Reklāma

Nvidia papildinās veikalu plauktus ar… RTX 2060 un GTX 1050 Ti videokartēm

Jaunākie raksti

Jaunā iPad mini planšetdatora A15 procesors ir lēnāks par iPhone 13 Pro izmantoto

Interesantu detaļu atklājuši pirmie jaunā Apple A15 Bionic mobilā procesora ātrdarbības testi, jo, piemēram, iPad mini planšetdatorā izmantotais ir...

Xiaomi Mi Band 6 arī Eiropā sāk piedāvāt NFC norēķinus

Xiaomi arī Eiropai beidzot izziņojis Mi Smart Band 6 NFC variantu, lai būtu iespējams veikt NFC bezkontakta norēķinus. Vienlaikus...

Jau oktobrī “Starlink” serviss beidzot varētu tikt pie pamata versijas, sniedzot vēl ātrāku savienojumu

Īlona Maska vadītā kompānija "SpaceX" strauji izvērš savu ātrgaitas interneta servisu "Starlink". Šobrīd lietotāji izmanto pakalpojuma beta versiju, taču...

Razer jaunās Huntsman optiskās mehāniskās tastatūras sola gandrīz nulles aizturi

Razer izziņojis jaunas Huntsman sērijas mehāniskās tastatūras, solot gandrīz nulles aizturi (angļu: near-zero input latency). Jaunajā Huntsman tastatūru klāstā...

19 minūšu laikā rezervē visus pieejamos “Cadillac Lyriq Debut Edition” elektroauto

General Motors paspārnē esošais Cadillac zīmols atvēra rezervāciju 2023. gada "Lyriq" elektroauto - autoražotājs jau pēc 19 minūtēm bija...

Šahs un mats visiem GeForce RTX 3060, GeForce RTX 3070 un īpaši GeForce RTX 3080 gaidītājiem! Nvidia oficiāli apstiprinājusi PCWorld, ka tiek atkal atsildītas aizpērnās pusdienas – veikalu plauktus uzpildīs Turing un Pascal videokartes.

Nvidia izvēlējusies paplašināt GeForce RTX 2060 un GTX 1050 Ti pieejamību, lai kaut nedaudz kompensētu GeForce RTX 30xx sērijas milzīgās problēmas ar videokaršu iegādes iespējām. Izklausās nedaudz komiski, bet tādos laikos nu dzīvojam.

Par GeForce RTX 2060 pieejamības paplašināšanu brīnīties nevajadzētu, jo tā ir ļoti saprātīga izvēle, kad skatāmies uz cenu un ieguvumu, bet četrus gadus senā GeForce GTX 1050 Ti videokarte gan varētu izsaukt neizpratni. Visticamāk, Nvidia iemetusi aci Steam Hardware & Software Survey, kur GeForce GTX 1050 Ti ieņem otro vietu populārāko izmantoto videokaršu topā.

Attēls: Steam

GeForce RTX 2060 ieņem topa piekto vietu un tā ir populārākā no GeForce RTX sērijas.

Visticamāk, izvēle par labu GeForce RTX 2060 un GTX 1050 Ti kritusi arī tāpēc, ka šīs videokartes nav iecienītas kriptovalūtu racēju vidū.

Latvijā GeForce GTX 1050 Ti maksā zem 300 eiro, kamēr jaunu GeForce RTX 2060 uzticamos veikalos atrast varētu arī neizdoties.

Reklāma

33 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
33 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Traki laiki,varētu pārdot savu 1050 Ti,uzvārītos divkārt,tikai nav ko paņemt vietā…

Tie, kam vajadzēja jau sen ir iepirkuši savas RTX30 sērijas kartes un pat Cyberpunk izspēlēts…

Tjip nospīdēji, ka piķis kaudzē. Atdziesti, oligarh

Pats dziesti. Neviens te nerunā par naudu.

Savu ASUS GeForce 1050 Ti 4gb nopirku 2018.gada vasarā par 180 EUR. Tagad tāda maksā vairāk par 240 EUR! Kas tas par murgu?
Vienmēr taču ir bijis tā, ka IT dzelži vai nu kļūst lētāki vai arī jaudīgāki par to pašu cenu.

Tagad vairs tā nav.

Kāpēc? Kas ir mainījies pasaules kārtībā? Īstermiņa cenu pieaugumu deficīta gadījuma neskaitām.

Kriptovalūtu rakšana ir mainījušas Pasaules kārtību.

Ar katru jaunu gadžetu paaudzi būtiski pieaug arī to uzbūves sarežģītības pakāpe. Tie paši procesori un atmiņas čipi taču tiek veidoti izmantojot arvien smalkākus tranzistorus un tas būtiski sadārdzina to ražošanu.

mans pirmais telefons maksāja, neatceros, 300 latus un mācēja tikai zvanīt/sms
tagad jebkurš lētais telefons dara lietas, kas tolaik nebija iedomājamas, tam ir daudz sarežģītākas komponentes, jaudas ir uh kā augusi…kāpēc tagad lēto telefonu cenas nesākas ar 2k eiro?

tehprocesi ir dārgi tikai izpētes un sākumstadijā….tur jau masu ražošanas saulainā puse – tiklīdz kautko sāk ražot daudzi ražotāji gana lielos daudzumos, tā cenas strauji samazinās.

Kāds tehnoloģiskais process ir jaunajām-vecajām 1050Ti? Vecās bija 14nm.

Pieņemu, ka tur nekas nemainās. Tad tas būtu pavisam cits produkts galu galā. Kāpēc veca tehnoloģiskā procesa rezultātā tapuši produkti tagad ir dārgāki nekā pirms dažiem gadiem? Daži argumenti, kas man nāk prātā. Pirmkārt, ražotāji noteikti ir pārbūvējuši ražošanas līnijas un 14nm čipus tagad grib/spēj ražot mazākos apjomos (mazāk produktu, augstākas ražošanas izmaskas). Otrkārt, pieņemu, ka izejmateriāli būtiski nemainās no ražošanas procesa un ja to pietrūkst moderno čipu ražošanai, tie nevar maģiski tukšā vietā uzrasties arī vecākas tehnoloģijas čipu ražošanai. Bet te būtu jāpalasa analītiķu teiktais, lai šo apstiprinātu vai noraidītu.

Tas nebūs īstais iemesls. Viss palika mazāks un sarežģītāks arī 70os, 80os utt. gados. Un arī lētāks. Arī tagad par to pašu cenu es varu nopirkt daudz labāku telefonu nekā 2018. gadā. Tik ar videokartēm viss ir otrādi. Tiešam tikai kriptovalūtu dēļ?

Tas būs īstais līmenis. Moderno ierīču procesoru/atmiņas čipu ražošana kļūst arvien sarežģītāka un dārgāka.

Neko nezinu par videokartēm, bet pasaules elektronikas industrijā ir totāls komponenšu deficīts, tādēļ vien ir gaidāms cenu pieaugums un ilgi peigādes laiki.

Piegādes laiki…

Varēji izlabot to pašu postu. Stūrī zem zobrata ir Edit.

Par deficītu gan ir taisnība. Un Covid ar karantīnu un mājās sēdēšanu visu vēl vairāk pasliktina.

videokaršu ražotāji visu pasliktina, pārdodot tās zem tirgus cenas, tādejādi kropļojot tirgu.
maineri ir gatavi maksāt 2-3-5x vairāk par mazumcenu, nu vienkārši izdomājiet veidu, kā no viņiem paņemt to naudu.
papildus ieņēmumi ļautu uzcelt jaunu rūpnīcu, heh. un ražot vēl vairāl, un saražot pietiekami arī pēterīšiem, kas grib padzenāt spēles.

Kāpēc būvēt rūpnīcu pārejošai modei? Kaut kad tā mainošana taču beigsies.

cik gadus mainošanas mode jau nepāriet? un cik gados var atsist ražotni, pārdodot saražoto par atbilstošu cenu?

kādreiz beigsies gan saules sistēma, gan piena ceļš) un vai tāpēc mēs vairs netīram zobus?

Hmmm…esmu datoridiots, neatrodu ne stūri ne zobratu…palīdzēsi?

varbūt tas tikai reģistrētiem komentētājiem?

Tad jāpieskās ar Googli?

esmu pieteicies ar googli, bet vajadzētu strādāt arī FB un lokālajai Kursora reģistrācijai ar epastu…

Citādi jau nemaz nevar iekomontēt, ja nav e-pasta, tādā veidā arī te esmu. Tādēļ nesaprotu jēdzienu “reģistrētais” lietotājs.

tad laikam būs tikai pieteikšanās ar FB un G… test…
[edit] da nē, arī ar epastu ļauj rediģēt dažas minūtes. uzbrauc ar peli uz komentāra un labajā apakšējā stūrī parādās zobrats.

Nu velns – tagad netieku vairs vaļā no Googles reģistrācijas Kusorā Chromē. Safari vēl ļauj palikt e-pasta reģistrācijā. Ieķēpājos…
Bet zobratiņš tik tiešām ir, paldies!

Labi ka vēl nenospiedu podziņu: “asociēt to ar visām manām iekārtām”, izdzēsu meklēšanas vēsturi un laimīgi ir miers :)

“Visticamāk […] GeForce GTX 1050 Ti ieņem otro vietu populārāko izmantoto videokaršu topā […] kritusi arī tāpēc, ka šīs videokartes nav iecienītas kriptovalūtu racēju vidū.”

tikpat labi, 1050Ti ir topa 2. vietā tāpēc, ka neko citu debīlracēju dēļ nevarēja iegādāties. tagad ir palicis kāds nemodernizēts konvejieris uz 14 nm un nu tik “aizpildīs”.

būtu labāk 1660-1650S atdzīvinājuši, maitas.

+1 Vienīgais ko tur atdzīvina – veco karšu salikšanas līnijas lai tiktu vaļā no noliktavās palikušajiem čipiem. Ražotājiem šis laiks ir unikāla iespēja atbrīvoties no nelikvīdiem. Dēļ covid ieviestajām korekcijām IT daļu tirgū jau bija jautri, Taču klāt nākušā jaunā rakšanas buma dēļ pat vecās paudzes videokaršu cenas nu aizlidojušas mākoņos. RX580 4GB par 200€ – cmon!

Hmm, nu tagad tie 100 euro ka dabūju piemaksāt pie savas kreisi iegūtās 3060ti izskatās veljoprojām gana labs pirkums.

Gribu viedo videočipu, kurš sajūtot, ka netiek spēlēta spēle, automātiski sāk meklēt kaut kādus nevajadzīgus pirmskaitļus.

Reklāma
Reklāma
Reklāma