Web Analytics
More
  Reklāma

  Caterpillar veiksmīgi izmēģina elektrisku kalnrūpniecības kravas auto

  Jaunākie raksti

  Caterpillar jeb vienkārši CAT ir viens no vadošajiem smagās un industriālās tehnikas ražotājiem pasaulē. Tagad uzņēmums publicējis video, paziņojot, ka veiksmīgi noslēgušies elektriska kalnrūpniecības kravas auto testi. Izmēģināto transportlīdzekli sauc “Cat 793 AC Electric Drive” un tas tika pārbaudīts karjerā Arizonas štatā.

  Kā faktiski visi mūsdienu elektriskie transportlīdzekļi, elektrību šis auto uzkrāj litija jonu baterijās, savukārt tajā iespējams iekraut 360 tonnas materiālu. Pagaidām CAT nav atklājis, cik elektrības var ielādēt baterijās, taču varam būt droši, ka energoietilpība ir milzīga. Ražotāja pārstāvji norāda, ka transportlīdzeklis var strādāt 8 stundas ar vienu uzlādi, savukārt pilnīgai uzlādei nepieciešamas divas stundas.

  Reklāma

  Pirmoreiz šāds kravas auto tika izziņots 2021. gadā un tā ir daļa no CAT centieniem samazināt kaitīgos izmešus kalnrūpniecībā. Uzņēmums uzskata, ka elektriskās mašīnas būs izdevīgākas arī ilgtermiņā, jo tām nepieciešamas retākas apkopes un enerģijas izmaksas ir zemākas.

  Video demonstrācija notika 7 kilometru garā testu trasē, kas izvietota karjera teritorijā. Tur “Cat 793 AC Electric Drive” sasniedza maksimālo ātrumu 60km/h, kā arī pievarēja kalnu ar 10 procentu slīpumu, saglabājot ātrumu 12km/h. Braucot lejā no līdzīga slīpuma nogāzes, darbojās rekuperācijas sistēma un mašīna atguva daļu elektrības. Eksperti norāda, ka šie skaitļi ir aptuveni vienādi ar parasto dīzeļa kravas auto – dīzeļa eksemplārs izmanto 85 litru 16 cilindru turbomotoru, kas attīsta aptuveni 2500 zirgspēkus.

  CAT uzsver, ka uzņēmums turpina aktīvi investēt līdzekļus elektrisko transportlīdzekļu attīstībā un plāni paredz, ka arvien vairāk smagās tehnikas piedāvās elektriskā izpildījumā, pamazām atsakoties no iekšdedzes dzinējiem.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  KKTK
  13.12.2022 08:29

  Vai, lai izvestu zemi no bedres, slīdošā lenta tomēr nav efektīvāka par šitādu monstru, kurā milzu zudumi aiziet, transmisijā, riepas un kur vēl ne? Pa plakanu ceļu elektroauto ir ekonomiskāki, jā.

  Gundars
  13.12.2022 14:36

  2h uzlādēt aķi, kurš spēj 8h kustināt šito brontozauru? Ta aķis būs ap 20tonnu svarā! Kāda būs uzlādes jauda??!

  Tītars
  13.12.2022 18:41

  Labs pielietojums. Infinity torque tieši tur kur vajag.

  Letiņš
  14.12.2022 06:38

  Šitiem monstriem riteņu piedziņa vienmēr ir bijusi no elektromotoriem. Tagad vienkārši dīzeļģeneratora vietā salikuši baterijas. Daudz bateriju ! Kad tās aizdegsies, tālu varēs redzēt !

  Reklāma