Reklāma

Cietā diska diskdziņu pieprasījums pēdējā gada laikā krities par vairāk nekā 30%

Jaunākie raksti

Lētākais Google Chromecast HD Eiropā maksā 40 eiro

Google beidzot atjaunojusi Chromecast piedāvājumu ar Chromecast HD modeli, kas ir uz pusi lētāks par Chromecast 4K versiju. Chromecast...

Karam Ukrainā turpinoties, ASV astronauts uz kosmosa staciju dodas ar Krievijas raķeti

Karš Ukrainā norit jau septiņus mēnešus, un pagaidām nekas neliecina, ka tas tuvākajā laikā varētu norimt. Tieši pretēji. Tikmēr,...

Videospēle “God of War Ragnarök” aizņems divreiz vairāk vietas nekā iepriekšējā daļa

Pirms divām nedēļām PlayStation rīkotajā prezentācijā tika parādīti dažādu gaidāmo videospēļu reklāmas rullīši, tai skaitā "God of War Ragnarök"....

“Garmin” nāk klajā ar savu pirmo viedo asinsspiediena mērītāju

Bez viedajiem pulksteņiem elektronikas ražotājs "Garmin" piedāvā arī dažādas ierīces, kas ļauj būt labākā lietas kursā par veselību un...

Škoda Karoq apskats – joprojām brīnišķīgi universāls auto

Škoda Karoq ir kā zelta vidusceļš čehu autoražotāja krosoveru piedāvājumā – izmērā pietiekami liels, lai apmierinātu lielāko daļu ikdienas...

Cietā diska diskdziņu (HDD), kā tos dēvē latviski, tirgus piedzīvojis kārtējo kritumu, kas pēdējā gadā laikā bijis pat vairāk nekā 30% liels, kas, protams, nav tik liels pārsteigums, jo tirgus arvien vairāk pārslēdzas uz SSD tipa atmiņām.

Vecajā HDD tirgū šobrīd vairs palikuši tikai trīs lielie spēlētāji – Seagate, Toshiba un WDC. Joprojām gan šo cieto disku pieprasījums ir stabils, taču gadu no gada tas sāk samazināties visos tirgos un produktu veidos. Ar to domāts HDD pieprasījums gan uzņēmumu datoriem, gan personālajiem. Taču tik un tā, pagājušajā gadā biznesa segmentā tika pārdoti 19 miljoni HDD tipa atmiņu.

Personālo datoru tirgū attiecīgi pārdoti 13 miljoni 3.5 collu cietie diski, kas ir par 30% mazāk nekā vēl gadu iepriekš, bet 2.5 collu cietie diski realizēti 11 miljonus reižu, kas ir pat 40% kritums. Šie dati gan ir par šī gada otro ceturksni, līdz ar to ļoti precīzi. Šobrīd HDD tipa cietie diski tiek vairāk izmantoti datu kopiju uzturēšanai, jo datoros tiek izmantotas SSD tipa atmiņas. Vismazākais piedāvājuma kritums bijis Seagate, kura apjomi kritušies aptuveni par 30%, bet vissmagāk skarta Toshiba, kuras HDD pieprasījums krities aptuveni par 40%.

Avots: Storage Newsletter

Zinot attiecīgos zīmolus, kur viens viņu produkts kļūst mazāk populārs, to viņi var kompensēt ar citu pārdošanas apjoma pieaugumu. Tā kā nevarētu teikt, ka šis ir finansiāls zaudējums, bet vairāk tīri skaitlisks kritums uz novecojušu tehnoloģiju.

18 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
18 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Secinātājs
20.07.2022 13:49

Disku saukt par “atmiņu”.
Mūdienu IT sasniegums!
Jocīgi.
Kas tad tālāk? Varbūt tad īsto atmiņu varētu saukt par procesoru. Vadu par bezvadu. Kāpēc ne?

20.07.2022 15:10
Reply to  Secinātājs

vai tad tas viss nav pateicoties pseidožurnālistu portāliem, LZA Terminoloģijas komisijai un populārākajam, vārdā nenosauktam, IT ziņu blogam? veseli ēduši, tā teikt ;>

Kursors.lv
20.07.2022 18:31
Reply to  Secinātājs

Kā būtu korektāk? HDD tipa atmiņas iekārta vai ierīce?

20.07.2022 20:07

tā kā LZA nav iztulkojis elementārāko no datorterminiem, tad atliek tikai improvizēt

cietais disks. tikai, lūdzu, ne ārzemju latviešu piedāvātos cietnis un mīkstnis.

Kursors.lv
20.07.2022 20:08
Reply to  digitalk

Nu, vispār: cietā diska diskdzinis :)

UwU
20.07.2022 20:15

No offence, stulbākais jaunvārds ko esmu dzirdējis. :D

Kursors.lv
20.07.2022 20:21
Reply to  UwU

Šis jau nav pie manis. LZA Terminoloģijas komisija izdomā šos latviskojumus un konkrētais nav nekāds jaunums.

Biteme
20.07.2022 21:02

nu, nevajag to esesiešu retoriku – es tikai pildu LZA TK pavēli lietot viņu izgudrotos terminus

p.s. Interesanti – terminus cilvēki gatavi lietot “jo tādi tie ir izdomāti un apstiprināti”, bet braucot ar auto, ar zinātāja seju skaidro ka jābrauc ar vismaz +10km/st “jo visi spidometri melo uz leju”))

Kursors.lv
20.07.2022 21:54
Reply to  Biteme

Nekādas pavēles, es pats izlemju kā saukt konkrētas lietas. Es uzskatu, ka valoda ir jākopj un jāmēģina tā lietot korekti. Attiecīgi, gan Kursorā, gan ikdienā cenšos izmantot oficiālos latviskotos jēdzienus un nosaukumus, ja tos uzskatu par derīgiem. Šis ir tas gadījums.

Reinis Rozitis
21.07.2022 01:35
Reply to  Secinātājs

> Disku saukt par “atmiņu”

Pēc būtības jau disks ir (pastāvīgās) atmiņas veids. SSD gadījumā vēl jo vairāk, ņemot verā, ka tas faktiski ir NAND atmiņa.

Taču japiekrīt, ka par “atmiņu” latviešu valodā parasti sauc/domā (nu vismaz personīga pieredze) nepastāvigās/brīvpieejas atmiņas veidus – (D)RAM u.t.t. (jebšu veidus, kuri visu pazaudē pēc elektrības pazušanas). Arī angļu valodā nav nācies redzēt, ka kaut kur tiktu lietots “memory”, ja runa ir par diskiem (un ne diska komponentēm).

Manuprāt, lietot “cietais vai magnētiskais” disks bez liekvārdības ir vienkāršākais veids, lai visi būtu mierā. Tāpat “SSD disks” ir (LZA) apstiprināts termins https://termini.gov.lv/kolekcijas/97/skirklis/454914

Biteme
21.07.2022 09:43
Reply to  Reinis Rozitis

2022.g. kad cilvēki nespēj līdz galam izlasīt tvitera ierakstu, “magnētiskais” ir vienkārši par garu. Un ikdienas lietošanai būtībā jau vienalga, magnētiskais, optiskais vai kvazipipsofoniskais.

Disks liekas tik īsi un saprotami, bet ņemot vērā valodas izmaiņas un “bŪlciņu” paaudzes domāšanas specifiku, visdrīzāk, ka ar laiku par disku aizmirsīs. Cerams, ka neuzvarēs kaut kāds klajš idiotisms, piem. “glabnis” (no glabāt) vai tamlīdzīgi.

Kārlis
21.07.2022 09:01

a kāds koments pa lietu arī būs?
šis viss ir OFFTOPIC

Biteme
21.07.2022 09:38
Reply to  Kārlis

Tu kāds moderators būtu? )) offā jau arī notiek interesantākais

Kārlis
21.07.2022 09:03

19 miljoni HDD tipa iekārtu … tāds liekas būtu korektāks

Jānis
21.07.2022 09:37

Jā, šobrīd nekā sakarīgāka datu uzglabāšanai nav. Pašu rakstāmie CD-R dimžēl pēc 10g. ir ļoti daudz kļūdaino frgmentu.Par CD-RW vispār nerunāsim. Flaškas jau pēc 5g. neveras vaļā. HDD vēl var nolasīt pat 20g. vecus. Tiesa ar ar savienojumiem jāiespringst.

Biteme
21.07.2022 10:55
Reply to  Jānis

Arī lentām nav nekādas vainas. Ja apjomi pārsniedz mājas lietotāja ierastos apjomus.

Kristaps
22.07.2022 11:09
Reply to  Jānis

Tad jau esi uz lētāko disku un ātrako ‘dedzināsanas’ ātrumu iededzinājis un vēl turējis saulainā vietā vai vietā kur diskus nemitīgi aiztiec/skrāpē, kā piemēram ikdienas disku mapē u.t.m.l…. Vēl nesen – gada sākumā norausīju putekļus no sava cd-r disku ‘kūkas’ bilžu/failu backupa un backupoju papildus vietā. Šī disku kūka kopā ar citam lietām stāv tā teikt mājas ”arhīvā” – koka pūrē kas stāv ēnainā vietā. Šī pūre vaļā vērta nebija toč 10 gadus. Pirmais disks ar bildem ierakstīts 1995g, pēdējie jau DVD diski 2011g. No visiem diskiem(kopumā 20gab) dabūju informāciju ārā bez kļūdam. Lieki teikt, tika pirkti kvalitatīvākie diski ko… Read more »

Reklāma