Reklāma

Rimi ievieš elektroniskos čekus un “Skenē ar telefonu” risinājumu

Jaunākie raksti

POCO F3 apskats – Bomba!!!

Pavisam nesen viesojos pie paziņas, kas man parādīja viņa jauno viedtālruni. Gribēju redzēt, kas tas ir par zvēru, jo...

Google samazinās komisijas maksu lietotnēm, kuras piedāvā abonēšanas servisus

Google paziņojusi, ka turpmāk samazinās komisijas maksu tām Android lietotnēm, kuras ir bāzētas uz ikmēneša abonementa iegādi. Jaunā likme...

Eiropa beidzot tiek pie Xiaomi Mi Band 6 fitnesa aproces ar NFC

Beidzot arī pircējiem Eiropā ir pieejama Xiaomi Mi Band 6 NFC fitnesa aproce ar bezkontakta norēķinu iespējām. Xiaomi izziņoja...

Parādījušās baumas par jaunu MacBook Air modeli 2022. gadā

Pagājušajā pirmdienā notika otrais Apple rudens pasākums, kurā tika prezentēti jaunie MacBook Pro portatīvie datori, kas piedzīvojuši gan vizuālas,...

Ilgi gaidītais “BMW i4” elektriskais sedans nonācis ražošanā

Elektriskā "BMW i4" sedana ceļš līdz konveijeram bijis garš un ilgs, bet vācu autoražotājs oficiāli paziņojis, ka mašīna nonākusi...

Lielveikalu tīkls Rimi šodien Latvijā ievieš divus jaunus digitālos risinājumus, kas vienkāršos iepirkšanās procesu un samazinās tā ietekmi uz vidi – iespēju iepirkties, preces skenējot ar savu mobilo tālruni, un atteikties no čeku drukāšanas pašapkalpošanās kasēs. Tādējādi arī Latvijā ir sākusies ilgi gaidītā pāreja uz elektroniskajiem čekiem, kas palīdzēs ietaupīt čeku drukāšanai nepieciešamos resursus un izvairīties no nevajadzīgu atkritumu radīšanas.

Elektronisko čeku sistēma šovasar tika sekmīgi ieviesta Rimi veikalos Igaunijā. Latvijā elektroniskie čeki sākotnēji būs pieejami tikai pašapkalpošanās kasēs, ka arī izmantojot pašapkalpošanās skeneri, jo pašlaik vēl turpinās sistēmas saskaņošana ar atbildīgajiem dienestiem, lai šo risinājumu varētu izmantot arī parastajās kasēs.

“Elektroniskie čeki ir būtisks solis pretī efektīvākam un zaļākam iepirkšanās procesam. Visās kasēs elektroniskos čekus plānojam ieviest nākamā gada sākumā. Čeks ir salīdzinoši sīka ierastā iepirkšanās procesa sastāvdaļa, tomēr tas nozīmē būtisku planētas resursu patēriņu. Jau šobrīd esam aplēsuši, ka, visiem Rimi pircējiem Latvijā atsakoties no drukātajiem čekiem, gada laikā tiktu ietaupīta 31 tonna jeb viens kravas auto papīra un no nociršanas izglābts vairāk nekā pustūkstotis koku. Tādējādi ikviens no mums ar atbildīgu izvēli var sniegt ieguldījumu, lai mazinātu savu darbību nospiedumu uz vidi,” stāsta Rimi digitālās attīstības direktore Liene Perija.

Šādai pieejai ir arī praktiski ieguvumi – pircējam nav jārūpējas par čeku uzglabāšanu preču garantijas jautājumu risināšanai, un tiek izslēgts risks, ka čeks var nozust vai izbalēt. Pircējiem, kuri turpmāk vēlas pirkumu čekus saņemt elektroniski, ir jāpiesakās šai iespējai savā Mans Rimi profilā interneta vietnē vai mobilās lietotnes sadaļā Bilance. Visi elektroniskie pirkumu čeki automātiski tiks saglabāti pircēja Rimi lietotnes kontā, kā arī atsevišķi iespējams pieteikt čeku saņemšanu arī savā e-pastā.

Savukārt Skenē ar telefonu risinājums pievieno būtisku funkcionalitāti Rimi mobilajai lietotnei, un turpmāk pirkumus varēs skenēt ar savu mobilo tālruni – gluži tāpat, kā lietojot pašapkalpošanās skeneri. Sākotnēji šī iespēja būs pieejama astoņos Rimi veikalos Rīgā un Pierīgā, kuros jau ir ieviesti pašapkalpošanās skeneri. “Mūsu mērķis ir paplašināt savu digitālo risinājumu klāstu, padarot iepirkšanās procesu elastīgāku ar iespējām pielāgoties ikviena pircēja vajadzībām konkrētajā iepirkšanās situācijā. Turklāt mobilie telefoni šobrīd jau stabili ieņem galvenā ikdienas rīka lomu, ar kuru tagad varam visu iepirkšanās procesu pārvaldīt vienuviet – no pirkumu saraksta plānošanas un aktuālo piedāvājumu izvērtēšanas līdz pirkumu apmaksai,” norāda Liene Perija.

Lai lietotu mobilās skenēšanas iespēju, lietotnē Mans Rimi jāatver jaunā sadaļa Skenē ar telefonu un jāizmanto mobilais telefons gluži tāpat kā pašapkalpošanās skeneris – skenējot preces, lai pievienotu tās savam pirkumu grozam. Tāpat arī lietotnē var ērti atteikties no kādas preces un dzēst to no pirkumu groza vai arī mainīt tās daudzumu. Apmaksu par pirkumiem var veikt pašapkalpošanās skeneru kases zonā, kur pirkuma pabeigšanai jāskenē QR kods kases ekrānā vai jāautorizējas ar NFC funkciju.

Reklāma

12 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
12 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Interesanti, cik daudzi šo apmaksas veidu izmantos.

Vismaz izlasot rakstu, ieķeksēju “Saņemt čeku lietotnē”. Tātad rakstam bija jēga. Speciāli uz tiem veikaliem, kur var noskenēt ar telefonu, tāpat kā uz jaunatklāto Ionity lādētavu, nebraukšu.

Vienkāršos iepirksanās procesu kam? Pircejam, kurs jau veic kasieres lomu?
Samazinas ietekmi uz vidi. Rimi Izdevumus uz čeku mašinām un papiru noteikti.
Lai es varetu videi draudzigi iepirkties rimi, man obligati jalieto vinu aplikacija, tadejadi nododot savu iepirksanas vesturi viniem(un ne tikai).
Ko man darit ar savu veco nokia tel, ko izmantoju ikdiena? Jamaina uz videi draudzigo 13 aboli?

Nekas personisks, tikai bizness. “Rimi”

Ja jau ikdienā tiek lietots vecais nokia, tad gandrīz jebkurš tehnoloģiskais progress liksies šausmīgs un slikts. Priekš pensionāriem taču ir vēljoprojām parastās kases veikalā ar izdrukātajiem čekiem, ko var mājās ielīmēt kladē/privātajā iepirkšanās vēsturē.

Kādreiz pamēģini uz lietām paskatīties mazliet plašāk, ārpus sava telefona rāmjiem.

Kādreiz pamēģini uz lietām paskatīties mazliet plašāk, ārpus sava telefona rāmjiem, ne?

tu laikam nezini, ka termālo čeku papīru nevar pārstrādāt un tas nonāk izgāztuvē?

Ieej tiktokā, atslābinies puis :)

Ar nokiju labākajā gadījumā tikai uz tirgu :D

Vēl nepieciešams mazs uzlabojums: ja iepērcies un preces skanē ar savu telefonu, sarežģīti atgriezties pie pirkumu saraksta, kuru sastādīji mājā pirms iepirkšanās. Tad atkal jāatgriežas pie preču skanēšanas – šī “lēkāšana” nav parocīga.

Nevar telefonā split screen abus app atvērt?

Vēl viens uzlabojums būtu nepieciešams sveramajām precēm, lai var noskenēt kodu pa tiešo no ekrāna – nevajadzētu drukāt ārā uzlīmi un tad skenēt to.
Droši vien izmantošu iespēju lietot mobīlo telefonu iepērkoties, bet tikai tur, kur nebūs skeneru. Pamēģināju skeneri un iepatikās – nav jāņemās ar preču pārkrāmēšanu, jo var uzreiz visu pa pirkumu maisiem salikt. Ejot ārā noliec skeneri, samaksā un doties ārā no veikala. Rindu nav, krāmēšanās nav.

Reklāma
Reklāma
Reklāma