Web Analytics
More
  Reklāma

  Latvijas veselības nozare uzsāk digitālo inovāciju laboratoriju

  Jaunākie raksti

  Lai uzlabotu pacientu pieredzi ārstniecības iestādēs, Nacionālais veselības dienests sadarbībā ar inovāciju vadības uzņēmumu “Helve” uzsāk Latvijas veselības aprūpes inovāciju laboratoriju – “Open Health Labs”. Tajā ārstniecības iestādes kopā ar Eiropas labākajiem medicīnas tehnoloģiju jaunuzņēmumiem radīs inovatīvus risinājumus ārstniecības iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem. Programmā piedalīsies Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs, Jelgavas pilsētas slimnīca un Daugavpils reģionālā slimnīca.

  Inovācijas veselības nozarē ir vērtīgas visai sabiedrībai un to nozīmi šodienas veselības aprūpes nozarē atzīst arī veselības ministrs Daniels Pavļuts: “Inovācijas ir kritisks Latvijas veselības politikas elements. Tas ir ceļš uz pacientiem ērtākiem un pieejamākiem pakalpojumiem. Sadarbība ar jaunuzņēmumiem dos iespēju ātrā laikā radīt jaunus, personalizētus, automatizētus, ar mākslīgo intelektu apveltītus risinājumus, kas ik dienu vajadzīgi kā nozares profesionāļiem, tā pacientiem.”

  Reklāma

  Sešpadsmit nedēļu garās programmas laikā ārstniecības iestāžu komandas kopā ar jaunuzņēmumiem no visas pasaules strādās pie tiem izaicinājumiem, kurus būs noteikušas pašas iestādes, domājot par aktuālajām problēmām un risinājumiem, kas nav pietiekami labi vai atbilstoši. Izveidotā inovāciju laboratorija kalpos kā pamats sadarbības veidošanai ārstniecības iestādēm ar jaunuzņēmumiem un inovāciju ekspertu vadītais process kopstrādes rezultātā ļaus radīt individuāli pielāgotus risinājumus.

  “Ir svarīgi, ka ārstniecības iestādes pakāpeniski kļūst arvien modernākas un tādējādi arī sniedz pacientiem daudz kvalitatīvākus pakalpojumus. Šī programma veidota un ārstniecības iestāžu izaicinājumi darbam ar jaunuzņēmumiem izvirzīti ar mērķi mūsu iestādēs ieviest jaunākos tehnoloģiju risinājumus un nodrošināt pacientiem pasaules līmeņa pieredzi,” atklāj Nacionālā veselības dienesta direktors Āris Kasparāns.

  “Helve” vadītāja Marija Ručevska uzsver “Open Health Labs” lomu Latvijas tēla pozicionēšanai Eiropas atvērto inovāciju jomā: “Pasaules līmenī veselības nozare ir viena no četriem biznesa sektoriem ar lielākajām investīcijām pētniecībā un attīstībā (P&A). Arī Eiropā 2021. gadā aptuveni 20 % no kopējām investīcijām P&A veidoja tieši veselības nozare, ieņemot otro vietu pēc to apjoma. Tas liecina par lielu potenciālu rast risinājumus tieši caur inovāciju procesiem, un mums ir patiess prieks, ka Latvija, un tieši veselības joma, rāda priekšzīmi Eiropas līmenī, kopīgi ieviešot akcelerācijas programmu labo praksi nozarē.”

  Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca kopā ar jaunuzņēmumiem strādās pie apmeklētājiem un darbiniekiem ērtas navigācijas izstrādes, kā arī pie pacientam efektīvas mantu saņemšanas, uzglabāšanas un aprites sistēmas izveides. Jaunuzņēmumi palīdzēs Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centram izstrādāt pacientu aprūpes līmeņa diagnostikas rīku un digitālo platformu pacientu identifikācijai attālinātām konsultācijām,  Jelgavas pilsētas slimnīcas komanda kopā ar jaunuzņēmumiem radīs risinājumus pacientu veselības stāvokļa nepārtrauktai uzraudzībai un pacientu kustību un atrašanās vietas monitorēšanai, savukārt Daugavpils reģionālajā slimnīcā tiks rasti risinājumi pacientu ārstniecības ordināciju uzskaitei un veikto terapijas datu turpmākajai analīzei.

  “Open Health Labs” aicina jaunuzņēmumus no visas Eiropas pieteikties programmai, lai kopā ar veselības nozares iestāžu komandām izstrādātu inovatīvus risinājumus pacientiem. Pieteikšanās atvērta līdz 29. augustam programmas tīmekļa vietnē . Pieredzējuši atvērto inovāciju un medicīnas tehnoloģiju eksperti izvērtēs pieteikumus un darbam pie izaicinājumiem programmā tiks uzņemti visatbilstošākie risinājumi un motivētākās komandas.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Jaroslavs
  16.08.2022 17:19

  Nu un kāpēc mūsu iestādes nespēj strādāt ar HealthKit? Apple dod visas iespējas.

  digitalk
  16.08.2022 17:29
  Reply to  Jaroslavs

  tāpēc, ka izmantot privātas kompānijas risinājumus ir kā minimums muļķīgi, bet sliktākajā gadījumā bīstami.

  Reklāma