Web Analytics
More
  Reklāma

  “SpaceX” līdz otrajam “Starship” orbitālā lidojuma mēģinājumam jāizpilda 63 mājasdarbi

  Jaunākie raksti

  Aprīlī “SpaceX” veica visu laiku lielākās un jaudīgākās raķetes “Starship” pirmo orbitālo testa lidojumu, kas gan kompānijai pašai, gan kosmosa nozarei kopumā bija milzīgs notikums. Tiesa, šis mēģinājums beidzās ne tik veiksmīgi kā cerēts. Lai gan raķetei izdevās pacelties no zemes, pirmā posma pastiprinātāja “Super Heavy” atdalīšanās no “Starship” kosmosa kuģa nenoritēja kā paredzēts, un beigās konstrukcija uzsprāga. Pēc pusgada “SpaceX” ir nobriedis otram mēģinājumam, taču to kavē Federālās aviācijas administrācijas (FAA) lēmums, ka nepieciešams veikt 63 darbības, lai raķete atkal varētu pacelties debesīs.

  FAA nesen pabeidza izmeklēšanu par aprīlī notikušo “Starship” pirmā orbitālā lidojuma mēģinājumu. Administrācija secinājusi, ka transportlīdzekļa sprādzienu izraisīja vairāki faktori, kurus “SpaceX” jāizlabo, un kopumā uzņēmumam jāveic 63 aktivitātes un uzdevumi, lai raķete varētu veikt atkārtotu orbitālā lidojuma mēģinājumu.

  Reklāma

  Runājot par konkrētiem pasākumiem, FAA norādījusi, ka “SpaceX” nepieciešams veikt tādas koriģējošās darbības kā transportlīdzekļa aparatūras pārprojektēšana, lai novērstu noplūdes un ugunsgrēkus, palaišanas platformas pārprojektēšana, lai palielinātu tās robustumu, papildu pārskatu iekļaušana projektēšanas procesā, drošībai kritisko sistēmu un komponenšu papildu analīze un testēšana un citas darbības. Vienlaikus “SpaceX” šefs Īlons Masks izteicies, ka “Starship” jau tiek veikti un plānoti “tūkstošiem jauninājumu”, kas varētu automātiski izpildīt lielu daļu no FAA prasībām. Tiesa, pagaidām gan grūti pateikt, kad konkrēti varētu notikt “Starship” orbitālā lidojuma otrs mēģinājums.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Indulis Grīniņš
  11.09.2023 22:32

  Nu sāksim ar raksta labošanu. Iepazīstināsim Jūs ar FAA (Federal Aviation Administration) – tā nav nekāda baiļu faktora organizācija – un tā pati neko neizmeklē. Ja notiek lidojums un lidojums beidzas ar incidentu tad sākas procesuāla darbība. Pašu izmeklēšanu veic pats SaceX un FAA tikai blakus noskatās un no attiecīgiem secinājumiem par to kā SpaceX šo gadījumu paši izmeklē un ko dara visu lai to novērstu – pieņem lēmumu dot atļauju nākošam startam vai nedot. Tātad par pašu procesu kas nogāja greizi ar šo lidojumu jau sen ir informācija SpaceX lapā https://www.spacex.com/updates/index.html bet kā jau teicu tas ir pirmais solis… Read more »

  Parasts latvietis
  12.09.2023 14:39

  Nu un ? ! Kuru tavi ,,palagi, intresē ? Gribēji psspīdēt ar savu ,,mega,, informētību ?

  Reklāma