Web Analytics
More
  Reklāma

  “SpaceX” kosmosa kuģis “Starship” palīdzēs NASA astronautiem sasniegt Mēnesi

  Jaunākie raksti

  NASA piektdienas, 16. aprīļa, pēcpusdienā nākusi klajā ar paziņojumu, ka veikusi izvēli un viņu astronautus uz Mēness palīdzēs nogādāt Īlona Maska vadītā kosmosa kompānija “SpaceX”. “Artemis” programmas ietvaros NASA tuvāko gadu laikā plāno nogādāt cilvēkus uz Mēness, kas būs pirmais šāds notikums kopš 1972. gada, kad tika noslēgta “Apollo” programma. “SpaceX” šajā ziņā palīdzēs ar transportu – kosmosa kuģi “Starship”, kas ļaus astronautiem veiksmīgi sasniegt Mēness virsmu.

  “Starship” šajā misijā būs vairāk “starpnieks”. Četri NASA astronauti kosmosa misiju uzsāks no “Orion” kosmosa kuģa. No turienes divi no tiem pēc tam pārsēdīsies “Starship”, kas palīdzēs sasniegt Mēness virsmu. Plānots, ka astronauti Mēness izpēti veiks apmēram nedēļu un pēc tam dosies atpakaļ – vispirms ar “Starship”, savukārt Zemi sasniegs ar “Orion”.

  Jāpiezīmē, ka uz šo svarīgo uzdevumu un iespēju noslēgt 2,9 miljardus USD vērto līgumu ar NASA pretendēja ne tikai “SpaceX”, bet arī, piemēram, Džefam Bezosam piederošā “Blue Origin” un uzņēmums “Dynetics”. Iepriekš bija paredzēts, ka šai misijai NASA izraudzīsies divus uzņēmumus, taču nu visas iespējas izpausties tikušas “SpaceX”.

  “Artemis” programmas ietvaros NASA jau vairākkārt devusi iespēju “SpaceX”. Februāra sākumā uzņēmums ar kosmosa aģentūru parakstīja 331.8 miljonu USD līgumu par to, ka “SpaceX” ar savas raķetes “Falcon Heavy” palīdzību Mēness orbītā nogādās svarīgākās Mēness priekšposteņa “Gateway” daļas. Savukārt NASA astronautu nogādāšana uz Mēness notiks ar kosmosa kuģi “Starship”. Lai gan testēšanas laikā, tostarp arī pēdējā reizē, ar “Starship” prototipu “SN11” radās problēmas, NASA ir pārliecināta, ka “SpaceX” viss izdosies kā iecerēts. Turklāt, vērā tiek ņemts arī fakts, ka “Starship” raķete ir atkārtoti izmantojama. Vienlaikus “SpaceX” cer uz sekmīgu “Starship” nogādāšanu kosmosā šajā gadā.

  Sākotnēji bija plānots, ka NASA savus astronautus pirmo reizi kopš tik ilga laika uz Mēness nogādās 2024. gadā. Taču finansējuma trūkuma dēļ šis notikums varētu tikt pārcelts uz vēlāku laiku.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  janis
  13.11.2021 07:03

  Kārtējais “bleķis”, ne 70 gados ASV varēja kaut kur nolaisties, ne tagad varēs. Bet ir kam patīk ticēt šādām pasakām

  Reklāma