Apple kontekstā joprojām karstais kartupelis ir jaunie Macbook datori, kuri aprīkoti ar M1 procesoriem, jo tiem nonākot pie pirmajiem pircējiem, ir iespējams pārbaudīt dažādu programmu saderību un ātrdarbību. Tāpēc jau tagad ir pieejams gan Google Sheet dokuments datorspēļu atbilstībai, gan mājaslapa dažādu programmu uzskaitei.

Jaunais interneta resurss “Is Apple silicon ready?” piedāvā uzskaitījumu ar dažādām programmām, kuras vai nu darbojas uz jaunajiem M1 procesoriem vai arī ne. Tāpat ir speciāli izdalīts, vai programmatūra jau ir īpaši pielāgot Apple Silicon vai tās palaišanai nepieciešams izmantot Rosetta 2 programmu. Ikvienam Macbook lietotājam, kurš jau ir aprīkots ar M1 procesu ir iespējams iesaistīties šajā uzskaitē, sniedzot savu novērtējumu.

Reklāma

Šobrīd ir pieejams saraksts ar 146 programmām, un, kā norāda mājaslapas Twitter konts, tad šis saraksts tiek aktīvi papildināts. Šis ir visai viegli uztverams un noderīgs resurss. Piemēram, saziņas lietotnes WhatsApp un Slack nav optimizētas M1 arhitektūrai, bet tās ir iespējams palaist caur Rosetta 2. Toties Google Chrome jau ir oficiālā Apple Sillicon versija. Pārskatot šo sarakstu, var teikt, ka lielākā daļa programmu ir iespējams darbināt vismaz caur Rosetta 2, tomēr daļu neizdodas palaist pavisam.

Iepriekš ziņojām, ka spēle World Of Warcraft jau ir pielāgota M1 procesoram, kā arī YouTube pieejami dažādi video, kuri parāda, ka pat caur Rosetta 2 darbinātas programmas darbojas ļoti labi.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Pigors

Paskatoties apskatus viss strādā, problēmas tikai ar dzelžiem kam vajag draiverus.

Krotow

Tiešām viss? Stāstiet zēni, stāstiet…

Ar nepacietību gaidu, ko drīzumā pastāstīs trešo pušu programmatūras izstrādātāji. Īpaši tie, kuri ne grib ne taisās maksāt meslus Apple par atļauju nokļūt apstorē.

Last edited 8 days ago by Krotow
Kristaps Skutelis

Te varētu būt daļa patiesības. Es tagad testēju MacBook Air ar M1 čipu un mēģināju pieslēgt 2FA autentifikatora atslēgu (Yubikey). Pa vidam, protams, donglis, jo Apple taču mums nejēdz piedāvāt normālu USB-A portu, bet rezultāts tāds, ka dators šo ierīci neredz. Es gan neskatījos vēl Yubikey lapā, varbūt šim ir kaut kāds draiveru risinājums. Bet varbūt pie vainas dongļi, kas nav oficiālie un Apple svētītie.

Oskars

Vakar aizdomajos par so, ka ir velme izmeginat MacBook Pro M1. Pat apsveri evangelibu, pardot esoso MacBook Pro 15″ 2018. Bet nobremzeju, jo ir tomer vajadziba pec VM, lai cik gribetos izbegt. Ja tomer to ari nolemshu darit, tad veletos pariet uz MacBook Pro 15″.

digitalk

piedod, ka iesmeju — “apsveri evangelibu” :D tev autokorekts nostrādāja? :))