Web Analytics
More
  Reklāma

  Twitter publiskojis savu algoritmu GitHub platformā

  Jaunākie raksti

  Sociālais tīkls Twitter ir publiskojis to koda daļu, kas atbild par algoritmu ierakstu attēlošanai lietotāja laika joslā. Līdz ar to ir iespējams veikt analīzi, kādas ir prioritātes un nosacījumi, lai filtrētu un prioritizētu ierakstus. Kods pieejams GitHub platformā.

  Papildu tam Twitter ir izveidojis bloga ierakstu, kurā tiek skaidrots šis lēmums. Ierakstu kārtošanas algoritms ir balstīts uz trim galvenajiem notikumiem. Pirmkārt, tas atrod labākos ierakstus no dažādiem ieteikumu avotiem. Pēc tam ieraksti tiek prioritizēti, balstoties uz mašīnmācīšanās modeli. Trešajā solī tiek atfiltrēti ieraksti no lietotāja bloķētajiem kontiem, jau izlasītajiem ierakstiem, kā arī tiem, kuri nav droši darbam.

  Tālāk tiek skaidrots, ka pirmajā solī notiek atlase no aptuveni 1500 ierakstiem, un mērķis ir, lai lietotāja laika joslā 50% būtu redzami no tiem kontiem, kuriem lietotājs jau seko, bet otra puse no jauniem kontiem. Tas izskaidro to, kāpēc pēdējā laikā tik daudz redzu citu lietotāju ieraksti.

  Tikmēr Īlons Masks izteicis domu, ka Twitter algoritms ir ļoti sarežģīts, un tas nav pilnībā skaidrs pat uzņēmuma iekšienē. Līdz ar to tā publiskošana Twitter varētu nolikt muļķa lomā, kad kods tiks analizēts no malas, tomēr ar šo soli Masks ir gatavs ātrai reakcijai, lai to uzlabotu. Katrā ziņā šī varētu būt viena no retajām labajām lietām, kas pēdējā laikā notikusi ar sociālo tīklu.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma