Kalifornija kļuvusi par jaunāko ASV štatu, kas sāk piedāvāt iespēju glabāt ID karti un autovadītāja apliecību gan “Apple Wallet”, gan “Google Wallet” digitālajos maciņos. Paziņojumā norādīts, ka iedzīvotājiem joprojām ir jānēsā līdzi savas ID apliecības fiziskā kopija, taču mobilā opcija atvieglotu vecuma pārbaudi, piemēram, lidojumos.
Štata gubernators Gevins Ņūsoms uzsvēris, ka sadarbība ar diviem ikoniskiem Kalifornijas uzņēmumiem — “Apple” un “Google” — sniegs iespēju iedzīvotājiem ērtāk un drošāk glabāt gan autovadītāja, gan ID apliecību. Digitālie maki kļūst par risinājumu, ko lietotāji sāk izmantot arvien biežāk, tāpēc iespēja pievienot šo dokumentu digitālās versijas šeit varētu būt pieprasīta, ņemot arī vērā faktu, ka telefons teju nepārtraukti atrodas mums līdzās.
Jāpiezīmē, ka Arizona bija pirmais štats, kas 2022. gadā deva iespēju pievienot autovadītāja apliecību “Apple Wallet”. Tiesa gan, šis risinājums jau vairākus gadus tika pētīts gan “iOS”, gan “Android” pusē. Kopš tā laika šādu iespēju iedzīvotājiem sniedz arī Merilendas, Kolorādo, Džordžijas un Ohaio štats.



Un kad Latvijā būs digitāla personas apliecība un vadītāja apliecība? Tad principā varētu maku atstāt mājās!
Kad pēdējo reizi kādai LV amatpersonai rādīji savu vadītāja apliecību? Es savējo no atvilknes izvelku tikai uz ceļojumiem.
Vēl viens iemesls digitalizēt, lai paliek atvilktnē! :) Starpcitu, Kalifornijas auto nomā man negribēja izsniegt mašīnu, jo apliecība ir LV valodā un neko nevarot saprast. Prasīja lai dodot starptautisko autovadītāja apliecību, kuru CSDD izsniedz par papildus samaksu.