Reklāma

Nodarbinātības valsts aģentūra darba meklētājiem un nodarbinātajiem apmaksās tiešsaistes apmācības

Jaunākie raksti

Ķirurgi pirmo reizi veiksmīgi savienojuši ģenētiski modificētas cūkas nieri ar cilvēka organismu

Zinātnieki spēruši platu soli cūku orgānu transplantācijā. Pirmo reizi pētnieki ģenētiski modificētas cūkas nieri veiksmīgi savienojuši ar cilvēka organismu....

Razer uzsāk piedāvāt procesora dzesētājus, korpusa ventilatorus un barošanas blokus

Razer izziņojis jaunus datora aksesuārus un pat svarīgas detaļas, kas arī tiks aprīkotas ar Razer RGB izgaismojumu. Razer Kunai...

“Facebook Messenger” grupu videozvanos ienes papildinātās realitātes efektus

Turpinot attīstīt konceptu par metaversa kompāniju, "Facebook" nācis klajā ar jaunām funkcijām, kas "Messenger" grupu zvanus izkrāsos košākus, ienesot...

Videospēle Among Us gada beigās būs pieejama Xbox un PlayStation konsolēs

Par visai patīkamie jaunumiem paziņojuši šobrīd aktuālās videospēles Among Us izstrādātāji Innersloth, jo sākot no 14. decembra tā būs...

Sony izziņo Alpha A7 IV pilna kadra matricas fotoaparātu

Sony Alpha A7 IV ir jaunākais ražotāja pilna kadra matricas fotoaparāts. Alpha A7 IV fotoaparāts izmanto 33 megapikseļu Exmor...

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) uzsākusi jaunu mācību pilotprojektu “Nākotnes prasmju iniciatīva”. Tā ir iespēja gan darba meklētājiem, gan nodarbinātajiem papildināt savas zināšanas un profesionālās prasmes, izmantojot atvērtos tiešsaistes kursus. Divu gadu laikā būs iespēja apgūt maksimums sešus kursus tādās aktuālās jomās kā uzņēmējdarbība, pārvaldība, datorzinības, datu zinātne, informācijas tehnoloģijas un profesionālās ievirzes svešvalodu apguve.

Atvērtie tiešsaistes kursi kļūst par aizvien populārāku e-apmācību veidu. Tie ir īpaši ar to, ka dalībniekiem, neizejot no mājas, ir iespēja iegūt darba devēju novērtētu neformālo izglītību, ko sniedz starptautiski atzītas universitātes un mācību organizācijas. NVA ikvienam nodarbinātajam un darba meklētājam piedāvā mācīties tādās atvērto tiešsaistes kursu platformās kā “Coursera“, “EdX“, “Futurelearn“, “MiriadaX” un citās.

NVA dalībniekiem sniedz arī finansiālos atvieglojumus. Piemēram, līdz 500 eiro apmērā sedz kopējās mācību izmaksas un iespēju veikt 50% avansa maksājumu mācībām. Savukārt dalībnieki ar bezdarbnieka statusu saņems stipendiju 5 eiro dienā.

Atvērto tiešsaistes kursu platformu un mācību programmas var izvēlēties gan patstāvīgi, gan palūgt NVA atbalstu. Paredzēts, ka šī pilotprojekta ietvaros kopumā iesaistīsies 1500 dalībnieku. Ja Tevi ieinteresēja šī iespēja, tad plašāka informācija un pieteikuma forma atrodama šeit.

Reklāma

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
11 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Kads var paskaidrot kas no tiem kursiem ir noderigi jauna darba atrasanai ? karteja valsts un eiropas naudas izsaimniekosana.

Zināšanas var noderēt darba meklēšanas (un atrašanas) procesā. Tāpēc kaut kāda jēga ir arī no šādas programmas. Manuprāt, ļoti laba iniciatīva. Labāk mācīties nekā pirst deķī.

Bet konkreti kuras ? te tomer ir drusku sausana pa zvirbuliem ar lielgabalu bez konkreta plana. ir tomer nozares ar augstu pievienoto vertibu kur trukst tie darbinieki. Izstasti piemeram taksistam ar videjo izglitibu kas pelna ap 1000 menesi kur vinam ar siem kursiem atrast lidzvertigu darbu kas valstij un vinam atnes kaut ko ilgtermina ?

Vai tad tās nozares, kas bija aprakstītas, nav ar augstu pievienoto vērtību un arī tur attiecīgi netrūkst tie darbinieki?

Diezgan izpludis tas apraksts. Kur konkreti noder francu valoda ja vien mes nerunajam par sadarbibu ar kadam EU institucijam bet nu tur jau to francu valodu vajag labak zinat :)

Vai zini kadu personisku kas izejot nva kursus pateicoties kursiem ir atradis labi apmaksatu darbu ? smagas automasinas soferis neskaitas :)

Zinu vismaz 2 šādus cilvēkus. Pietiks?

Padalisies ari ar pieredzi uz ko parkvalificejas ?

Es arī gribētu uzzināt? Pat cilvēki ar augstākajam izglītība arī pieprasītu profeni nevar atrast darbu. Un tu pēkšņi ar kaut kādiem kursiem vari uzreiz atrast, nešķiet reāli.

Es zinu diezgan daudz cilvēkus, kas neko nemācās un čīkst par to, ka nav darba vai ir darbs, bet par to maz maksā. Tā laikam būs precīzāka atbilde uz tavu jautājumu.

Piekrītu Kristapam, kursi un apmācības ir ļoti noderīga lieta, lai attīstītu tālāk savu karjeru vai mainītu profesiju.
Esmu 2 gadus izmantojis “Mācības peiagušajiem” kursus – tas man ļāva gan mainīt profesiju, gan palielināt savu algu +40%.

Reklāma
Reklāma
Reklāma