Web Analytics
More
  Reklāma

  Rīgā norisināsies desmitā konference “Valodas tehnoloģijas – Baltijas perspektīva”

  Jaunākie raksti

  No 6. līdz 7. oktobrim Rīgā, LU Dabas mājā, norisināsies desmitā starptautiskā konference “Valodas tehnoloģijas – Baltijas perspektīva” (Human Language Technologies – the Baltic Perspective; Baltic HLT 2022). Konferences mērķis ir pulcēt Baltijas un citu valstu zinātniekus, valodas tehnoloģiju izstrādātājus un lietotājus, lai dalītos ar jaunākajām idejām un pētījumiem, apspriestu izaicinājumus un veicinātu starptautisko sadarbību.

  Baltijas valstu valodas bieži tiek sauktas par valodām ar ierobežotiem resursiem, bet kopš pirmās Baltic HLT konferences pirms nepilniem divdesmit gadiem valodas tehnoloģijas visās trīs Baltijas valstīs ir ievērojami attīstītas – nozīmīgi rezultāti ir panākti gan runas atpazīšanā un sintēzē, gan mašīntulkošanā, gan dabiskās valodas sapratnē.

  Reklāma

  Programmmā iekļauti 23 referāti, kas parāda jaunākās tendences Baltijas valodu tehnoloģijās. Šī gada aktuālākās tēmas ir runas apstrāde un mašīntulkošana, dziļā mašīnmācīšanās valodas sapratnē, kā arī tehnoloģiju attīstībai nepieciešamo valodas resursu izveide. Konferences raksti publicēti starptautiski recenzētajā žurnālā “Baltic Journal of Modern Computing”.

  Baltic HLT tiek rīkota kopš 2004. gada, reizi divos gados kādā no Baltijas valstīm. Šogad pasākumu organizē Latvijas Universitāte un LU Matemātikas un informātikas institūts sadarbībā ar SIA “Tilde”.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma