Reklāma

Samsung un Mastercard kopā izstrādā biometrisko bankas karti

Jaunākie raksti

HP OMEN 15 spēlēm paredzētā klēpjdatora apskats

Man saņemt palietošanai HP OMEN datoru bija vismaz pāris gadu sens sapnis. Kādā pasākumā dzirdēju, ka vietējie Latvijas strīmerzēni...

“Telegram” ļaus ieplānot balss čatus

Izskatās, ka pēdējā pusgada laikā saziņas lietotne "Telegram" ļoti cenšas uzfrišināt savu audio komunikācijas piedāvājumu. Pērnā gada decembra beigās...

Masks savulaik centies nolīgt tagadējo “Volkswagen” vadītāju Dīzu

Herberts Dīzs ir cilvēks, kura vadībā "Volkswagen" koncerns platiem soļiem dodas elektroauto virzienā. Tagad parādījusies informācija, ka vēl 2015....

“DJI” gatavojas iesaistīties autonomās braukšanas tehnoloģiju izstrādē

"DJI" pazīstam kā uzņēmumu, kas ražo dronus, taču uzņēmums, acīmredzot, plāno paplašināt savu darbības sfēru - "DJI" gatavojas piegādāt...

Pirmais uz MEB platformas bāzētais “Ford” būs izmēros mazs krosovers

"Ford" elektrifikācijas plāns Eiropā ietver vēlmi izmantot "Volkswagen" izstrādāto MEB platformu elektriskajām mašīnām. Plānots, ka pirmais "Ford" uz šīs...

Tehnoloģiju uzņēmums Samsung ir paziņojis par sadarbības noslēgšanu ar maksājuma karšu uzņēmumu Mastercard, lai veidotu speciālu karti ar tajā iebūvētu pirkstu nospieduma lasītāju.

Jaunās biometriskās maksājuma kartes tiks aprīkotas ar mikročipiem, kurus radīs tieši Samsung, un ir plānots, ka tās darbosies tāpat kā mums ierastās bankas kartes. Galvenais šādas sadarbības un autentifikācijas izmantošanas mērķis ir nodrošināt karšu papildu drošību ar jaunu biometriskās autentifikācijas veidu bankas kartēm. Jau 2017. gadā Mastercard izmēģināja risinājumu, kurā bija nepieciešams uz kartes uzlikt gan savu pirkstu, gan ievadīt PIN kodu, lai notiktu atpazīšana, taču jaunajā sadarbībā ar Samsung pietiks tikai ar pirkstu nospiedumu.

Šajā risinājumā uzņēmumi vēlas izvairīties no liekas pieskaršanās kartei, kas ir īpaši svarīgi šajā koronavīrusa pandēmijas laikā, bet kopumā tas ir domāts, lai radītu unikālu, neatkarīgu un drošu maksāšanas līdzekli. Tiesa, Mastercard apspīd pagātnes ēna saistībā ar klientu datu noplūšanu, līdz ar to tas neveicina lietotāju uzticību šajā reizē, īpaši ar tādu sensitīvu informāciju kā pirkstu nospiedumi. Taču tirgus un lietotāju paradumi paši par sevi virzās uz priekšu, un mēs arvien vairāk un vairāk izmantojam bezkontakta maksājumus, līdz ar to mums nāksies pielāgoties situācijai dažādos veidos.

Jaunā maksājumu karte ir gaidāma šī gada laikā, un sākumā tā tiks piedāvāta Dienvidkorejas iedzīvotājiem, tiesa, nav plašāka informācija vai tā būs pieejama arī citur pasaulē.

AvotsGizmodo
Reklāma

15 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
15 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Other

Interesanta ideja. Taču ņemot vērā norēķinu iespējas ar telefonu vai viedpulksteni, fiziskas maksājumu kartes jau samērā drīz būs pagātne.

Modris

Piekrītu…

Modris

Man ir problēmas ar pirkstu lasītāju… drošivien tādēļ, ka āda sausa, plaisas un rētas. Nedarbojas 99% gadijumu. Samsung Galaxy Note 10+.

Krotow

Samsung pirkstu lasītājiem tā ir zināma problēma jau kopš S8 laikiem. Man arī ziemā āda kļūst sausāka, attiecīgi sanāk pārkalibrēt lasītāju 2x gadā :)

ddfdf

iedod pie bankomāta īpašniekam pizdeļei, un uzliec viņa pirkstu uz kartes, un nauda tava.

Aigars Axx

Kas ir pizdeļei?

digitalk

nepieklājīgs žargonvārds no krievu valodas. latviski tautas mēlē “iedot bietē”.

Krotow

Skaidrojums krieviski un (tiem kas nemāk krieviski) angliski.

Jack Mort

šitā parasti cilvēki no savas bēdīgās pieredzes stāsta.

Einis

Pieredze vai nepieredze, bet taisnība ir. Karte ar pirkstu nospiedumu ir tas pats, kas tu uzlīmētu savai kartei virsū pin kodu. PIN no līķa neizvilksi, bet pirkstu nogriezt gan var diezgan elementāri.

ddfdf

nevajag pat nogriezt, piespied uzlikt un viss

maarissrsc

Būtu piedāvājuši palielināt PIN koda ciparu skaitu…
Nelietoju to bezkontakta un ja būs iespējams nelietošu to biometrisko.

digitalk

apšaubu, ka agrākā klientu datu noplūšana varētu ietekmēt biometriju — gan jau čips visu apstrādās lokāli, pin kodu jau arī neviens no termināla nesūta serverim pārbaudīt.

Jack Mort

Autors varētu precizēt kāda tieši pagātnes ēna ir pār Mastercard datu noplūdes sakarā? Nespēju atcerēties neko nopietnu pēdējos 3 gados.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: