Web Analytics
More
  Reklāma

  “SpaceX” neievēro darba drošības noteikumus un darbinieki guvuši 600 ievainojumus

  Jaunākie raksti

  Īlona Maska vadītajā kompānijā “SpaceX” šobrīd aktīvi norit sagatavošanās darbi megaraķetes “Starship” atkārtotam testam, kas, ja viss izdosies, notiks jau šo piektdien. Paralēli tam izdevums “Reuters” publicējis jaunāko ziņojumu, kurā apgalvo, ka “SpaceX” panākumu kaldināšanā lieti ne tikai daudz sviedru, bet arī asiņu. “Reuters” izmeklēšanas gaitā fiksējis, ka zemā darba drošības līmeņa dēļ darbinieki guvuši 600 ievainojumus, kā arī bijis pat viens nāves gadījums.

  “Reuters” norāda, ka runājis ar vairākiem desmitiem pašreizējo un bijušo “SpaceX” darbinieku, kā arī pārskatīja ierakstus par viņu saņemtajām kompensācijām. Ieraksti ietvēra ziņojumus par vairākiem simtiem strādājošo, kuri darba laikā guvuši dažāda veida traumas – sākot no grieztām brūcēm, apdegumiem, kaulu lūzumiem, izmežģījumiem, galvas traumām, smadzeņu satricinājumiem līdz pat galvaskausa lūzumam.

  Paši “SpaceX” strādājošie savu darba vidi raksturojuši kā haotisku. Viņi arī uzsvēruši, ka darbinieki bieži vien netiek pietiekoši apmācīti un tiek noslogoti līdz tādam līmenim, ka nākas izlaist drošības procedūras, lai tikai iekļautos paredzētajos darba izpildes termiņos. Vēl viens no darbiniekiem norādījis, ka Maska mērķi ir par katru cenu un pēc iespējas ātrāk doties uz Marsu un glābt cilvēci, kas caurvij visas uzņēmuma nodaļas.

  Izmeklēšanas gaitā arī atklājies, ka “SpaceX” kādu laiku nav ziņojis par negadījumiem darba vietā. Aptuveni divas trešdaļas no “Reuters” atklātajām darbinieku traumām notika gados, kad uzņēmums neiesniedza šos ziņojumus.

  AvotsGizmodo
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  8 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Rihards
  14.11.2023 19:51

  Tie, kas sēž dīvānā, neviens nav dabūjis ievainojumu – secinājumi. Nebūvē raķetes, sēdi dīvānā….. sarkasms. kapēc par to vispār būtu jāraksta?

  Kursors.lv
  14.11.2023 20:14
  Reply to  Rihards

  Lai parādītu, ka El Musko pie dirsas savu darbinieku drošība un galvenais ir sasniegt viņa mērķus.

  Raimonds
  15.11.2023 06:49

  90 procentu darba devējiem ir pie dir…s savi darbinieki. Tikai lielāka daļa visiem ziņu avotiem ar ir pie dir.
  .s jo neatnesīs publicitāti 😉

  Parasts latvietis
  15.11.2023 10:09

  Neciešu to mūdzi ,kopš tā brīža ,kad viņš izlēma ielīst d**æ kremļa pundurim.lMana lielākā vilšanās šajā gadsimtā

  Egils
  16.11.2023 11:02

  Otra vilšanās būs, kad sapratīsi, ka Latvijā nevar nopirkt tavu mīļāko dzērienu – soylent

  Egils
  16.11.2023 11:01

  Tev vienkārši skauž viņa panākumi, tā varējāt norādīt šajā raksta. Ka esi riktīgi butthurt, ka “nepareizā viedokļa cilvēks” ir sasniedzis vairāk, nekā tu jebkad sasniegsi! ;)

  Kursors.lv
  16.11.2023 12:58
  Reply to  Egils

  Tu vari tā domāt :)

  Dindālrz
  15.11.2023 13:21

  Nu bet lai tak tie OSHA pārstāvji iet un parādā KĀ ir pareizi!
  Sēd tik ofisos un izspiež naudu, par to ka kāds uzkāpis uz pēdējā pakāpiena. 3pakāpienu trepītei…

  Reklāma