Reklāma

Tehnoloģiju giganti apvienojušies aicinājumā ASV valdībai finansēt pusvadītāju ražošanu

Jaunākie raksti

Fintech uzņēmums “Wise” (“TransferWise”) plāno kļūt par publisku kompāniju

Finanšu tehnoloģiju uzņēmums "Wise", kas agrāk bija pazīstams kā "TransferWise", nācis klajā ar paziņojumu, ka vēlas kļūt par publisku...

“Facebook” sākot ar 22. jūniju piedāvās publicēt arī podkāstus

Podkāsti jeb aplādes, jeb raidieraksti - kā katram tos labāk patīk saukt, īpaši pandēmijas laikā guvuši popularitāti klausītāju vidū....

“Canon” savos Ķīnas birojos izmanto kameras, kas ļauj ienākt tikai smaidīgiem darbiniekiem

Ir tāds teiciens, ka smaids rada smaidu, un šķiet, ka tehnoloģiju uzņēmums "Canon" tam ir pieķēries pārāk cieši. Kompānija...

“SpaceX” raķešu sistēmas “Starship” pirmais orbitālais lidojums tiks atlikts

Lai arī sākotnēji "SpaceX" savas "Starship" raķešu sistēmas, kurā ietilpst kosmosa kuģis “Starship” (upper stage) un pirmā posma raķete...

“Spotify” piesaka karu “Apple Podcasts” – iegādājas AI uzņēmumu “Podz”

Tieši pirms pāris dienām, 15. jūnijā, "Apple" oficiāli izlaida savu podkāstu abonēšanas platformu, sastādot nopietnu konkurenci "Spotify". "Spotify", jūtot,...

Amerikas lielākie tehnoloģiju un komunikāciju uzņēmumi ir izveidojuši apvienību, kuras mērķis ir stimulēt ASV valdību, lai tā sniegtu investīcijas pusvadītāju ražošanā savā pasaules daļā.

Salīdzinoši nesen ASV prezidents Džo Baidens bija norādījis, ka nepieciešami 50 miljardi dolāru, lai finansētu tā saukto “Mikroshēmu aktu” (angliski CHIPS Act), kura mērķis ir palielināt dažādu mikroshēmu ražošanu tieši uz vietas Amerikā. Līdzīgs ir arī jaunās apvienības mērķis, kuras sastāvā ietilpst Amazon, Apple, Google, Microsoft, AT&T, AMD, Intel, Qualcomm un Samsung. Tātad lielākie elektropreču un dažādu komponenšu ražotāji, kā arī telekomunikācijas sfēras uzņēmumi.

Jaunā apvienība vēlas, lai uz vietas ir pietiekami daudz ražošanas resursi, kas nodrošinās šobrīd esošo deficītu pēc dažādām mikroshēmām, kuras nepieciešamas gan datoros, mobilajos telefonus un arī mašīnās. Darot to pašā Amerikā, tas sniegtu iespējas ātrāk reaģēt uz dažādām tirgus izmaiņām un saīsināt piegādes ķēdes, lai palielinātu ražošanas apjomus. Tāpat samazinātu atkarību no Ķīnas. Šobrīd ASV saražo tikai 12% no kopējā mikroshēmu tirgus. Pagaidām ir nosūtīta oficiāla vēstule gan uz Balto Namu, gan Senātu, tomēr nav garantēts, ka ar šādu soli uzreiz tiks panāktas vērā ņemamas izmaiņas.

Reklāma

20 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
20 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

lielās Amerikas kompānija Samsung :D

Airbaltiks nervozi pīpē maliņā…

Pareizi jau ir, rakstā minētie uzņēmumi no pandēmijas cieš ļoti traki (NOT), kā rezultātā pašiem naudas nav (NOT) un jālūdz finansējums valstij, kam šajos laikos naudu principā nav kur likt (NOT).

Tad jau arī Eiropai jāsasparojās. Šajā sakarā varētu uzbliezt projektiņu: Alfas atjaunošana par Eiropas naudu :)

labāk lai iegrūž HansaMatrix, kas (laikam) vēl reāli strādā.
fabs, kas štancētu pročus autoindustrijai, paceltu labu piķi.

Tā bija domāta ironija :)

HansaMatrix gadījumā neražo plates? Man šķiet savus čipus tur neražo.

Viņi montē plates, pašas plates pasūta. Var jau arī iepirkt čipu ražošanas tehnoloģiju, tādi sapņi kaut kad sen atpakaļ bija. Problēma te tikai viena – nav inženieru, kuri varētu kaut vai sastutēt ražošanu ārējam pasūtītājam, kur nu vēl projektēt čipus. Lai cik atpalikusi kādreiz bija Alfa, bet, ja šiem toreiz iedotu modernas iekārtas, galā tiktu.

Jā, tik vien kā vēl arī jāpiesaista desmitiem miljardu (!!!) eiro investīcijas šādiem pekstiņiem. Bet visādi citādi jau varētu :)

Miljardi tādēļ ka jānopērk arī inženieri? Nu nav tie pekstiņi. Kā redzams no pieredzes, čipu ražošana un to programmēšana tagad ir jautājums: būt vai nebūt.

Tāpēc, ka viss jānopērk. Tās tomēr ir ļoti specifiskas tehnoloģijas, kas maksā vājprātīgi dārgi.

pusotrs-divi miljardi dolāriju nav desmitiem. tas tā, precizēšanai. tāpat neviens nav teicis, ka obligāti vajag dzīties pēc >10 nm tehprocesa un 300 mm vafeles.

Nu tāpat būs dārgi un kurš gribēs izmantot novecojušas tehnoloģijas?

ja tu domā, ka top-noch nanometri atrodas tava dzīvokļa bezvadu slēdzī, tad tu smagi kļūdies. katram pielietojumam savs blīvums.

Labi, pafantēzējām un drāžam tālāk dipdapus :)
Turam īkšķi lai kādreiz ieraudzītu uz čipu iepakojuma “Made in EU”, citādi Ķīna vai ASV var izdomāt kaut ko nedot. Ir zināmi gadījumi, kad Zviedrijā izstrādā čipus, pasūta tos ASV, bet šiem tur uzliek eksporta aizliegumu, jo esot stratēģiska manta – paši izstrādātāji netiek klāt savam pasūtījumam.

Nav jau tik drausmi ar to Alfu. Specifiskām audio vajadzībām viņi čipus spēj uzražto un, cik zinu, arī ražo. Protams, kriptomainingam tas neder, bet der citiem čuģikiem.

Ja ņem vērā, ka mūziķu aprindās labi kotējās lampu pastiprinātāji, tad arī vintage pusvadītāji varētu rullēt. Bet ja nopietni, tad tiešām eksistē arī nišas pusvadītāju jomā, kurās var iestartēt ar mazāku sākuma kapitālu, piemēram sensori.

Jāsaka tā tas ir tikai bizness un bizness bez konkurences var nest milzīgu pelņu…

Nja, varētu padomāt, ka tām lielajām kompānijām pašām nauda trūktu…

Reklāma
Reklāma
Reklāma