Reklāma

Seagate strādā pie PCIe NVMe cietajiem diskiem (HDD)

Jaunākie raksti

Dienvidkoreja palaidusi satelītu, izmantojot pirmo pašu radīto raķeti

Dienvidkoreja nupat spērusi nozīmīgu soli, lai kļūtu par daļu no kosmosa valstu saimes. Tiek ziņots, ka Dienvidkoreja pirmo reizi...

“Amazon” iepazīstina ar savu pirmo pilnībā autonomo mobilo noliktavas robotu

Ņemot vērā iespējamo krīzi nodarbinātības jomā, "Amazon" jo cītīgi jāstrādā pie automatizācijas un robotikas risinājumu integrācijas savās noliktavās. Šajā...

Turpinoties lielam pieprasījumam pēc Apple AirTag, varētu tikt izlaists uzlabots modelis

Apple AirTag ierīču izsekotājs tika izlaists nedaudz vairāk kā pirms gada, un izskatās, ka tas ir bijis salīdzinoši populārs,...

PCI Express 7 astoņkārt pārsniegs PCI Express 5 ātrumus

PCI Express 5.0 vēl nav nonācis pie lietotājiem datoros, kad jau PCI-SIG komiteja uzsākusi darbu pie PCI Express 7.0....

Seagate IronWolf Pro 6 TB NAS cietā diska apskats

Seagate IronWolf un IronWolf Pro sērijas diski aptver ietilpības variantus no 1 TB līdz pat iespaidīgiem 20 TB un...

Seagate izziņojis cieto disku (HDD) izstrādi, kuri izmantos NVMe protokolu un PCIe savienojumu. Šis komplekts vienmēr bijis atstāts ekskluzīvi SSD tipa atmiņām.

Seagate izmantojot pašu izstrādātu diska kontrolieri, kas saprotas ar SAS, SATA un arī NVMe. Seagate NVMe HDD pat tika parādīts Open Compute Compute Project Summit norises laikā. Tika izmantots 3.5 collu HDD, kas pie datora pievienots ar PCIe savienojumu.

Lai arī oficiāli tas netika nekā norādīts, tomēr acīgākie pamanīja, ka izmantots Seagate Exos X18 HDD, kura maksimālā ietilpība ir 18 TB. Nekādi sīkāki dati par datu pārraides ātrumiem netiek sniegti. Sagaidāms, ka Seagate varētu uzsākt pārdot NVMe HDD pēc 2 vai 3 gadiem.

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
3 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Vārti
15.11.2021 09:31

Ne jau ekskluzīvi atstāts, bet nevienam tas nebija vajadzīgs. Bizness jau ir pieņēmis domu – gribi ātrus diskus, pērc dārgus SSD masīvus.

Mani vairāk interesē, vai mehāniskā daļa nebūs šaurā vieta un kam īsti derēs šie diski. Protams, seq r/w tie nodrošinās ar pilnu ātrumu, bet ja slodzi par 80% veidos single block random r/w, tā nāksies mētāt galvu šupu turpu, un tad jau kas zin.

digitalk
15.11.2021 11:36
Reply to  Vārti

būs parasts HDD ar PCI-e pieslēgumu. derēs lielu datu apjomu glabāšanai bez sata portu starpniecības, kuri tāpat PCI-e kopnei pieslēgti. neesi sastapies ar situāciju, kad uz kompja SATA portu pietrūkst?

Vārdi
15.11.2021 12:30
Reply to  digitalk

Neesmu gan.

Bet ne par to. Vai 7200rpm (vismaz esošais X18 tāds esot) diski spēs aizpildīt interfeisu, ja daudz jākustina galva? A PCIe 3.0×2 connection can run just under 2GB/s, and x4 just under 4GB/s respectively.

Reklāma