Quantcast
More
  Reklāma

  Apple lietotņu ekosistēma nodrošina vairāk nekā 2.2 miljonus darbavietu ASV

  Jaunākie raksti

  Atbildot uz ASV Kongresa vēlmi vairāk kontrolēt lietotņu servisus kā Apple App Store un Google Play Store, Apple publiskojis pētījumu un analīzi par to, kāda ekonomija ir aiz viņu lietotņu biznesa.

  Šo pētījumu veicis neatkarīgs analītikas uzņēmums, ar kuru Apple gan jau ir zināma sadarbība, un tiek izmantota sava veida tehnika, lai aizstāvētu savas pozīcijas. Viens no iespaidīgākajiem rezultātiem ir tas, ka lietotņu bizness ASV nodrošina vairāk nekā 2,2 miljonus darbavietu, kā arī mazo izstrādātāju ieņēmumi pēdējo divu gaidu laikā ir auguši par 118%. Francijā šis pieaugums ir bijis vēl lielāks, sasniedzot 122%. Tas tiek īpaši izcelts, lai parādītu cik gan Apple platforma ir efektīva tieši tiem, kuru gada apgrozījums no lietotnēm nepārsniedz 1 miljonu dolāru.

  Ļoti svarīgs jautājums, ko vēlas kontrolēt valstu valdības ir komisijas maksas, un šeit Apple ir veicis izmaiņas, jo mazie iztrādātāji 30% vietā tagad līdz 1 miljonam dolāru var maksāt 15% nodevu. Kopējie izstrādātāju ieņēmumi no App Store 2021. gadā sastādīja 643 miljardus dolāru. Tas tikai pierāda to, par kādu milzu ekonomisko spēlētāju un biznesu ir kļuvušas lietotnes. Eiropa bijusi pirmajā vietā jauno izstrādātāju piesaistē, jo to skaits audzis par 24%.

  Avots: Apple

  Protams, šie Apple slavinošie dati izmantoti par labu tam, lai norādītu cik gan svarīgi ir, lai netiktu mainīti regulējumi par App Store izmantošanu, tomēr no otras puses tas parāda, kādu tirgu uzņēmums spēj viegli kontrolēt. Kopējā tendences pasaulē vedina uz to, ka valdības grib ļaut lietotājiem lejupielādēt lietotnes, neizmantojot speciālos lietotņu veikalus. Tādējādi platformas padarot brīvāk pieejamas.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma