Reklāma

IT uzņēmums “Tietoevry” Latvijā pērn strādāja ar 54,5 miljonu eiro apgrozījumu

Jaunākie raksti

Apple iPad Pro M2 (2022) apskats – planšetdators vai dators?

Iepriekšējais iPad Pro planšetdatora apskats Kursora apcirkņos bija pirms veseliem sešiem gadiem, kad apskatījām pašu pirmo modeli, kas tika...

Apple pārsauc savu jauktās realitātes operētājsistēmu par xrOS

Jaunākās baumas liecina, ka Apple mainījusi nosaukumu operētājsistēmai, kas darbinās gaidāmos jauktās realitātes (angliski mixed reality) produktus. Jaunais nosaukums...

Toyota sāk izmeklēšanu, kāpēc elektriskais bZ4X izgāzās medija testā Dānijā

Japāņu autoražotājs Toyota sācis izmeklēšanu par sniedzamības testu elektriskajam bZ4X, ko veica dāņu medijs FDM - medija veiktajā testā...

Belkin piedāvā Apple AirPods bezvada austiņu tīrīšanas komplektu

Sākoties decembrim, dažādu viedierīču aksesuāru zīmols Belkin izlaidis speciālu tīrīšanas komplektu Apple bezvadu austiņām AirPods, lai tās atbrīvotu gan...

“Disney+” beidzot nonāks seriāla “The Mandalorian” 3. sezona

Pasaulē populārais seriāls "The Mandalorian", kas pat ir izpelnījies titulu kā 2020. gada visvairāk nelegāli lejupielādētais seriāls, nācis klajā...

Informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma “Tietoevry” Latvijas filiāle pērn strādāja ar 54,5 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10 % vairāk nekā gadu iepriekš, liecina 2021. gada auditētie finanšu rezultāti. Uzņēmuma peļņa pērn bija 4,6 miljoni eiro pēc nodokļu nomaksas.

Pateicoties pārdomātai biznesa stratēģijai un ieguldījumiem darbinieku izaugsmē, “Tietoevry” Latvijā panāca izaugsmi gandrīz visos darbības rādītājos. Ievērojamāko apgrozījuma pieaugumu uzņēmumam pērn izdevās sasniegt par programmatūras uzturēšanas un sniegšanas pakalpojumiem, kas veidoja 16,5 miljonus eiro jeb trešdaļu no kopējā apgrozījuma. Nedaudz mazāku īpatsvaru – par biznesa procesu ārpakalpojumiem, kas sasniedza 15,5 miljonus eiro. Savukārt programmatūras uzstādīšana, testēšana un pielāgošana bija trešais ienesīgākais biznesa virziens, kas veidoja 8,1 miljonu eiro.

“Finanšu rezultāti demonstrē stabila un vadoša IT sektora dalībnieka pozīcijas. Mūsu vairāk nekā 1100 profesionāļu komanda strauji paātrināja un paplašināja digitalizācijas procesus, lai turpinātu uz Latviju nest inovācijas un zināšanas, kas uzkrātas starptautiskos tirgos. Savukārt mūsu ražotie IT risinājumi un platformas ar izcilību darbojas daudzās valstīs, sniedzot norēķinu karšu un citu maksājumu risinājumu iespējas vairāk nekā 200 miljoniem cilvēku ik dienas,” uzsver IT uzņēmuma “Tietoevery” Latvijas filiāles vadītāja Valērija Vārna.

Aizvadītajā gadā “Tietoevry” aktīvi strādāja pie pozīciju nostiprināšanas pārstāvētajās valstīs, kā arī pie jaunu eksporta tirgu attīstības. Līdz ar to pakalpojumi Baltijas reģionā nepārsniedza 10 % no kopējā kompānijas apgrozījuma. Tikmēr primārajos mērķa tirgos – Rietumu un Skandināvijas valstīs –  sniegtie pakalpojumi bija virs 29,3 miljoniem eiro, kas veidoja vairāk nekā pusi no kopējā apgrozījuma.

IT uzņēmuma “Tietoevry” maksājumu, zibmaksājumu un karšu vienības vadītājs Valdis Janovs skaidro: “Arī šajā gadā esam novērojuši pieaugošu starptautisku interesi par mūsu jaudīgajiem maksājumu platformu risinājumiem, digitalizācijas un modernizācijas projektiem. Jaunās pasaules galvenās vērtības – cilvēki, drošība, ātrums un elastība. Tāpēc mēs turpināsim investēt patīkamā, ergonomiskā darba vidē, kur mūsu speciālisti atrodas uzmanības centrā un ievieš unikālus risinājumus organizācijās.”

Uzņēmums 2021. gadā turpināja attīstīt “Oracle” un “Microsoft” produktu piedāvājumu, kā arī pilnveidot integrācijas platformas, kas ļaus paplašināt savu biznesa daļu Latvijā.

Vienlaikus aktīvs darbs pērn norisinājās pie atvērtās bankas (Open Banking) risinājumu, zibmaksājumu (Instant Payments) un “Card Suite” platformas attīstības. “Tietoevry” visvairāk pārstāvētie segmenti bija finanšu pakalpojumu un valsts sektors, enerģētika, infrastruktūra, kā arī loģistika un ražošana. Nozīmīgi uzņēmuma projekti bija valdības informācijas un lēmumu atbalsta sistēmas izstrāde, dokumentu pārvaldības un darba plūsmas vadības sistēmas izstrāde, maksājumu platformu un produktu izveide, ieviešana un uzturēšana.

“Tietoevry” 2021. gadā papildināja Latvijas budžeta ieņēmumus ar nomaksātiem nodokļiem vairāk nekā 15,3 miljonu eiro apmērā.

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 komentāri
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma