Reklāma

Latvijā ražos pasaulē unikālu bezceļu elektrisko skrejriteni “Mosphera”

Jaunākie raksti

Volvo investēs 1,25 miljardus eiro elektroauto rūpnīcā Slovākijā

Slovākijas ekonomikas ministrs Ričards Suliks pavēstījis, ka zviedru autoražotājs Volvo valsts austrumdaļā plāno būvēt jaunu elektroauto rūpnīcu. Kopējās investīcijas...

Huawei pēc šķiršanās no Leica izziņo XMAGE

Huawei paziņojis, ka turpmāk pie viedtālruņu kameru tehnoloģijām strādā ar XMAGE zīmolu. Šāds paziņojums nāk neilgi pēc Huawei un...

Jaguar ap 2025. gadu iepazīstinās ar trim elektriskiem SUV

Britu sporta auto ražotājs Jaguar 2025. gadā iepazīstinās ar trim pilnībā elektriskiem SUV, ziņo Autocar. Tas nozīmē, ka vismaz pagaidām...

Apple Watch 7 izturības reklāma varētu būt priekšvēstnesis izturīgāka modeļa iznākšanai

Iesākot jūliju, Apple izlaidis sava stila košu un produktus slavinošu reklāmu, šajā reizē norādot uz Apple Watch Series 7...

Samsung Galaxy S22 Ultra pārdošana pārsniedz jebkuru Note sērijas modeli

Samsung, iespējams, paši bija vainīgi pie zemiem Galaxy Note sēriju pārdošanas apjomiem, jo Galaxy Note bija lielāka izmēra viedtālruņi,...

Mosphera ir augstākā līmeņa elektriskais skrejritenis, kas tiek izstrādāts, projektēts un ražots Latvijā, orientējoties uz plašo pasaules tirgu. Militārajiem mērķiem paredzētais skrejritenis būs iegādājams arī personīgām vajadzībām, tā ražošanas tiks uzsākta 2021. gada janvārī, bet pirmie eksemplāri pie klientiem nonāks maijā.

SIA “Wolftrike” un Drifta halles dibinātājs Klāvs Ašmanis atzīst, ka pavasarī smagi cieta izklaides industrija un esot bijis jādomā, kā esošo pieredzi ar elektriskajiem Wolftrike spēkratiem izmantot citā virzienā. Esot bijis laiks pārdomāt lietas un idejas, kam iepriekš aizņemtības dēļ nebija izdevies pieķerties, un tā arī tapa doma par unikālā skrejriteņa radīšanu.

Projekta iedīgļi tapa sadarbībā ar Liepājas viedo un zaļo tehnoloģiju klasteri, radot pirmo prototipu civilajām vajadzībām. Tomēr iepriekšēja dalība akumulatoru risinājumu izstrādē kādam militāram projektam ļāva pielāgot šo unikālo elektrisko skrejriteni militārām, robežsardzes un policijas vajadzībām Eiropas Savienības un NATO dalībvalstīs ar Latvijas Drošības un aizsardzības klastera atbalstu.

Izmantošanas veids ir plašs – šos universālos elektriskos skrejriteņus varēs izmantot gan patrulēšanai, gan arī militāro bāžu un pagaidu lidostu iekšējai mobilitātei. Tā funkcionalitāti uzsver tas, ka skrejritenim būs iespēja pieslēgt speciāli aprīkotu piekabi ar augstu kravnesību, ar kuru pārvietot cilvēkus un tehniku.

Iedvesmas avots Mosphera skrejritenim ir MTB velosipēds un krosa motocikls, no abiem paņemot labāko, bet vienlaikus nezaudējot skrejriteņa kompaktos izmērus. Tas ir unikāls ar savu izturīgo rāmi un balstiekārtas gājienu, kas ļauj komfortabli braukt ne vien pa gludu asfaltu, bet arī nelīdzenu segumu un bezceļiem. Tādēļ arī atšķirībā no ierastajiem skrejriteņiem Mosphera ir pieejams ar dažādu riepu klāstu – ielas, bezceļu un pat radžu riepas ledainam segumam. Viens no svarīgākajiem elementiem elektriskiem transporta līdzekļiem ir attālums, ko iespējams veikt ar vienu uzlādi. Ar pilnu akumulatoru var nobraukt 100 kilometrus, bet ir iespējams pievienot vēl vienu tāda paša izmēra akumulatoru, divkāršojot ar vienu uzlādi iespējamo nobraukumu.

Mosphera atšķiras arī ar to, ka izmantots BLDC elektrodzinējs ar ķēdes pievadu, kas ar dažādu zobratu palīdzību ļauj pateicīgāk mainīt ātruma vai griezes momenta jūtību un sadalījumu. Tāpat izmantotas augstākā līmeņa komponentes rāmja, amortizācijas un bremžu izstrādē un ražošanā. Lai arī Mosphera radīts domājot par militārajām vajadzībām, to varēs iegādāties arī privātpersonas un uzņēmumi. Lielu interesi par universālo elektrisko skrejriteni jau izrādījuši lauksaimnieki gan no Latvijas, gan citām Eiropas valstīm.

Šobrīd projekts ir noslēdzošā prototipa stadijā, bet jau janvārī tiks uzsākts ražošanas process pirmajiem pasūtījumiem, kas pie klientiem nonāks maijā. Jau no 1. decembra SIA “Global Wolf Motors” pieņem pirmos priekšpasūtījumus, kas, kā jauno tehnoloģiju uzņēmējdarbības vidē ierasts, būs par īpašu cenu. Jāatzīmē, ka salīdzinoši ar ierastajiem elektriskajiem skrejriteņiem Mosphera veiktspēja ir daudz augstāka, ar tai atbilstošu cenu līmeni.  Plašāka informācija par unikālo elektrisko skrejriteni Mosphera atrodama tā mājaslapā www.mosphera.com.

Reklāma

14 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
14 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Rūdolfs Putniņš
16.12.2020 16:16

Koments, ko meklēji – cena ir 5 pakas early bird un 7.5k pilnais MSRP.

KKTK
16.12.2020 16:40

Tāpēc jau mūsējie šogad iepirka fatbaikus, lētāki un vismaz speķi nedaudz nodzīs paminoties :)

zaļais klasters
16.12.2020 19:28

Vairums detaļu no aļika un Bolderājā saskrūvē kopā?

16.12.2020 19:54

Prieks par pašu faktu (ka kaut ko ražo(s)), bet pārlasot tā arī nesapratu, kas ir “unikāls”. Ja reiz preses ziņojuma nosaukums ietver “.. ražos pasaulē unikālu”, tad tak vajadzētu pieminēt, kas tieši būs tas līdz šim nepieredzētais/vienreizējais.

Manuprāt, ir gana daudz skrejriteņu modeļi ar ” izturīgo rāmi un balstiekārtas gājienu”..

digitalk
16.12.2020 21:08
Reply to  Reinis Rozitis

cik no tiem ir sertificēti militāristu pielietojumam un būs pieejami civilajiem padzenāt pa mežu?
liekas, neviens.

16.12.2020 21:40
Reply to  digitalk

Es vairāk domāju par (unikāliem) tehnoloģiskiem risinājumiem.

Militāristi ar scooteriem jau 2-pasaules karā vizinājās :) (http://usautoindustryworldwartwo.com/cushman.htm)

digitalk
16.12.2020 23:24
Reply to  Reinis Rozitis

unikalitāte ir pieminēta rakstā — militāro sertificētas baterijas un ķēde ar kaudzīti zobratiem, lai efektīvi pārvaldītu griezes momentu, paņemts no BMX visticamāk. tas, ka tās nav unikālas tehnoloģijas, nenozīmē, ka kāds cits ražo kaut ko līdzīgu. un ja citi neražo, tātad unikāls.

Aigars Axx
16.12.2020 23:16
Reply to  digitalk

Par sertifikātu nekas nav teikts.

digitalk
17.12.2020 00:17
Reply to  Aigars Axx

“Tomēr iepriekšēja dalība akumulatoru risinājumu izstrādē kādam militāram projektam ļāva pielāgot šo unikālo elektrisko skrejriteni militārām, robežsardzes un policijas vajadzībām Eiropas Savienības un NATO dalībvalstīs ar Latvijas Drošības un aizsardzības klastera atbalstu.”

vai tiešām? ja tu iedomājies, ka tur varētu braukāt sprādzienbīstams vai uzliesmojuma nedrošs aparāts, tad tev derētu piedalīties kādā projektā, tīri lai iepazītos ar birokrātiskajām normām ostām, lidostām, policijai un armijai.

Tasesmues
16.12.2020 22:05
Reply to  Reinis Rozitis

Viss, kas tiek ražots Latvijā ir unikāls. Arī koka sūdiņi ar latvju zīmēm.

digitalk
16.12.2020 23:31
Reply to  Tasesmues

tu tak arī esi ražots Latvijā, kā tie koka sūdiņi? tikai smaciņa, kā no austrumiem.

Kaspars Bīlands
16.12.2020 19:56

Interesanti kāda celtspēja?

usinss
17.12.2020 09:14

Šim ložmetēju varēs piemontēt? Ja nē, derēs tikai bēgšanai

JohnU
20.10.2021 13:13

Izstādē redzēju, diezgan interesantu modeli un arī tas, ka tas tiek ražots Latvijā, ir forši. Bet parastajam cilvēkam tas nekādā veidā nespīd un nav vajadzīgs, ja neesat dežurējošais karavīrs. Kas attiecas uz mani, labāk ir ņemt tikai labu motorolleru, piemēram, https://rideoo.com/ultron-electric-scooter-t128-v2-2021.html, kuram ir arī ciets rāmis un balstiekārta. arī braukt pa nelīdzenām virsmām un bezceļiem, un tam ir arī labs akumulators.

Reklāma