Quantcast
More
  Reklāma

  Džo Baidens vēlas pārskatīt piegādes ķēdes, lai mazinātu ASV tehnoloģijas uzņēmumu atkarību no Ķīnas

  Jaunākie raksti

  Jaunais Amerikas prezidents Džo Baidens ir izdevis savas administrācijas rīkojumu, kas paredz, ka tiks veikta tehnoloģiju un ražošanas nozares pārskatīšana, lai novērtētu cik liela ir atkarība no citu valstu ražotājiem, piemēram, Ķīnas.

  Baidens vēlas, lai tiktu pārskatīta pusvadītāju, lielas ietilpības bateriju ražošanas iespējas ASV, kā arī kāda ir valsts pieeja ļoti retiem metāliem, kuri tiek izmantoti tehnoloģiju ražošanā. Nav nekāds noslēpums, ka ļoti daudz ASV lielo tehnoloģiju uzņēmumu produkti tiek veidoti tieši Ķīnā, līdz ar to veidojot atkarību no šī reģiona. Tāpēc Baidens ir izdevis rīkojumu, lai novērtētu, kādas ir ASV iespējas ražot noteiktus produktus savā valstī vai arī diversificēt šo piegādes ķēdi. Tas nākotnē sniegtu iespēju paaugstināt ražošanas apjomus, jo šobrīd esot liela problēmas tieši ar automašīnu ražošanai nepieciešamo pusvadītāju piegādēm, kā arī prezidentam ir vēlme kāpināt elektroauto pārdošanas apjomus.

  Jāpiezīmē, ka Ķīna, protams, ir attīstījusi šo te ražošanu, jo tai ir pieeja retajiem metāliem, kas ļauj ierīces salikt kopā vienā vietā. Tas varētu būt izaicinoši, ja ir vēlme pārcelt ražošanu citur, jo nāktos domāt par dažādu gatavo komponenšu loģistiku, kas atkal ir papildu problēma un izmaksas. Pastāv iespēja, ka daļa ASV bāzēto uzņēmumu būtu gatavi arī mainīt savus šī brīža piegādātājus. Baidena plāns paredz veikt šo izpēti 100 dienās, taču ir arī plāns gada garumā, kam jāizpēta iespējas paplašināt piegādes ķēdi saistībā ar dažādām valstij svarīgām nozarēm.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  digitalk
  27.02.2021 03:39

  Donalds darīja, Džo izdeva rīkojumu novērtēt vai drīkst :))

  Reklāma