Web Analytics
More
  Reklāma

  KIWIE izlaiž jaunu NFT kolekciju ar darbiem Melnkalnē

  Jaunākie raksti

  KIWIE, pasaulē atzītais ielu mākslinieks no Latvijas, prezentē jaunus darbus uz blokķēdes sistēmas, kuri fiziski atrodas Melnkalnē. Izsole ar jaunajiem darbiem tiks atvērta uz 24 stundām 27. augustā plkst. 21.00 EEST platformā Rarible.com.

  Viens no vadošajiem ielu māksliniekiem Latvijā izlaiž savu trešo NFT (non-fungible token) darbu kolekciju ar 7 jauniem darbiem, kas tapuši Melnkalnē. Īsfilma par jaunajiem darbiem un KIWIE braucienu uz Melnkalni piedzīvoja pirmizrādi 25. augustā mākslas centrā Zuzeum Rīgā, bet tagad to iespējams noskatīties tiešsaistē.

  Reklāma

  “Katram Melnkalnē tapušajam KIWIE tēlam pamatā ir savs neliels stāsts, kāpēc viņš izskatās tieši tā un ne savādāk. Katrs darbs ir radies iedvesmojoties no konkrētās lokācijas, apkārtējās vides un notikumiem. Lai šos stāstus nodotu skatītājam, mēs izlēmām izveidot īsfilmu, kurā ir redzams katra krāsojuma tapšanas process un tā iedvesmas avoti,” tā KIWIE.

  “KIWIE un Zuzeum skatās vienā virzienā — nākotnē, kas jau notiek. Jau nākamajā izstādē plānojam iekļaut Zuzānu kolekcijas jaunieguvumus — KIWIE radītos NFT darbus no pirmās kolekcijas, kas iznāca aprīlī,” atklāj mākslas centra Zuzeum direktore Agnese Kleina.

  Katrs no KIWIE NFT darbiem eksistē kā reāls aerosola gleznojums kaut kur pasaulē, kam izveidots arī virtuāls tēls. Digitālālajā 3D animācijā fiksēts reālais aerosola gleznojums un ierakstītas tās ģeogrāfiskās koordinātas. Tādējādi, piedaloties izsolē un iegādājoties darbu, cilvēks iegūst tiesības arī uz tā fizisko veidolu vietā, kur tas atrodas, un arī metāla kartiņu, uz kuras attēlots konkrēti iegādātais “Fat Monster” tēls. Gadījumā, ja kāds no KIWIE darbiem reālajā dzīvē tiks nojaukts, aizkrāsots vai kā citādi būs iznīcināts, digitālais NFT attēls pārvērtīsies par unikālu “spoku briesmoni”.

  KIWIE ir viens no pirmajiem ielu māksliniekiem Latvijā un ir aktīvi darbojies uz Rīgas ielām un ārvalstīs jau kopš 2005. gada. Šogad KIWIE sevi pārliecinoši pieteica NFT tirgū, izlaižot divas darbu kolekcijas uz blokķēdes sistēmas, kas piesaistīja kolekcionāru uzmanību gan Latvijā, gan ārzemēs. Šobrīd tirdzniecības centrā “Galerija Centrs” Eiropā pirmajā NFT istāžu telpā “KIWIE SPACE” var iepazīties ar jaunumiem no kolekcijas. Kā darbības mērķi nākamajiem gadiem KIWIE1001 projekts ir izvirzījis mākslas darbu radīšanu visās 195 pasaules valstīs, lai kopumā radītu 1001 unikālu mākslas darbu.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
  26.08.2021 13:51

  Jebkurš NFT ir ļoti laba investīcija

  Itanium
  26.08.2021 14:42

  Kāds tam būtu pamatojums, lai jebkuru NFT nodēvētu par labu investīciju?
  Laikam ejot, taps ar vien vairāk un vairāk NFT darbu, kāpēc, lai viņiem visiem nākotnē celtos vērtība?

  Krotow
  27.08.2021 12:29
  Reply to  Itanium

  Tie paši valūtas spekulanti, kuri savulaik ar putām uz lūpām gārdza pret eiro ieviešanu, saoduši jaunu biznesa nišu :P

  mandarīns
  27.08.2021 13:02

  mākslas darbi vai izstrādājumi, ko tirgot?

  Reklāma