Web Analytics
More
  Reklāma

  “Samsung” iepazīstina ar jaunās paaudzes viedpulksteņiem “Galaxy Watch4” un “Galaxy Watch4 Classic”

  Raksta attēli: "Samsung Latvija"

  Jaunākie raksti

  Vakar, 11. augustā, savā produktu prezentācijā līdztekus “Galaxy Z Fold3” un “Galaxy Z Flip3” salokāmajiem viedtālruņiem un “Galaxy Buds2” austiņām “Samsung” prezentēja arī jaunās paaudzes viedpulksteņus “Galaxy Watch4” (sportiskā versija) un “Galaxy Watch4 Classic” (klasiskā versija). Šīs ierīces ievērojami atšķiras no iepriekšējās paaudzes – “Galaxy Watch3” un iezīmē jaunu posmu viedpulksteņu izstrādē un lietošanā.

  Reklāma

  Sportiskums un klasika

  Iesākot nedaudz ar skaitļiem, jāsaka, ka abi jaunie “Samsung” pulksteņi atšķiras gan parametru, gan pieejamo krāsu ziņā. “Galaxy Watch4” sportiskais modelis aprīkots ar alumīnija korpusu un pieejams 40 mm versijā, tā izmēri – 40.4 x 39.3 x 9.8 mm, svars 25.9 g. Tas pieejams melnā, zeltīti rozā un sudraba krāsā. Savukārt 44 mm versijas izmēri ir 44.4 x 43.3 x 9.8 mm, svars 30.3 g un pieejams melnā, zaļā, sudraba krāsā.

  Tikmēr “Watch4 Classic” ir lielāki, aprīkoti ar nerūsējošā tērauda korpusu un pieejami melnā un sudraba krāsā. 42 mm versijas izmēri ir 41.5 x 41.5 x 11.2 mm, svars – 46.5 g. Savukārt 46 mm modelis ir 45.5 x  45.5 x 11.0 mm liels, svars 52 g. 

  Gan “Watch4”, gan “Watch4 Classic” aprīkoti ar Super AMOLED, pilnkrāsu Always On displeju. 

  Jauna operētājsistēma – jaunas iespējas

  Viena no lielākajām inovācijām šajos viedpulksteņos ir jaunā operētājsistēma – “Wear OS”, kas radīta, sadarbojoties ar “Google”. Lietotāji līdztekus “Galaxy” pakalpojumiem iegūs piekļuvi arī plašam “Google” lietotņu klāstam, ko varēs ērti caurskatīt viedpulkstenī. Piemēram, būs pieejams “Google Maps”, ko varēs izmantot kopā ar viedpulkstenī iestrādāto kompasu. Tāpat būs iespēja izmantot savas iecienītākās lietotnes, kas atrodamas “Google Play”, piemēram, “Spotify”, “Strava”, “Youtube” un citas. Liels ieguvums varētu būt tas, ka drīzumā abi “Watch4” viedpulksteņi saņems arī “Google Pay” atbalstu un ar tiem varēs veikt bezkontakta maksājumus.

  Vēl viens jaunums ir tas, ka “Watch4” aprīkoti ar “One UI Watch”, kas, pēc uzņēmuma teiktā, ir līdz šim intuitīvākais “Samsung” lietotāja interfeiss. Ar tā palīdzību lietotnes, kas lejupielādētas tālrunī, ja būs saderīgas ar “Watch4”, automātiski tiks instalētas arī šajos pulksteņos.

  Vēl plašākas veselības un miega monitoringa iespējas

  Ejot līdzi laikam, “Samsung” jaunajos “Watch4” pulksteņos integrējis arī vēl nebijušas ķermeņa, veselības un miegas analīzes iespējas. “Galaxy Watch4” iestrādāts “BioActive” sensors, kas nodrošina augstu mērījumu precizitāti, ļaujot būt lietas kursā par sirdsdarbības ātrumu, sirds elektrisko aktivitāti, kā arī šis sensors nodrošinās bioelektriskās pretestības analīzi. Var izklausīties sarežģīti, taču lietotājam tagad būs iespēja kontrolēt asinsspiedienu, laicīgi piefiksēt, ja sirds sitas neregulārā ritmā, izmērīt skābekļa līmeni asinīs.

  Tāpat pirmo reizi lietotāji ar viedpulksteni varēs veikt ķermeņa masas analīzi un 15 sekunžu laikā iegūt datus par skeleta muskuļu apjomu, tauku un ūdens daudzumu, vielmaiņas ātrumu. Lai arī varētu nešķist īpaši ticami, ka ar pulksteni ko tādu var paveikt, ar “Watch4” tas ir izdarāms – lietotājam atliek tam pieskarties ar diviem pirkstiem, un sensors uztvers 2400 datu punktus. 

  Inovācijas parādījušās arī miega analīzes segmentā. Kamēr tu gulēsi, “Watch4” veiks savu darbiņu un sekos līdzi miega kvalitātei, paradumiem, izmantojot sensoru, kas fiksē miega traucējumus, arī krākšanu un, mērot skābekļa līmeni asinīs.

  Kas to visu paveic?

  Liela nozīme “Watch4” veikstpējā ir 5 nm procesoram, kas pirmo reizi parādās “Galaxy Watch” ierīcēs. Pateicoties tam, centrālais procesors strādā par 20% ātrāk, nodrošina par 50% lielāku operatīvo atmiņu un aprīkots ar 10x ātrāku grafisko procesoru nekā “Galaxy Watch3“.

  Ekrāna izšķirtspēja arī palielināta līdz 450×450 pikseļiem. Salīdzinoši “Galaxy Watch3” bija 360×360 pikseļi.

  Tā kā “Google” atbalsts sniedz iespēju pulksteņos ieinstalēt atsevišķas iecienītākās lietotnes un citas iespējas, “Galaxy Watch” atmiņa palielināta no 8 līdz 16 GB.

  Lai spētu nodrošināt visas augstāk minētās iespējas un vēl, jārēķinās, ka “Watch4” darbības laiks būs līdz 40 stundām. Pulksteņiem pieejama arī ātrās uzlādes iespēja, kas ierīces darbības laiku 30 minūšu laikā palielinās par 10 stundām.

  Pieejamība un cena

  Līdzīgi kā pārējie nupat prezentētie “Samsung” produkti, arī šie iepriekšpārdošanā ir pieejami no 11. augusta, savukārt pie mobilo sakaru operatoriem būs iegādājami no 27. augusta. “Galaxy Watch4” sportiskās versijas cena būs no 269 eiro, savukārt ar “Galaxy Watch4 Classic” cena būs no 369 eiro.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  5 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  12.08.2021 16:41

  Tkai 40h darbība ar vienu uzlādi?
  Ar veco Samsung pulksteni varu pat 4 dienas nostaigāt, kas arī ir pamaz, bet 40h nav nopietni.

  Kursors.lv
  12.08.2021 16:46
  Reply to  Skābene

  Tikai? Apple Watch 6 sola tikai 18. Lūk, tas ir TIKAI! :D

  Uname
  12.08.2021 17:01
  Reply to  Skābene

  Ko var gribēt – tas pulkstenis pa lielam ir mazs telefons, ja ņem Lte variantu.

  Jurgensons
  15.08.2021 00:20
  Reply to  Uname

  Watch active 2 LTE versija var izturet 2 dienas BT rezima bet LTE rezima varbut kadas 6h.
  Un ja lieto LTE rezima un klausies muziku austinas tad vins parkarst un iesledzas lidmasinas rezima.
  Lielakais + ko redzu sai versijai ir tas ka vares bezkontakta maksajumus veikt!

  freelifelv
  13.08.2021 01:27

  Nu jau 3 gadus kā izmantoju Gear S3 Frontier. Baterija joprojām izvelk 2 dienas, ja neaizraujas ar biežiem treniņiem, kur nepieciešams GPS. Par nākamajiem modeļiem – Galaxy Watch, Galaxy Watch 3 ir regulāras atsauksmes, ka baterija tur ~dienu un LTE versijām, pietiekami intensīvi izmantojot, pat ne tik daudz… Tas arī, manuprāt, ir/bija lielākais Samsung plkst mīnuss. Šobrīd ģimenē ir jauns Samsung Watch 3 (bez LTE), tam baterija mierīgi 2 dienas. Kolēģes Apple Watch SE – 1diena. Katram jāizdomā un jāsaprot, kas ir būtiskākais, iespējas, ekrāns, baterija utt. Citi pērk Fēnix vai Huawei tikai baterijas dēļ, nav svarīgi visas iespējas niansēs… Read more »

  Reklāma