Sagaidāms, ka šogad beidzot ieraudzīsim pirmo Apple iPhone viedtālruņa modeli, kas būs aprīkots ar USB-C pieslēgvietu. Tas gan nav noticis aiz laba prāta, bet vairāk dažādu juridisko ierobežojumu dēļ.
Kaut arī tas daļēji atrisinās nebeidzamo vadu problēmu un iPhone uzlādes ierobežotību, tomēr baumas norāda uz to, ka Apple negrasās tik vienkārši pielāgoties šīm izmaiņām. Proti, sagaidāms, ka ne visi USB-C lādētāji darbosies ar jaunajiem iPhoniem vai arī tie tiks ierobežoti.
Līdz šim Apple bija izveidojuši speciālu aksesuāru programmu Made for iPhone, kas uzņēmumam ļāva iekasēt naudu no citiem aksesuāru ražotājiem, atzīstot tos par lietošanai derīgiem. Tieši šīs programmas ietvaros varētu tikt veikti ierobežojumi USB-C aksesuāru izmantošanai. Piemēram, tie, kuri neatradīsies programmā, nevarēs nodrošināt ātrāku uzlādi vai pat tā vispār netiks nodrošināta.
Tā kā nosacīti lielie ērtības prieki, kurus gaida Apple lietotāji, beigu beigās var izrādīties kā kārtējie ierobežojumi no uzņēmuma. Tāpat tie varētu radīt nevajadzīgus atkritumus, ja nāksies iegādāties sertificētus USB-C lādētājus, taču par to 100% droši varēsim būt tikai rudenī.
Jācer ka vismaz Ābola ekosistēmas ietvaros būs izmantojami vieni un tie paši lādētāji un kabeļi. Patlaban telefonam viens gals, datoram un planšetei cits.
Katram ipona modelim būtu jābūt savam dzimtajam un unikālajam lādēšanas vadam.
Tas jau ir labi, bet… Ikdienā tu pārvietojies un ābolam tie vadi nav tie kvalitatīvākie, tāpēc staipīt visur līdzi nav pati labākā opcija. Tas rezultējas kādos vismaz 5 lādēšanas komplektos, attiecīgi 5 dažādos vados. Ja tie visu būs jāpērk sertificēti, tas būs ieguldījums
ipons pats par sevi nav lēts, ko nu tur satraukāties par dažiem vadiņiem)
Vēlos, lai ar katru jaunu iOS versiju būtu jauni autorizēti un revolucionāri lādēšanas vadi. Bet ar vecajiem vadiem attiecīgi lādēšanas ātrums tiktu samazināts. Jo jau cik tur gados ir pierādījies, ka Ābola vadi jūk un sadalās visātrāk. Tas tomēr nav droši lādēties ar pusizjukušiem vadiem.
Tā ir cena par vadu balto krāsu! :)Tieši tāds pats skats bija ar baltu Samsung vadu un mašīnas salonā lobījās gaišie durvju rokturi, kamēr melniem nebija šāds defekts konstatēts pēc būtības.
Ne gluži, šobrīd vispār appliem ir mega atlaides visur(telefoni, kompji), pat xiaomi ir dārgāks…un lēnāks.. 😅
Mūžīgi plīstošie vadiņi iPhone dzīves cikla laikā (~3-4 gadi) kopā kādus papildus 50-100Eur sasmeļ.
Uzlauza lightning, uzlauzis ari usb c
ko tad lightningam vajadzēja lauzt?
Lightning pirmsākumos Apple neļāva kreisos kabeļus un padarīja tos nelietojamus, ja to konstatēja. Šķiet īsu brīdi vispār tirgū nebija neApple kabeļu, kamēr čing-čongs “lauza”.
Tiesa gan neatceros, cik gadus tas tā bija un šķiet nu jau visi kabeļi darbojas. Nu, izņemot Apple oriģinālos, tie ir sūdi arī tagad.
skaidrs, tnx. “neļāva” tāpēc, ka tas nav pasīvais kabelis, tur štekera elektronika komunicē ar aparātu.
Ierunājas cilvis kurš apple produkciju jau “gadsimtu” nav izmantojis.. 😀
Vienīgais, kurš izjuka, bija Iphone 3/ Ipod platais spraudnis. Tam pie spraudņa nolocījas kabelis. Lightning ir gana izturīgs, mehāniskā ziņā visa pasaule varētu pāriet uz to.
Sen atpakaļ ir gadījies nopirkt LMT tādu, kuru telefonā varēja iedabūt tikai ar lielu spēku. Devu šiem atpakaļ. Tas viņu izpratnē bija oriģinālais, jo esot taču OEM…
Jā, piekrītu, ka Lightning spraudnis ir ļoti izturīgs un visa cieņa radītājam. Es par to izolāciju, kas strauji noārdās istabas temperatūrā.
Lietoju Lightning kopš tas parādījās. Šo gadu laikā vienu vadu esmu nomainījis. Ko es daru ne tā?
tu neloki vadu pie paša spraudņa.
Vai tad ir jāloka?
tev ir citi lietošanas paradumi. tie, kam plīst, parasti loka.
Varu iedomāties ka lādē telefonu uz galda ar kabeli pie spraudņa nelocītā veidā. Tas ir praktiski vienīgais veids kā kabeli pie spraudņa nesalauzt. Lielākā daļa kabeli loka un satin visādos veidos, īpaši pusaudži. Lightning kabeļi tā nolūst max 2 mēnešu laikā. MicroUSB un USB-C kabeļi šai ziņā izrādījās izturīgāki.
Kad uzņēmums kļūst noteiktu dauzmu miljardu vērts, tam sāk šķist, ka likumdevējiem ir jāpakļaujas tā vēlmēm nevis jāaizstāv patērētāju intereses. Lai turpina kaitināt Eiropas komisiju, neviena korporācija nav tik liela un varena lai to nepiespiestu ievērot priekšnosacījumus tirdzniecībai ES tirgū, pat ne Apple. Droši vien izkalkulējuši, ka samaksāt kārtējo desmitu miljonu sodu ir lētāk nekā zaudēt peļņu no uzlādes vadiņiem un lādētājiem, taču sodi par katru atkārtotu pārkāpumu pieaug un agri vai vēlu tā matemātika vairs nebūs par labu Apple.
Tehniski vaifoniem ar USB-C būtu jalādējas, izmantojot USB-PD. Tas pie reizes ļaus tos lādēt no jauno ābollaptopu lādētājiem. Cik saprotu, cepienam ir 2 iemesli:
1) vaifons lādējoties ēdīs 65W+, kas var izsaukt lēto čainas lādētaju uguņošanu. Principā pox, jo labi USB-PD lādētaji ar slodzes limitu vairs nav dārgi un
2) ābols ieviesīs savu speciālo USB-PD variantu. Par ko iegrauzto kantori būtu legāli jāizdrāž visos caurumos un ne tikai ar miljardu sodos vien.
Tā arī būs! Ja Apple nedod līdzi lādētāju, un veikalā pirktais USB-C nestrādās, nebūs ilgi jāgaida, kad patērētāju aizstāvji izpuļķēs Āboļu kompāniju. Bet tas jau labi, ES valstu budžeti pildīsies ar naudu!
Nintendon’t arī ir līki implementējis USB-PD savā Switchā, tāpēc vēlams to lādēt ar oriģinālajiem barokļiem. tu kaut ko esi dzirdējis par legālo drāzienu ar miljardu sodos?
Salīdzini Nintendo un Apple auditorijas un ietekmi uz industriju :D
Šajā minējumā ir viens BET – līdz šim visi iPad un MacBook kas tirgoti ar USB Type-C strādā ar visiem USB vadiem, ne tā?
Tak viss tur ar visu strādā, es vispār nesaprotu par ko daudzi te cepjās? Kur tas laiks kad gruti bija piedabūt strādāt kādu neorginālo kabeli iphonam, sen vairs tā nav, lādējas ar visu, pat jebkurā bendzīntankā un jebkurā pasaules malā pirktie un tas pats stasts ar adapteri! Ari macboku nav problemu lādēt ar dažādiem kabeliem, ir ladets gan ar samsunga vadu un barokli, gan kaut kadu austinu, vai hujzin no kuras kastes izvilktu typ-c vadu. Ok tagad šo rakstot atceros, ka kaut kad bija problema ar all in ine vadu, kur ir vairaki konektori, typ-c, lightnin, micro-usb utt., Manuprāt šeit… Read more »
> Kur tas laiks kad gruti bija piedabūt strādāt kādu neorginālo kabeli iphonam, sen vairs tā nav, lādējas ar visu, pat jebkurā bendzīntankā Cepiens un problēma ir par to vai tas, ka ir “piedabūts strādāt ar neorģinālo kabeli” ir neorģinālo kabeļu ražotāju “nopelns” (pareizi reverse-inžinierējot) vai arī tas, ka oriģinālā produkta kompānija necenšas par visu varu izdomāt kaut kādus savus formātus/standartus u.c. “vipendronus”, tikai lai tirgotu savus kabeļus.. Piem. tāds savdabīgs gājiens ir arī Starlinkam starp šķīvi un rūteri – varēja iespraust parastu ethernet kabeli, bet nē .. https://gist.github.com/darconeous/8c7899c4d2f849b881d6c43be55066ee “The connectors being proprietary, the underlying technology connecting the router and… Read more »
Jā nu saprotu, sava zinā protams būtu labāk, ja visiem būtu vienāds standarts/kabelis. Par standartiem, ja nemaldos kadreiz uzdevu jautājumu, vairāk gan tādēļ, ka nesapratu kas īsti tur nestrādā, lai gan pielauju, ka katram savi paradumi/vajadzības. Man 14pro lādē pat 5s iphona baroklis un šķiet tik pat vecs vads (par vadu gan nezinu, varbut mainits kkad), protams lēni, bet par cik 99% lādēju pa naktīm un atzīstu lēno uzlādi, nevis “fast chardžu” (lai gan protams nav slikti, ka tada opcija ir), tad skiet man nekad ar to nav problēmu, lādē ar ko gribi un nav problēmu. Arī citām ierīcēm tas… Read more »
Cepiens ir par to ka lādētāju un kabeļu taisītāji var nopūlēties līki, ieviešot pareizos uzlādes kontrolierus, e-ID čipus pašos kabeļos (mūsdienās tas vienam kabelim jau maksā zem $1), skrupulozi sekojot USB-IF standartiem utt. Tacu viens otrs ražotājs izdomā ka būs svētāks par pāvestu un kaut ko pamaina savos dzelžos, kā rezultātā viss standarts ir kaķim zem astes. Par tādiem jokiem jāuzliek brutālas sankcijas, ieskaitot cietumsodus ar mantas konfiskāciju “idejas” autoriem un viņu radiem, uz kuriem manta pārrakstīta.