More
  Reklāma

  HP OMEN 15 spēlēm paredzētā klēpjdatora apskats

  Jaunākie raksti

  Man saņemt palietošanai HP OMEN datoru bija vismaz pāris gadu sens sapnis. Kādā pasākumā dzirdēju, ka vietējie Latvijas strīmerzēni izteicās tikai pozitīvi par HP OMEN sēriju, bet līdz mums tā nebija nonākusi.

  Atzīšos, ka HP OMEN vārds man asociējas ar to klēpjdatora modeli, kas ekrānu paver vaļā uz tādas kā vienas monitora kājas, bet izrādās, ka HP OMEN ir pieejams arī parastākā un droši vien tādējādi arī pieprasītākā izskatā.

  Kad saku “OMEN”, domāju par šo dizainu :)

  Apskatam saņemts vienmuļāka dizaina HP OMEN 15, bet praktiskāki ļaudis droši vien arī šādu, mazāk dīvainu HP OMEN vēlētos ieviest savās mājās. Es būtu viens no tiem, kas ar savu maciņu balsotu par mazāk trakulīgu izskatu.

  HP OMEN sērijas klēpjdatori pie mums tīmekļa veikalos ir visai reta parādība, tāpēc arī to popularitāte pircēju vidū varētu nebūt dikti augsta. Man ir tāda iekšēja vēlme HP OMEN pieejamību pie mums salīdzināt ar Dell Alienware – it kā par šādiem spēlēm paredzētiem klēpjdatoriem ir dzirdēts, bet dzīvē nez kāpēc MSI, ASUS, Lenovo, Acer un citi nostājas galvgalī, kad sākam pielietot veikalu piedāvātos filtrus. Cerēsim, ka HP izdosies kaut ko darīt lietas labā, jo OMEN 15 man pat visai labi iepatikās ne tikai kā spēlēm paredzēts klēpjdators.

  Tehniskā specifikācija

  • Procesors: sešu kodolu Intel Core i7-10750H (2.6 – 5.0 GHz)
  • Videokarte: Nvidia GeForce RTX 2060, 6 GB GDDR6
  • RAM: 16 GB SO-DIMM DDR4-3200, divi sloti, abi aizņemti (max 64
  • SSD: 512 GB PCIe NVMe M.2
  • Pieslēgvietas: 1x RJ45, 1x SD (XC/HC) atmiņas karšu lasītājs, 1x (4K @ 30Hz) HDMI, 1x Mini DisplayPort, 1x Type-C USB3.2 Gen2,  3x USB 3.1 Type-A
  • Bezvadu savienojumi: Intel AX201 Wi-Fi 6 802.11ax + Bluetooth v5.1
  • Tīmekļa kamera: 720p
  • Izmēri: 36 x 26.3 x 2 cm
  • Svars: 2.39 kg, barošanas bloks ap 1 kg
  • Akumulators: 69 Wh
  • Papildus: RGB LED tastatūra
  • Programmatūra: HP, OMEN
  • Cena: apskatam saņemtais modelis ar Core i7, RTX 2060, 16 GB RAM, bet bez Windows 10 licences maksā 1610 eiro. Ar Windows 10 cena būs tuvāk 1700 eiro

  Izskats un uzbūve

  Izskata ziņā apskatam saņemtais HP OMEN 15 ir ļoti neitrāls, tas veidots no melnas, kvalitatīvas plastmasas, bet laukums ap tastatūru un plaukstu atbalsta daļa ir veidota no alumīnija. Ārpusē par piederību HP OMEN sērijai vēsta tikai neliels, maz uzkrītošs uzraksts un zili zaļi (no apkārtējās gaismas) atspīdošs, kvadrāta formas tāds kā spoguļstikla ielaidums uz vāka.

  HP OMEN 15 nav saņēmis nekādus ārpuses RGB LED, kas daudziem varētu patikt, jo nenākas lieki piemaksāt par to, ko tāpat daudzi mēdz turēt izslēgtu. Arī pērējā dizainā nav nekā kliedzoša, nekā uzkrītoši geimerīga. Pat dzesēšanas atveres ir piepaslēptas, lai tās nekristu acīs. Faktiski HP OMEN 15 man atgādina tādu kā tuklāku biznesa klases klēpjdatoru. Datora eņģes atgādina biznesa klasi, jo HP OMEN 15 atverams par 180 grādiem, kas ir milzu retums spēlēm paredzētos klēpjdatoru modeļos.

  Pieslēgvietu klāsts ir pietiekams – HP OMEN 15 ticis pie trim parastajām USB pieslēgvietām, vienas USB Type-C pieslēgvietas (5 Gbps, DisplayPort 1.4 un HP Sleep and Charge), pilna izmēra HDMI 2.0 pieslēgvietas un pat Mini DisplayPort izejas, kā arī pilna izmēra SD atmiņas karšu lasītāja. Šajā cenā no USB Type-C pieslēgvietas jau būtu gaidījis Thunderbolt 3, bet tā te diemžēl nav.

  Vairāk nekā pusi no klēpjdatora apakšdaļas aizņem ventilācijas atveres, kā arī HP OMEN 15 stāv uz platām un visai augstām gumijas peciņām, tādējādi nodrošinot labu dzesēšanu. Ir redzēti klēpjdatori, kas stāv uz pārāk zemām peciņām, tādējādi tie paši sevi piesūc pie galda, kad sāk aktīvāk strādāt dzesēšanas sistēma.

  Skaļrunīši izvietoti ar skatu uz sāniem, tie šauj nedaudz uz leju, pret galda virsmu, bet vēl arvien uzskatu, ka HP OMEN 15 skanējums ir pieņemams.

  Kopumā pozitīvi vērtēju, ka OMEN 15 ir vizuāli piezemēts, tas neuzmācas ar neskaitāmiem dažādu izmēru tekstiem un logotipiem uz korpusa ārpuses un iekšā. OMEN 15 veidots gana stingrs, tas nekur nelokas un nevērpjas. OMEN 15 komplektā ir glīts, noapaļots 200 W lādētājs pietiekami garā vadā.

  Tastatūra un skārienpaliktnis

  Izmēģinājumam saņemtais HP OMEN 15 ir laikam jau ar norvēģu tastatūras izkārtojumu, bet tas īsti nemaina lietas būtību. Uzskatu, ka HP OMEN 15 ir viena no visveiksmīgāk realizētajām tastatūrām tieši izmēra un taustiņu attāluma ziņā, arī te var redzēt, ka HP varētu būt vadījies no pieredzes, kas gūta ar biznesa klasi. Manuprāt, taustiņu piespiediena spēks (pretestība) ir tuvu ideālam, arī viss cits te ir paveikts lieliski.

  Tastatūrai ir gandrīz perfekts RGB LED izgaismojums, es pat teiktu, ka tas piedāvātajā krāsu gammā un spilgtumā izgriež pogas dažam labam dārgākam ASUS klēpjdatoram.

  Vienīgā piebilde varētu būt par palielinātā izmēra Space taustiņu, tas nedaudz grab un uz sajūtām atšķiras no citu taustiņu darbības. Pilnīgi pieļauju, ka Space taustiņš varētu būt kaut kādā ziņā pastiprināts, jo šis tomēr ir spēlēm paredzēts klēpjdators. Tastatūra novirzīta no klēpjdatora centra nedaudz pa kreisi, jo atsevišķi izdalīti virzientaustiņi un arī daži retāk lietotie taustiņi.

  Skārienpaliktnis ir ļoti precīzs un patīkama izmēra, bet tas nedaudz tā kā grab, tā kā klakšķ pieskāriena laikā. Bez šīs skaņas mierīgi varēja iztikt.

  Kopumā vērtēju, ka HP OMEN 15 ar šādu tastatūru tiešām būtu lieliski izmantojams arī ikdienas darbos, tādējādi pamatīgi atšķiroties no konkurentiem, kam tastatūra rakstīšanai īsti nav piemērota.

  Ekrāns

  Ar ekrānu varētu būt tā, ka šoreiz ir čučiņ pāršauts pār strīpu, jo HP OMEN 15 ticis pie 300 Hz ekrāna, kas pats par sevi ir ļoti patīkami, bet kopā ar RTX 2060 videokarti vēl nāksies pameklēt spēles un to vizuālos iestatījumus, lai klēpjdators stabili pārsniegtu pusi no nepieciešamā kadru nomaiņas ātruma sekundē. 300 Hz ekrānus droši vien jēdzīgāk ir komplektēt ar RTX 2070 SUPER, RTX 2080 vai nu jau RTX 30xx sērijas videokartēm.

  Ufo testā HP OMEN 15 parāda, uz ko tad ir spējīgs 300 Hz ekrāns, arī ar 150 Hz tas izskatās lieliski. Backlight bleeding testā var manīt, ka apakšējais kreisais stūris ir nedaudz gaišāks, bet tas nav ļoti uzkrītoši, pat minimāli.

  HP OMEN 15 ekrāns ir labi sabalansēts starp tā matējumu un krāsu attēlojumu. Ekrāna atspīdumi ir noturēti zemā līmenī, kamēr krāsas saglabā sulīgumu. Šis noteikti nav pats spilgtākais ekrāns ar saviem 300 cd/m², bet tas ir lielisks, ja ņemam vērā, ka ekrānam ir 300 Hz.

  Programmatūra

  HP OMEN 15 pavada HP programmatūra, kas paredzēta draiveru un BIOS atjauninājumiem, kā arī speciāla, no vairākām daļām sastāvoša OMEN programmatūra, kas rūpējas par spēļu jaudām, par tastatūras izgaismojumu un dzesēšanu.

  OMEN programmatūra ļauj iestatīt trīs dažādus dzesēšanas agresivitātes līmeņus – minimālu, automātisku un maksimālu. Mierīgi var atstāt automātisko, jo tas pat veiktspējas testos darbojās vienlīdz efektīvi ar maksimālo režīmu, kas ir daudz skaļāks laikā, kad netiek veiktas jaudu prasošas darbības.

  Nedaudz mulsinoša ir OMEN programmatūras sadaļa, kas rūpējas par tastatūras izgaismojumu, jo tā sadalīta divās daļās – OMEN Gaming Hub un Light Studio. Elementāras lietas var paveikt vienā programmatūras daļā, bet dažādas izgaismojuma nianses varēsi pielāgot jau tikai Light Studio (jaunā OMEN programmatūras logā, kas atveras papildus jau esošajam). Man arī jāsaka, ka nepratu līdz galam izmantot Light Studio, kur tiek piedāvāti pat vairāki izgaismojuma efektu slāņi (layers), bet te jānorāda, ka Light Studio ir vēl Beta stadijā.

  Veiktspēja

  Jāatzīst, ka RTX 2060 vēl arvien ir tā videokarte, kas klēpjdatoros ir viena no prātīgākajām izvēlēm, jo RTX 2060 klēpjdatorā izskatās pietiekami sabalansēta, ar to pietiek CS:GO (HP OMEN 15 uzrādīja visai stabilus 230… 280 kadrus sekundē ar Medium iestatījumiem), kā arī citās spēlēs varam meklēt ne tikai Medium, bet pat High vizuālos iestatījumus. Te gan jānorāda, ka konkurenti RTX 2060 videokarti jau paspējuši iemānīt arī klēpjdatoros, kas maksā zem 1000 eiro.

  Klēpjdators aprīkots ar Samsung PM981a NVMe SSD tipa atmiņu, kas tiek reklamēta ar ātru darbību (3500 MB/s nolasīšana un 3000 MB/s ieraksts) un uzrāda ļoti labu 2991 MB/s nolasīšanas un gana augstu 2820 MB/s ieraksta ātrumu CrystalDiskMark veiktspējas testā, kamēr AS SSD ir mazāk vēlīgs ar attiecīgi 2461 MB/s un 2536 MB/s.

  Passmark PerformanceTest 9.0 testā šis klēpjdators sasniedza vairāk nekā pieņemamu 6211 punktu rezultātu, kas bez pūlēm pārspēj MSI GS65 Stealth Thin (5369.2 punkti), ASUS ROG Strix G (4653.7 punkti) un ASUS ROG Zephyrus G14 (5056), ASUS ROG ZEPHYRUS S GX701 (5646.2 punkti) un pat nesen apskatīto ASUS TUF Gaming A15 (5720 punkti). Šajā testā pats labākais rezultāts no pie mums sabijušiem datoriem ir Lenovo ThinkPad X1 Extreme ar 7809.2 punktiem, bet tā jau ir pavisam citas klases ierīce.

  LatencyMon testā gan HP OMEN 15 izgāzās piecas reizes pēc kārtas jau pašā sākumā, vairāk nemaz nemēģināju. Wi-Fi bija atspējots, arī nekādi virstaktēšanas režīmi nebija aktīvi.

  Te gan jāsaka, ka šajos veiktspējas testos HP OMEN 15 uzrāda aptuveni 50 – 60% no tā, ko mums dod AMD Ryzen 9 5900HX kopā ar RTX 3070 videokarti. Tiesa, minētajam AMD Ryzen 9 5900HX + RTX 3070 komplektam ir divas lielas problēmas – tas ir aptuveni pusotru reizi dārgāks, kā arī iegādāties šādu klēpjdatoru varētu būt vienlīdz sarežģīti ar RTX 3080 videokartes atrašanu veikalos.

  Ja salīdzinām HP OMEN 15 ar citiem klēpjdatoriem ar RTX 2060 videokarti, tad veiktspējas ziņā tas ir ļoti līdzīgs ar iepriekš apskatītiem, piemēram, ASUS TUF Gaming A15, MSI GL65 Leopard un ZenBook Pro Duo. HP OMEN 15 uzrāda visai labu, bet ne perfektu spēju nodzesēt Intel procesoru.

  Nobeigumā

  Gandrīz negaidīti pašam sev, bet HP OMEN 15 man patika gandrīz visos parametros. Atskaitot cenu… Ražotājs atradis ideālu plastmasas un metāla salikuma attiecību, visas detaļas, dizains, dzesēšanas atveres, vāka eņģes un tastatūra nostrādāta gandrīz perfekti. Manās acīs HP OMEN 15 ir nemanāma pāreja no gandrīz biznesa klases 15.6 collu klēpjdatora uz spēlēm paredzētu klēpjdatoru. Ja vajadzētu, HP OMEN 15 spētu darīt visu.

  Lielākā iebilde ir pret HP OMEN 15 cenu, jo te 1700 eiro cenā iegūstam RTX 2060, kamēr citiem konkurentiem pie šādas cenas jau beidzas RTX 2070 un sākas RTX 2070 SUPER modeļi, un te rodas gigantiska veiktspējas atšķirība tieši spēlēs. Filozofiskas dabas pārdomas arī radītu 300 Hz ekrāns, kas tiek dots kopā ar RTX 2060, kaut gan tajā pašā CS:GO ar visiem Mid iestatījumiem redzam visai stabili ap 170 un līdz pat 230 kadriem sekundē. Prasīgākās spēlēs gan redzam starp 45 un 80 kadriem sekundē.

  Ja man būtu sava nauda šobrīd jāatdod par jēdzīgu, ne pārāk prasīgām spēlēm paredzētu klēpjdatoru, visticamāk, skatītos vēl arvien tieši modeļu virzienā ar GeForce RTX 2060 videokarti. Ir jau patīkami klēpjdatorā redzēt kādu jaudīgāku videokarti, bet tad sākam atdurties pret dzesēšanas problēmām un attiecīgi arī lielāku klēpjdatora svaru. HP OMEN 15 mani arī vilinātu ar savu izskatu. Šis izskats ir tieši tāds, lai sieva nesāktu pastiprināti interesēties par klēpjdatora cenu.

  Es laikam 300 Hz ekrānu iemainītu pret 144 Hz ekrānu, tādējādi samazinot cenu, kā arī, ja man ļautu nedaudz pasapņot, par 180 grādiem atveramu ekrānu labprāt iemainītu pret pieslēgvietām klēpjdatora aizmugurē, nevis sānos.

  Patika

  • gandrīz klasisks izskats
  • lieliska tastatūra ar RGB izgaismojumu
  • 300 Hz ekrāns (lai arī tādam ekrānam piestāvētu jaudīgāka videokarte)
  • visai plašs pieslēgvietu klāsts

  Ne tik ļoti gāja pie sirds

  • RTX 2060 videokartes klēpjdatoros nāk jau no 999 eiro

  8 komentāri

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  8 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  visur
  15.04.2021 22:53

  Jau vairāk kā mēnesi lietoju Omen 15, tikai ar 144hz ekrānu. Viss pārējais tāds pats. Par dizainu pateici precīzi – plūdena pāreja starp biznesa un gaming datoru. Dažas lietas gan gribu piemest no sevis: manam ne skārienpaliktnis, ne space taustiņš negrab. Klaviere kopumā tiešām ir perfekta – izmērs, taustiņu piespiediens – ļoti apmierināts. nepieminēji Bang & Olufsen skaņu. Varbūt kādam tas ir svarīgi. gan uz alumīnija ap skārienpaliktni, gan uz taustiņiem ļoti, ļoti, ļoti redz pleķus no pirkstiem. Manam otram datoram lenovo ideapad 520 vispār nevienu pleķi neredz. Šo īpašību lieku kā pašu lielāko Omen 15 mīnusu. Kolēģi noteikti nodomās,… Read more »

  no name
  15.04.2021 23:17
  Reply to  visur

  sestais punkt pats svarīgākais – dzesēšana
  nekad tā lieta nav patikusi un nepatiks kad salīdzinoši mazā korpusā ir pārāk daudz siltuma
  ko nevar izvadīt ārā
  https://ibb.co/wJvNqVk

  no name
  15.04.2021 23:26
  Reply to  no name

  Kraken X62 uz procesoru silent mode kaut kur 500 rpm ļoti klusi fani procim un divi dzesē videokarti 1080ti corsair ml 120 tā ka viņa nesasniedz 50 grādus

  no name
  15.04.2021 23:31
  Reply to  no name

  konstrukcija no reģipša kronšteiniem
  vēsākais setups kāds ir bijis
  https://www.corsair.com/eu/en/mlseries
  es nereklamēju bet viņi tiešām ir klusi

  Kursors.lv
  15.04.2021 23:33
  Reply to  visur

  Ideāli, lielisks komentārs! Paldies!

  visur
  16.04.2021 10:25
  Reply to  Artis Ābols

  par otro – es neteicu, ka tas ir vai nav kruti. Es tikai norādīju, ka aprakstā nav pieminēts. Gandrīz jebkurš build-in tāds starta setups vien būs, salīdzinot ar ārēju atsevišķu devaisu. Tā nav šodienas tēma. par ceturto – acīm redzot līdz šim man ir paveicies, jo arī uz melniem korpusiem nekādi pleķi nav bijuši. par sesto – kamēr sēž wordā, tikmēr diži skaļāks par citiem nav. Tikko palaidīsi kaut vai filmu, troksnis, salīdzinot ar to pašu ideapad 520 priekš jauna kompja, kuram vēl nekas nav izdilis un netīrs, ļoti pieaug. Bet iedodot ilgstošu lielu slodzi, šis kompis ir skaļš. Bonusā… Read more »

  Vectēvs
  16.04.2021 10:46

  Man arī ir Omen 15, tikai korpuss kā tipiskam gaming laptopam, modelis 15-dc1877no.
  Pilnīgi piekrītu ieprēkšējā komentārā pieminētajiem punktiem, tas viss atbilst arī manam modelim. No savas puses klāt vēl varu pievienot karstumu, manējais, pie slodzes, citreiz tā uzkarst, ka varētu izmantot par vafeļpannu, nopietni, pat uz statīva ar papildus dzeses ventilatoriem, karst nenormāli.

  Reklāma