Reklāma

“MikroTik” kļuvis par pirmo Latvijas privāto uzņēmumu, kura vērtība pārsniegusi miljardu eiro

Jaunākie raksti

Apple varētu iegādāties Electronic Arts videospēļu izstrādātāju

Aktīvākie videospēļu entuziasti un Apple fani gan jau būs pamanījuši, ka tīmeklī pieejamas dažādas ziņas par Apple vēlmi iegādāties...

Sievietes avatars “Meta” VR platformā piedzīvojis seksuālu uzmākšanos

Reālā pasaule nav droša, taču virtuālā - ne tik. Attīstoties metaversam, paredzams, ka arī šajā telpā dalībnieki līdz galam...

“Walmart” krietni izvērš preču piegādes ar droniem

Preču piegādes lēnām, bet mērķtiecīgi pārņem roboti un droni. Tas īpaši novērojams ASV, kur mazumtirdzniecības gigants "Walmart" kopš pērnā...

Jauno Harley-Davidson elektrisko moci pilnībā iztirgo 18 minūšu laikā

Motociklu ražotāja Harley-Davidson elektriskais apakšzīmols LiveWire nesen prezentēja otro elektriskā motocikla modeli, kas ir mazāks un lētāks nekā pirmais...

“Dyson” izstrādā robotus, kas veiks mājsaimniecības darbus

Elektronikas ražotājs "Dyson", kas vislabāk pazīstams ar saviem matu veidotājiem un putekļu sūcējiem, paziņojis par plāniem tuvāko gadu laikā...

Birža “Nasdaq Riga” un finanšu konsultāciju uzņēmums “Prudentia” šodien publicējuši 2021. gada Latvijas vērtīgāko uzņēmumu “Top 101”. Līdzās valsts kapitālsabiedrībām topa virsotnē atrodas arī IT uzņēmums “MikroTik” (SIA Mikrotīkls), kļūstot par trešo vērtīgāko uzņēmumu Latvijā. Vienlaikus “MikroTik” kļuvis arī par pirmo privātā kapitāla uzņēmumu Latvijā, kuram izdevies pārsniegt viena miljarda eiro vērtību (1,24 miljardi eiro).

Tikmēr par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu atzīts AS “Latvenergo”, kas šādu titulu ieguva jau 14. reizi. “Latvenergo” arī sasniedzis visu laiku augstāko vērtību, pārsniedzot divu miljardu eiro robežu (2,062 miljardi eiro). Otro vietu ar 1,5 miljardu eiro vērtību ieņēma VAS “Latvijas valsts meži”. Attiecīgi trešo vietu – “MikroTik”.

Jāpiebilst, ka “MikroTik” ir Latvijas datoraprīkojuma ražotājs, kas dienas gaismu ieraudzīja 1996. gadā. Uzņēmuma piedāvājumu pamatā veido bezvadu iekārtas un rūteri. Pēdējos gados “MikroTik” ciešu sadarbību izveidojis ar Latvijas Mobilo Telefonu, kopdarbā veidojot  5G tehnoloģijām pielāgotas iekārtas.

AvotsTvnet

18 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
18 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene
25.11.2021 08:29

Lai kāds būtu prieks par MikroTik, tomēr ir viens mazs rūgtumiņš. Nevienā no Mikrotik ražoto broduktu iepakojumiem neesmu atradis lietošanas instrukciju latviešu valodā!

Elektriķis
25.11.2021 08:42
Reply to  Skābene

Ui, tad nopērc Aranet4 CO2 mērītāju, tam iepakojumā ir instrukcija latviešu un angļu mēlē, kas šeit ir smalki, bet par ko vācu Amazona atsauksmēs ir vaimanas. Iedomājies, cik pasaules valodās tur būtu jāliek papīrīši, lai visiem būtu labi? Ja godīgi, tad ir diezgan kaitinošas uzlīmes valsts valodā, ko līmē pa virsu citām valodām, nevar izlasīt oriģinālu.

Skābene
25.11.2021 09:38
Reply to  Elektriķis

Mēs esam mazas valsts pārstāvji un mums ir tāda bagātība, kā pašiem sava valoda, kura ir jāsargā, citādi mūsdienu globālajā pasaulē mēs ātri vien zaudēsim savu valodu. Šī iemesla dēļ Valsts valodas likuma 21.panta otrā daļa nosaka, ka Latvijā ražoto preču etiķetēs un marķējumā informācijai jābūt valsts valodā. Lai vācieši līmē uzlīmes, bet mēs varēsim Latvijā ražotiem produktiem lasīt instrukcijas valsts valodā.

Elektriķis
25.11.2021 09:45
Reply to  Skābene

Jā, tiem produktiem, no kuriem Latvijā tiek tiek pārdoti vismaz 10% no kopējā skaita, varētu būt instrukcija latviešu valodā. Pieņemu ka Mikrotika gadījumā tas nav pat 1%, ja nu vienīgi speciālais LMT rūteris, kuram gan vajadzētu latviešu valodu.
Uztaisīt labu “ātrā starta instrukciju” ir liela māksla. Tikai tādu varētu dot līdzi kastītē.

Lauris
25.11.2021 10:03
Reply to  Skābene

Vai šos produktus konfigurēs vidējā mājsaimniece,kurai svarīgi izlasīt instrukciju? Tak jau nē,un produkti pārsvarā tiek eksportēti uz citām valstīm.

Skābene
25.11.2021 11:14
Reply to  Lauris

Man nav izglītības IT jomā, bet tas nav traucējis Iegādāties MikroTik LHGG LTE6 kit, noregulēt to uz pareizo torni, lai izspiestu maksimālo ātrumu un to visu vēl saslēgt Wifi tīklā. MikroTik izvēlējos, jo visi tie operatora līdzi dotie mobilā interneta modemi un rūteri ir pilnīgi mēsli.

KKTK
25.11.2021 10:37
Reply to  Skābene

Ir gan instrukciju latviešu valodā! Ielikt bildi?

Skābene
25.11.2021 11:30
Reply to  KKTK

Man mājās ir kādi 4 MikroTik produkti kuriem visa info ir tikai angļu valodā, un vēl varu parādīt ar pirkstu uz mājas lapu, kas ir tikai angļu valodā:)
Ja tie būti eksporta produkti, kurus es pirktu no ārzemēm, varētu sadzīvot arī ar informāciju angļu valodā, bet viss pirkts uz vietas Latvijā. Protams, man prieks, ja sākuši likt instrukcijas arī valsts valodā.

Ralfs
25.11.2021 18:42
Reply to  Skābene

100% Skābene Tev!!!Runa par attieksmi.Ja mēs paši nesargāsim savu valsti-valodu ,tad tas viss aizies tūtē.Es vairākiem mūsmāju ražotājiem,no dažādām jomām,esmu rakstījis kāpēc mājaslapa nav latviski.Atbilde pilnīgi stulba-mēs esam parāk mazs tirgus…tā rakstīja tie senie dīvaiņi.kas uzražoja inovatīvo kontaktu sadaļu,kuru vēlāk pārdeva amīšiem-tā vairāki.Tev grūti 20 vārdus savā valodā ierakstīt-pazaudēt 30 min? Līdz ar to, es tos produktus neiegādājos,Tāpat nelietošu tādus kā “Printful” un pārējos latvju zemes strādniekus,kuri pārdod savu māti un tēvu,bet 18.novembrī lepni gozējas ar piespraustām lentītēm.Tas ir tas patriotisms?Uzskatu zem sava goda tik slinku cilvēku darījumus lietot..Un zinu-es viņiem esmu maza vērtība.Viņi man ar.Žēl,ka pēdējā laikā ,gods un… Read more »

Elektriķis
25.11.2021 20:30
Reply to  Ralfs

Sāksim ar savas valodas sakopšanu kaut vai komentāros, tad ķersimies klāt eksportējošajiem uzņēmumiem. Nez vai tas, ka mājas lapā nav latviešu valodas, veicina valodas piesārņošanu ar angļu un krievu valodu.

ggggg
25.11.2021 22:37
Reply to  Skābene

Lielvārdes josta uz iepakojuma, bet nav latviešu valodas. :) :)

Andis Saukāns
25.11.2021 18:33

It kā jau laba vēsts, bet kas no tā Latvijai? Lielāki nodokļi, vairāk daba vietu, vairāk pasūtījumu citiem Latvijas uzņēmumiem vai kas cits? Tieši to gribētos zināt.

Elektriķis
25.11.2021 20:11
Reply to  Andis Saukāns

Eu, čaļi, kas notiek? Ir kompānija, kas izstrādā un ražo produktus Latvijā, eksportē, maksā nodokļus, algo darbiniekus, bet ko vēl vajag? Vajag lai visu peļņu atdod Latvijas budžetam un visu raksta latviski, lai pasaule mācās latviešu valodu? Dzirdam vaimanas ka jāpiesaista investīcijas, bet te viss jau ir un atkal slikti.

Sieviete
25.11.2021 22:17

Instrukcija vajadzīga, kad jau kaut kas ir salūzis. Džeki, beidzat vaimanāt par lapelēm.

digitalk
26.11.2021 00:16
Reply to  Sieviete

> Instrukcija vajadzīga, kad jau kaut kas ir salūzis.

jā, tādi pacienti man ienes labu daļu ienākumu ;)

Mārtiņš
26.11.2021 08:56

mikrotikam ir 2 web lapas
globālā https://mikrotik.com/
un lokālā http://router.lv/
un ir viņiem īsā “rokasgrāmata” daudzās valodās, ieskaitot latviešu – maza gara lapiņa salocīta!

Kursors.lv
26.11.2021 09:01
Reply to  Mārtiņš

Paga, nejaucam visu kopā. Router.lv ir MikroTik produktu izplatītājs un tam nav cita sakara ar šo ražotāju.

Normunds
26.11.2021 11:09

Vēl varētu pasūdzēties, ka forumā nav noteikts, ka Latviešu valoda ir oficiālā foruma valoda.

Reklāma