Web Analytics
More
  Reklāma

  Apple TV+ var nākties piedāvāt 30% vietējā satura, lai tas turpinātu darbību Eiropā

  Jaunākie raksti

  Īrijas tūrisma un kultūras ministre sākusi aktīvu iniciatīvu un likuma izdošanu Eiropas Savienībā, kas liktu tādiem filmu un seriālu straumēšanas servisiem kā Apple TV+, Netflix un Amazon Prime Video savā saturā pārraidīt vismaz 30% Eiropā ražotu saturu.

  Šāda prasība un vēlme saistīta ar Īrijas interneta drošības un mediju regulējumu, kas norāda uz to, ka šajos servisos gandrīz viss saturs ir koncentrēts vienīgi uz Amerikā radītu saturu. Tāpēc ir vēlme to izmantot, lai pakalpojumu sniedzēji aktīvāk piedāvātu arī vietējo saturu, tātad vismaz 30%. Līdzīgi kā tas ir ar Latvijas radiostacijām, kurām nepieciešams atskaņot noteiktu daļu mūzikas latviešu valodā.

  Īrijas ministre šo regulējumu īpaši vēlas attiecināt tieši pret Apple TV+, kuri šobrīd rāda vienīgi BBC Studios veidoto komēdiju “Trying”. Balstoties uz šiem datiem, Apple servisam šobrīd būtu jāpievieno 17 Eiropā radītas filmas un seriāli, lai ar jau 42 esošajiem saturiem sasniegtu šo kvotu. Tiesa, šādi likumi nav vēl apstiprināti, taču būs interesanti pasekot kā tā atrisināsies.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  15 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  1852
  12.12.2020 12:54

  ja šie kreisie murgi izies cauri, tad nākamā iterācija būs – uz amerikāņu aifona jābūt preinstalētām eiropas aplikācijām, ne mazāk kā 30%

  tak būtu pavaicājuši, ko grib cilvēks, kas par to visu maksā.

  Minokio
  12.12.2020 14:28
  Reply to  1852

  Tev sanācis ļoti muļķīgs, droši vien neapdomāts, arguments. Nevar piekrist.

  Kreisais skatījums uz šo kā reiz balstītos sociālistu idejās, ka uz robežu nav un visai pasaulei jābūt atvērtai. Prasība pēc vietējā satura valstīs, kurās pakalpojums tiek piedāvāts, kā reiz ir labēja ideja, kura es visumā piekrītu.
  Turklāt tā tehniski ir ļoti vienkārši realizējama.

  1852
  12.12.2020 14:55
  Reply to  Minokio

  kā īstens kreisais, tu gribi izlikties par labējo – tas ir ļoti vecs paņēmiens.
  dzeguze arī māk dziedāt dažādu putnu balsīs, bet mērķis ir viens – iedēt savas olas citā ligzdā, lai kāds tās izperē un izbaro mazuļus.
  un otrs, kas nekad nav interesējis kreisos – vai tiešām viņiem kāds ir kautko parādā? kāpēc apple būtu jāperē jūsu olas? vienkārši iemācieties būt produktīvi.

  Normāls cilvēks
  12.12.2020 15:45
  Reply to  1852

  Ja viņi grib būt MŪSU tirgū, kur MĒS viņiem dodam naudu, jāievēro MŪSU noteikumi.

  Elektriķis
  12.12.2020 15:57

  Vai nav vienalga kāds saturs, ja maksājot Ābolam, daļa naudas nodokļu veidā nonāk maksātāja valsts kasē?

  digitalk
  12.12.2020 16:12
  Reply to  Elektriķis

  ja aizgrauztais dārzenis tik ļoti neizvairītos no nodokļu maksāšanas, tad šīs jautājuma daļas nebūtu.

  Normāls cilvēks
  12.12.2020 16:15
  Reply to  Elektriķis

  Man jau ir, Ābola servisu nelietoju, bet šitajos servisos, Eiropas versijās ir maz satura, ja viņiem kautkas Eiropā jāveido, tad nodokļu ienākumi palielinās, mums vairāk satura, vai ja viņi aiziet no tirgus, labāk vietējiem satura radītājiem, lai maksā vien Ābols, tie cik gadus nav maksājuši normāli nodokļus, un galu galā jāaizsargā ir vietējais tirgus

  Last edited 3 years ago by Artūrs Supe
  digitalk
  12.12.2020 16:19
  Reply to  1852

  fleitē, kā Uļjanovs uz broņevičoka keponā. pamācies ekonomiku, ko nozīmē aizsargāt vietējo tirgu.

  Skābene
  14.12.2020 08:25
  Reply to  1852

  Pilnīgi adekvātas un atbalstāmas prasības! Nav arī nekāds noslēpums, ka atsevišķos gadījumos EU nav pieejams viss saturs, jo tas tiek cenzēts pēc reģioniem. Ja skatās plašāk, tad mēdijam ir arī liela ietekme uz cilvēku apziņas ietekmēšanu, tādēļ vietējais kontents ir atbalstāms. Piemēram, ja Krieviem ļautu vaļu, tad sen jau būtu Krievu kontents ar viņu smadzeņu skalošanas programmu. Tas ir tikai pilnīgi normāli, ka šitais viss tiek atšķaidīts ar vietējo saturu. Turklāt, pieplūdīs ārvalstu kapitāls vietējā satura radīšanai, uzplauks nozare, būs darbs, būs nodokļi.

  Aigars Axx
  13.12.2020 04:10

  Ko nozīmē – viņi grib?!?
  Viņi varbūt grib, bet uzspiest nevar.
  Ja es gribu, tad abonēju šo pakalpojumu. Ja nē, tad nē.
  Bet, ja tur būs klāt obligātie kanāli, iespējams, man to vairs nevajadzēs.

  MeMyself&I
  13.12.2020 19:21

  Bulls*it!
  Kā Īri var noteikt vai AppleTv+ varēs uzturēties Eiropā.
  Tāpat tie vietējā saturs būs galīgi garām no daudzām valstīm.
  Vispār Netflix ir daudz ārzemju seriāli, kāpēc tas tiek pieminēts un kā ar Disney+ ??? Vai Disney kompānijai arī liks šādu kvotu?

  digitalk
  14.12.2020 01:07
  Reply to  MeMyself&I

  mierīgi un nedvašojot. būsi spiests pirkt papildus VPNu pie sava mīļotā āboļatv, un pārkāpt kopīrastu likumus.

  Skābene
  14.12.2020 08:29
  Reply to  MeMyself&I

  Īri ir kārtīgi vīri un var sevi aizsargāt, tā pat kā Tramps var aizsargāt ASV tirgu! :)
  Un vispār, neaizmirsīsim, ka Briti pameta ES un metās ASV apskāvienos, tāpēc jau arī Īriem ir ko teikt šajā sakarā. Ja gribi raidīt ziemeļīrijā, ir jātiek iekšā visās platformās. :)

  Brr
  14.12.2020 20:51
  Reply to  Skābene

  Tiešām “platformās”? :DDD

  skatītājs
  14.12.2020 15:11

  Valsts vēl varētu noteikt, ka pornhub ir jābūt vietējais saturs. Apple + ir mārketinga gājiens. Viņi dzīvo uz to ka pērc tur filmas. Netflix satur Eiropas ir pāri parēm. Man piemēram nepatīk, ka tur daudz Bolivuda. Vietējā satura kvotas tikai un vienīgi palielina sū daudzumu un palielina pakalpojuma cenu. Man piemēram riebjas, ka LV naudu tērē Graubas apšaubāma kino! Iedomājos kā Eiropā palielināsies vienkārši drazas ražošanas apmēri, kuru tāpat nepatērēs! Nu nevar Netflix likt skatīties ko nevēlies. Šitas viss ir ne rūpes par klientu, bet naudas izspiešana.

  Reklāma