Web Analytics
More
  Reklāma

  Lielbritānijas regulators uzsācis izmeklēšanu par “Adobe” un “Figma” apvienošanos

  Jaunākie raksti

  Pērnā gada septembrī ziņojām, ka programmatūras izstrādātājs “Adobe” par 20 miljardiem ASV dolāru plāno iegādāties dizaina platformu “Figma”. Izskatās, ka šī darījuma noslēgšana vedas tikpat grūti kā “Microsoft” plāni beidzot nopirkt “Activision Blizzard”. Arī šoreiz darījumam ceļā nostājies Lielbritānijas regulators, kas paziņojis, ka uzsāk padziļinātu izmeklēšanu par “Adobe” un “Figma” apvienošanos.

  Lielbritānijas Konkurences un tirgus iestāde (The Competition and Markets Authority (CMA)) aizvadītajā nedēļā paziņoja, ka ir nosūtījusi pieprasījumu otrā posma izmeklēšanai, kuras ietvaros darījumu starp “Adobe” un Figma” stingrāk un nopietnāk izvērtēs neatkarīga CMA speciālistu komisija. Mērķis ir izvērtēt, vai abu uzņēmumu apvienošanās nemazinās konkurenci dizaina programmatūras izstrādes jomā.

  Pagājušajā mēnesī CMA veica “pirmā posma izmeklēšanu”, kuras laikā tika secināts, ka pastāv būtiska līdzība starp “Adobe” un “Figma” piedāvātajiem produktiem. Tas nozīmē, ka, ja darījums starp abiem uzņēmumiem notiktu, samazinātos konkurence tirgū, kas arī mazinātu konkurences draudus pašam “Adobe”. Līdz ar to tas radītu labvēlīgu augsni dizaina programmatūras pakalpojumu cenu celšanai un inovāciju samazinājumam.

  “Adobe” joprojām cer darījumu ar “Figma” noslēgt līdz šī gada beigām. Taču Lielbritānijas regulators nav vienīgais šķērslis ceļā uz šo mērķi. Arī ASV regulatori uzsākuši izmeklēšanu saistībā ar plānoto apvienošanos. Savukārt Eiropas Savienība savu vārdu teiks 7. augustā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  18.07.2023 13:59

  Figņa!

  trx450
  18.07.2023 14:29

  tieši tas pats.

  Zefīrs
  18.07.2023 15:11

  Cerams, ka nenoslēgs. Adobe prot sačakarēt labus softus.

  Reklāma