Reklāma

Dienvidkoreja vēlas investēt 450 miljardus dolāru pusvadītāju ražošanā

Jaunākie raksti

Fintech uzņēmums “Wise” (“TransferWise”) plāno kļūt par publisku kompāniju

Finanšu tehnoloģiju uzņēmums "Wise", kas agrāk bija pazīstams kā "TransferWise", nācis klajā ar paziņojumu, ka vēlas kļūt par publisku...

“Facebook” sākot ar 22. jūniju piedāvās publicēt arī podkāstus

Podkāsti jeb aplādes, jeb raidieraksti - kā katram tos labāk patīk saukt, īpaši pandēmijas laikā guvuši popularitāti klausītāju vidū....

“Canon” savos Ķīnas birojos izmanto kameras, kas ļauj ienākt tikai smaidīgiem darbiniekiem

Ir tāds teiciens, ka smaids rada smaidu, un šķiet, ka tehnoloģiju uzņēmums "Canon" tam ir pieķēries pārāk cieši. Kompānija...

“SpaceX” raķešu sistēmas “Starship” pirmais orbitālais lidojums tiks atlikts

Lai arī sākotnēji "SpaceX" savas "Starship" raķešu sistēmas, kurā ietilpst kosmosa kuģis “Starship” (upper stage) un pirmā posma raķete...

“Spotify” piesaka karu “Apple Podcasts” – iegādājas AI uzņēmumu “Podz”

Tieši pirms pāris dienām, 15. jūnijā, "Apple" oficiāli izlaida savu podkāstu abonēšanas platformu, sastādot nopietnu konkurenci "Spotify". "Spotify", jūtot,...

Pagājušajā nedēļā Dienvidkoreja paziņojusi par saviem ambiociozajiem plāniem iesaistīties pusvadītāju ražošanā un kļūt par nozīmīgāku spēlētāju šajā jomā ar iespaidīgām 450 miljardu dolāru lielām investīcijām.

Dienvidkorejas valdība kopā ar 153 uzņēmumiem ir vienojusies, ka nākamo desmit gadu laikā nozarē tiks investēta šī iespaidīgā naudas summas. Lielais mērķis ir kļūt par konkurentu gan Ķīnai, gan ASV, kas pašas sākušas īstenot līdzīgus plānus. Šobrīd pusvadītāju nozare ir viena no tām, kuru pandēmija skārusi visnopietnāk, jo pierādījies tas, ka elektropreču ražotāji ir pietiekami atkarīgi no Āzijas ražotājiem, kuru jaudas ir ierobežotas.

Lielāko naudas summu apgūs divi lielie spēlētāji – Samsung un SK Hynix. Samsung nākamo desmit gadu laikā investēs 151 miljardu dolāru, lai palielinātu jau esošo ražotņu jaudas. Uzņēmums SK Hynix par 97 miljardiem palielinās esošās ražotnes, kā arī vēl par papildu 106 miljardiem būvēs četras jaunas. Esošie ražotāji ir spēcīgi tieši atmiņu ražošanas jomā (piemēram, DRAM), kurā Koreja dominē, tomēr iztrūkst konkurence dažādu loģisko komponenšu (piemēram, CPU, GPU, ASIC) ražošanas kapacitātē. Tas ir viens no galvenajiem investīciju mērķiem, lai kāpinātu šo detaļu ražošanas jaudas.

Avots: Bloomberg

Pavisam nesen ASV prezidents pauda iniciatīvu par 50 miljardu dolāru investīcijām, lai attīstītu vietējo pusvadītāju ražošanu. Tāpat pagājušajā nedēļā lielākās amerikāņu kompānijas parakstīja kopīgu vienošanos, aicinot ASV valdību finansēt pusvadītāju ražošanu.

AvotsYahoo
Reklāma

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
6 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Vai šie būvēs fabrikas savā teritorijā? Blakus dzīvo lielais tautas vadonis ar bumbu.
Tā pati situācija ar Taivānu.

Jā, bet vai viņiem būs skolēnu dziesmu svētki?

Par dziesmu svētkiem vvz. Reliģisko sektu masu kāzas stadionos gan viņiem ir. Un tas jocīgais tips, kurš vandījās pa zirgu stalli.

Atceros 90to pašu sākumu Dienvidkoreja vai Japāna vēlējās Latvijā ienākt un viedot ražošanu savai produkcijai bet mūsējie Nē mēs būsim Banku un Tranzīta valsts nu esam tur kur esam Ne bankas ne tranzīts bet Visi elektronikā pārcēla uz Ķīnu. Nokia savā laikā pēcēla uz Ungāriju, bet Philips nobāzējāsd Polijā. Dievidkorejas Goldstar vēlāk LG jau ar atrada mājvietu kaut kur Austrumeiropā, bet vēlāk skatos šie fabriku atvēruši Krievijā. Mums gan VEF, gan RRR, gan Alfa ir jau pagātne.

VEF, RER tika pārprofilēti, un RRR un Alfa (vēl bija arī Komutators) tika radīti padomijas produkcijas ražošanai, jo šeit bija pietiekoši daudz kvalificēta darbaspēka. tas pats ar smago mašīnbūvi, tipa RVR vai RAF. izejvielas ieveda, produkciju izveda. parasti argumentu par rūpniecības novešanu līdz sabrukumam pēc PSRS izjukšanas izmanto Krievijas mediji un kremļa kucītes, kas plosās visādos delfos.

tava atcerēšanās ir tāda ļoti šaubīga, baumu līmenī. ir kādi sakarīgāki avoti, kāpēc atteic(-a/-ās)? jo baumas par Samsung un VEF ir dzirdētas, bet tai pat laikā VEF štancēja stacionāros telefonus pēc Siemens licences, tātad sarunāt kaut ko prata.

Reklāma
Reklāma