Reklāma

Samsung grasās veidot viedtālruņus bez nevienas fiziskas pogas

Jaunākie raksti

Īlons Masks atkal izsaka piedāvājumu iegādāties “Twitter”

Šajā pavasarī un vasarā gan ikviens Īlona Maska fans, gan nīdējs varēja sekot līdzi viņa juceklīgajiem lēmumiem saistībā ar...

Hyperice Hypervolt 2 masāžas pistoles apskats

Hyperice Hypervolt 2 ir masāžas pistole, kas ir viens no pašmasāžas veidiem. Šāda masāžas pistole ļauj mājās paveikt to...

Parādījušās jaunāko Nvidia GeForce RTX 4090 videokaršu cenas Eiropā

Septembra otrajā pusē Nvidia izziņoja jaunu jaudīgāko videokaršu sēriju RTX 4090, un tagad iespējams novērtēt to cenu Eiropas tirgum,...

OnePlus uzsāk piedāvāt lētu Nord Watch ar 30 dienu darbības laiku

OnePlus sācis pārdot Nord Watch, kas ir jauns viedpulkstenis ar 30 dienu darbības laiku un zemu cenu, bet vēl...

Tesla labo rekordus, 3. ceturksnī piegādājot 343 tūkstošus auto

Elektroauto ražotājs Tesla ziņo par kārtējiem piegādes rekordiem - šā gada 3. ceturkšņa laikā Tesla klientiem piegādāja 343 tūkstošus...

Beidzot ticis publiskots jau pagājušajā gadā iesniegtais uzņēmuma Samsung patents par risinājumu, kas ļautu atbrīvoties no fiziskajām sānu pogām viedtālruņos, piedāvājot skārienjutīgus sensorus.

Ideja gan nav nekas jauns, un jau iepriekš ir bijuši centieni nomainīt sānos esošo ieslēgšanas uun skaļuma regulēšanas pogas, taču līdz šim tas nav bijis īsti veiksmīgi. Šādu sensoru izmantošanai ir vairāki ieguvumi, jo tie ļautu paplašināt funkcionalitāti, kuru iespējams pārvaldīt tieši šādā veidā. Tāpat tie ļautu samazināt telefonu izmērus, jo vismaz vizuāli šis patents ir attēlots Samsung salokāmajam tālruniem, kas vedina domāt, ka pirmās ierīces, kas ieraudzītu šos sensorus būtu tieši Galaxy Z Fold sērijas viedtelefoni. Pavisam vienkārša un tomēr svarīga lieta ir iespēja sensorus pievienot abās telefona pusēs, jo šobrīd Samsung Galaxy Z Fold sānu pogas atrodas tikai vienā pusē.

Avots: World Intellectual Property Organization

Kā vēl viens ieguvums no šāda patenta realizācijas būtu samazināta fiziskā spēka izmantošana, kas tādējādi samazinātu arī spiedienu uz salokāmā telefona eņģi. Tā noteikti ir viena no trauslākajām komponentēm šāda veida telefonos, līdz ar to skārienjutīgie sensori nodrošinātu nedaudz drošāku lietošanu. Pagaidām nav skaidri zināms, kuros modeļos un vai vispār šādi sensori tiks izmantoti, taču izskatās, ka šādus risinājumus mēs varētu ieraudzīt nākamajos Galaxy Z Fold salokāmajos viedtālruņos.

AvotsGizmodo

10 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
10 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Stalkeris
26.05.2021 14:18

Tev nebūs veikt “hard-reboot” :D

Skābene
26.05.2021 15:50
Reply to  Stalkeris

Tieši par to pašu iedomājos! Bateriju izņemt nevar, reboot uztaisīt nevar! Un skaļumu regulēt arī būs neparocīgi! Vienīgi Bixby pogu gan ir laiks izmest!

Elektriķis
26.05.2021 16:23
Reply to  Skābene

Nav tik traki – ja sensors strādā autonomi (nevis cieši sasaistīts ar procesoru divpusējām saitēm), tad nevar “uzkārties”, to iedarbinot, var restartēt procesoru.

Kaspars Baradach
26.05.2021 16:33
Reply to  Stalkeris

Nekad neesmu to veicis S vai note aparātiem. Jo nebija vajadzība. Lētajien gan gadās šo izmantot.

Skābene
26.05.2021 22:29

Ar 1 reizi 3 gados pietiek! Pēc gļukaina updeita Note8 1 reiz ekrāns nereaģēja uz pieskārienu. Pēc reboota viss aizgāja un nav vairs atkārtojiet.

Aigars Axx
27.05.2021 00:20
Reply to  Skābene

Es teiktu, reizi pusgadā jānoliek aparāts uz nulli un jāinstalē viss pa jaunu. Par cik tam nav laika, tad reizi gadā tas jādara gribi vai negribi.
Runāju par NOTE ierīcēm.

Ūsiņš
27.05.2021 19:02
Reply to  Aigars Axx

Kur tu tādu sviestu izrāvi un priekš kam?
Ja neesi kaut kāds kreiso apu/spēlīšu instalētās, tad nekas tev tur nav jāreseto, vai jāapdeito!

wils
26.05.2021 17:03

Ja nemaldos, pirms gada vai diviem bezpogu viedtelefons jau izgāzās crowfunding platformā.. kā viņu tur sauca, Meizu Zero?

no name
27.05.2021 19:12

sumkungs var darīt ko viņš grib
kamēr jevropā būs pircēji karstajiem[tiešā vārda nozīmē] exinosiem tikmēr viss būs kulē

Reklāma