Web Analytics
More
  Reklāma

  “SpaceX” nevēlas, lai Ukraina izmanto “Starlink” internetu militāro dronu kontrolei

  Jaunākie raksti

  Kad sākās karš Ukrainā, Īlons Masks nevilcinājās un samērā ātri nodrošināja kara plosītajai valstij “Starlink” ātrgaitas interneta pakalpojumus. Sākotnēji tie primāri tika izmantoti saziņas nodrošināšanai, vēlāk arī, piemēram, militāro dronu kontrolei. Un šajā punktā “SpaceX” nu radušies iebildumi, uzņēmumam paziņojot, ka nevēlas, lai “Starlink” tiktu pielietots militāro dronu kontrolei.

  “SpaceX” prezidente un operatīvā vadītāja Gvena Šotvela (Gwynne Shotwell) Federālās aviācijas administrācijas konferencē uzsvērusi, ka “SpaceX” iebilst pret “Starlink” izmantošanu militāro bezpilota lidaparātu vadīšanai, piebilstot, ka pakalpojums neesot domāts “uzbrukuma mērķiem”. Vienlaikus uzņēmums pilnībā atbalsta “Starlink” pielietošanu sakaru nodrošināšanai starp Ukrainas karavīriem. Pēc Šotvelas teiktā, “SpaceX” jau sācis ierobežot “Starlink” izmantošanu kaujas dronu kontrolei.

  ReklāmaAdvertisement

  Tikmēr Ukraina par šādu “SpaceX” rīcību nav tik satraukta, kā būtu sagaidāms. Nacionālās drošības padomes sekretārs Oleksijs Daņilovs norāda, ka valsts militārajās operācijās nepaļaujas tikai un vienīgi uz “Starlink” pakalpojumu. Taču šobrīd, kad servisu vairs nevar izmantot dronu kontrolei, vien atsevišķos gadījumos būšot jāmaina uzbrukuma stratēģija un līdzekļi.

  Savukārt Ukrainas Iekšlietu ministrijas padomnieks Antons Geračenko uzsver, ka “Starlink” līdz šim ir izglābis “simtiem tūkstošu dzīvību”. Ukraina šo servisu ir aktīvi izmantojusi saziņas nodrošināšanai starp civiliedzīvotājiem, valdības pārstāvjiem, militārajām vienībām. Ilgu laiku “Starlink” tika izmantots arī militāro dronu kontrolei, konkrētāk, izlūkošanas lidojumu koordinēšanai, mērķēšanai no liela attāluma un uzbrukumiem.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  10 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Tasesmues
  10.02.2023 11:54

  Ceru, ka Īlons nonāks vēstures mēslainē!

  Dindāls
  10.02.2023 13:53
  Reply to  Tasesmues

  Teslu īpašnieki (un radi un kaimiņi) jau viņu pazīst kā appisēju.

  Biteme
  10.02.2023 12:18

  Masks uzķērās uz krievu makšķeres – šie apelēja pie godkārības, tu taču esi kosmosa vecis, mēs bijām kosmosa veči, nu nejaucies konfliktā, mūs vieno kosmosa lietas. Un šis lielais bērns gribēja būt kosmosa vecis krievu acīs un saglabāt attiecības ar pakaļā ievainoto Rogozinu un pārējiem “kosmonautiem” un piegrieza dronu vadību. Vārdu sakot, Masks izdarīja savu izvēli, kas atspēlēsies vēl citās lietās nākotnē (jo šis ir tikai viens solis, viena izvēle).

  Skābene
  10.02.2023 12:34
  Reply to  Biteme

  Kā saka gribēt nav kaitīgi! Kaitīgi ir dabūt negribot!

  Last edited 1 year ago by Skābene
  Andrejs Pavārs
  10.02.2023 13:43

  Masks izbrīnīts par attīstītajiem Ukraiņiem, ka viņi ir 1000x pārāki pār Krieviem :D

  Sesks
  10.02.2023 15:40

  Tikai tavos slapjajos sapņos !

  Ivis
  10.02.2023 22:41
  Reply to  Sesks

  O, vate arī kursoru lasa!

  Dindāls
  10.02.2023 13:52

  Kā var Starlinku izmantot dronos? Uz drona uzmontēts tas šķīvis?

  KKTK
  10.02.2023 14:05
  Reply to  Dindāls

  Es arī gribētu redzēt atbildi uz šo jautājumu.

  Skābene
  10.02.2023 15:02
  Reply to  KKTK

  Tu-141 ir pietiekami liels, lai izmantotu to pašu Starlink, ko AirBaltic! ;)

  Reklāma