Astronomy Day”, kas šogad tās būs 10. maijā un 4. oktobrī. Bet te man piedāvā Gagarinu. Paldies, man nē.

x-f

KKTK, datums pievilkts pie pirmā cilvēka lidojuma kosmosā. Ne padomju, ne amerikāņu, bet pirmā vispār. Sputņiks arī bija pirmais – tā nu sanācis, ka tas arī bija padomju ražojums. Tas tik un tā ir pirmais.

10. maijā, savukārt, jau ir pārāk gaišs, jo StarSpace StarParty ir ne vien lekcijas, bet arī normāls stārpārtijs, ja laikapstākļi ļauj. Sestdien astronomiskās krēslas ilgums būs aptuveni piecas stundas, savukārt no maija sākuma mūsu platuma grādos tās vairs nav vispār līdz pat rudenim.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: