Web Analytics
More
  Reklāma

  “CityBee” ieviesis automatizētos zvanus ātrumpārkāpējiem

  Jaunākie raksti

  Lai sekmētu ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu un veicinātu vēl drošāku braukšanas kultūru, koplietošanas automašīnu uzņēmums “CityBee” ir ieviesis automatizētos zvanus ātrumpārkāpējiem. Kopš jaunuma ieviešanas 1. aprīlī Latvijā, 664 reizes “CityBee” lietotāji ir saņēmuši zvanu par atļautā braukšanas ātruma pārkāpšanu, kam pateicoties, teju 92% ir mainījuši braukšanas paradumus un samazinājuši ātrumu turpmākos braucienos, tādējādi nepārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus.

  Ieviestais jaunums darbojas visās trīs Baltijas valstīs un tas paredz, ka brīdī, kad automašīnas vadītājs pārkāpj atļauto braukšanas ātrumu, tiek saņemts automatizēts un iepriekš ierakstīts zvans par veikto pārkāpumu. Gadījumā, ja zvans netiek pieņemts, autovadītājam tiek nosūtīta automātiska īsziņa uz mobilo tālruni.

  Reklāma

  “Atļautā ātruma pārsniegšana ir viens no biežākajiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, un šī problēma, kas tiešā veidā ietekmē ceļu satiksmes drošību, ir aktuāla visās Baltijas valstīts ne tikai koplietošanas auto lietotāju, bet visu autovadītāju vidū. Mēs regulāri sekojam līdzi automašīnu lietošanas un ātruma limita ievērošanas paradumiem, lai uzlabotu “CityBee” pakalpojumu drošību. Līdz šim “CityBee” darbinieki manuāli sazinājās ar klientiem, kuri ilgstoši pārkāpj ātrumu, taču, redzot pozitīvo ietekmi, spērām soli uz priekšu, lai šo automatizētu. Kopš risinājuma ieviešanas Baltijā kopumā ir veikti jau 5483 zvani, un nākotnē plānojam sistēmu attīstīt, precizējot ātruma pārkāpšanas robežas, kas ir izaicinājums, ņemot vērā ātruma ierobežojošās zonas, kas uz ceļiem regulāri mainās,” atklāj “CityBee Latvija” vadītājs Kristofs Hegedess (Kristof Hegedues).

  Jau ziņots, ka, pieaugot iedzīvotāju interesei, “CityBee” šogad paplašinājis teritoriālo pārklājumu Latvijā un kompānijas koplietošanas automašīnas pieejamas sešās Latvijas pilsētās – Rīgā, Siguldā, Jūrmalā, Liepājā, Jelgavā un Olainē.

  “CityBee” pagājušajā gadā dubultoja autoparku, palielinot to par 400 jauniem transportlīdzekļiem, un tika veikti vairāk nekā 800 000 braucienu. Uzņēmums šobrīd nodrošina plašāko koplietošanas pakalpojuma pārklājumu Latvijā, piedāvājot nu aptuveni 800 automašīnu. “CityBee” nomā ir patlaban pieejamas automašīnas “BMW X1”, “BMW 118i”, “Citroën C3”, “Toyota RAV4”, “Toyota Yaris Cross”, “Renault Master”, “Toyota Corolla”, “Fiat Ducato”, “Volkswagen Golf”, “Volkswagen T-Roc”, “Volkswagen T-Cross”,”, “Nissan Juke”, “Peugeot 2008”, “Volkswagen Crafter” automašīnas. Piedāvāto auto klāsts regulāri tiek papildināts.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  15 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  29.04.2022 08:56

  Aizdomājos par drošību mazliet! Brauc viens ašais stipri virs atļautā un te pēkšņi zvana telefons. Sanāk ka ne tikai ātrumu pārsniedz, bet vēl telefons rokā. :D
  Katrā ziņā no klientu apkalpošanas viedokļa politika daudz patīkamāka, kā Fiqsy, kas sūta īsziņas, ka pakalpojums liegts, bez iespējas laboties! :D
  Lai nebūtu jāzvana, var jau iebūvēt lokālu sistēmu, kas brīdina šoferi par ātruma pārsniegšanu, ja brauc 20+. Šur tur ārzemēs tādas ir manītas taksometros.

  KKTK
  29.04.2022 09:12
  Reply to  Skābene

  To lokāli iebūvēto sistēmu sauc par spidometru :D :D :D Bet jā – pilnīgi piekrītu, zvans galīgi nav drošs. Es būtu direktors tajā uzņēmumā, liktu ieslēgt Limp Mode mašīnai uz 10min. Lai civlēks atžirgst un izskata pa to brīdi līdz 10.

  Name*
  29.04.2022 12:45
  Reply to  KKTK

  Spidometrs rāda drusku vairāk no patiesā ātruma ar kuru pārvietojas.

  Krotow
  29.04.2022 13:57
  Reply to  KKTK

  Ar tādām lietām uzmanīgi. Tepat Rīgā ir krustojumi u.tml., kur vēl pie zaļās gaismas vai vispār veikt atļauto kreiso pagriezienu darba dienas vidū bez iemīšanas grīdā nav reāli. Par to jau sanāca kašķis ar Fiqsy “bonusiem”. Atsledzot “gāzi” tāda brīdī ir gandrīz garantēta buča no abam pusēm. Pēc tam nomatājam tas būs vēl dārgāk. Būs jāremontē auto un sabojās sev reputāciju, jo klienti neklusēs.

  digitalk
  29.04.2022 14:18
  Reply to  Krotow

  kāpēc tu izdomā, ka “gāzi” atslēgs paātrinājuma vidū? to nogriezīs brīdī, kad mašīna būs pilnībā apstājusies, piemēram, pie sarkanās gaismas utml., un ieslēdzot uz priekšējā paneļa brīdinājumu.

  Juris
  30.04.2022 20:53
  Reply to  Skābene

  Mini Fixy vienreiz nobloķēja par ātrumu, bet pēc tam piezvaniju uz klientu servisi, teicu ka labošos un tad atbloķēja😃

  Rihards
  29.04.2022 09:01

  Nu nez… braucot ar auto uz zvaniem īsti nedrīkst atbildēt, līdz ar to pilnīgi vienalga, kas/kam zvana :)
  Kaut kā divkosīgi viņiem tas sanāk….

  Bet ko var gribēt no LT uzņēmuma ar kosmiskām cenām.

  KKTK
  29.04.2022 09:15
  Reply to  Rihards

  Varētu lūdzu kādu atsauci uz tavu minēto “nedrīkst”?

  Rihards
  29.04.2022 09:25
  Reply to  KKTK

  Nu savā auto jā- nekādu problēmu. Bet katru reizi citā auto pārot telefonu ar sistēmu…. Ja brauciens ilgst 5-15 min? Nu nezinu….

  digitalk
  29.04.2022 14:20
  Reply to  Rihards

  NFC rulz!

  Pēteris
  29.04.2022 09:57

  Zvanu vajag veikt uz policiju nevis vadītājam

  Skābene
  29.04.2022 10:47
  Reply to  Pēteris

  Man reiz ar Citybee bija kuriozs. Atsūtīja e-pastu, ka esmu drausmīgi pārkāpis ātrumu, proti braucis 2x ātrāk par atļauto un ka mani aicina apdomāties. Pēc iepazīšanās ar GPS datiem konstatēju, ka Citybee GPS nedaudz gļuko un Ulmaņa gatves vietā (atļautais 90) rāda, ka esmu braucis pa Beberbeķu ielu (atļautais 50) , kas iet paralēli Ulmaņa gatvei ( šasliku bode un arbūzi ceļa malā).
  Uzrakstīju atpakaļ, lai nokalibrē savus GPS dačikus un viss, atvainojās par pārpratumu. Ja zvanītu policijai, būtu viltus zvans, cieņas un goda aizskaršana, un vesels sižets priekš Bez tabu. :)

  Pēteris
  29.04.2022 11:40
  Reply to  Skābene

  Cik no visiem tādiem gadijumiem ir False Positive? Un cik ir true Positive? Domāju ka procents ir ļoti mazs. Un pierādāms. Ko tad izdarītu? Paziņotu policijai kā un kāds pa Beberbeķu ielu nēsās uz 90 km/h. Domājams ka tādā gadījumā arī uzreiz varētu noskaidrot patieso situāciju. Bet ja kāds tiešām 50 zonā nēsās uz 70, jo jūtas varens un neaizskarams un “citi dara tāpat” tad zvans vadītājam maz dos, jo nejau viņš netīšām ātrāk brauc, bet gan tiešām.

  REALAIS
  29.04.2022 13:04

  Atceros no Sanitexa laikiem. Pirms gadiem 6 parādījās jaunās Pandas, un bija iebūvēts gps ar ātruma mērītaju. Kolēģiem patika izmantot piepīpētāja ligzdā FM moduli priekš USB fleškas. Un līdz ko to izmantoja, tad sistēmā kaut kas aiziet uz īso un firma saņem datus, ka mašīna brauc pa Rīgu 150+ lielāko daļu laika.

  Risinājums? Aizliedza izmantot FM moduli.

  Juris
  07.05.2022 12:10

  No vienas puses, ja izmanto auto uzņēmums kurš par vienu auto mēnesī maksā virs 1000 eiro. Kādi tur zvani par ātrumiem, mums vēl neviens nav zvanījis, ja sāks zvanīt vienkārši izmantosim citu kompāniju, principā tam ir ceļu policija un vadītājs ar vadītāja apliecību, šie jautājumi ir jārisina policijai nevis auto iznomātājam vai uzņēmuma vadītājam . Varbūt tas ir labs risinājums privātiem vadītājiem ar stāžu zem 2 gadiem.

  Reklāma