Reklāma

“World of Warcraft” ir viena no pirmajām spēlēm, kura speciāli pielāgota Apple M1 procesoram

Jaunākie raksti

Google ierobežo Google reklāmas iespējas Android ierīču mērķauditorijas atlasē

Mobilo tālruņu lietotnes pastāvīgi apkopo datus par saviem lietotājiem. Uzņēmums Google ir paziņojis par dažām jaunām funkcijām, kas ļaus...

AOC Q27V4EA monitora apskats – beidzot kaut kas darbam un atpūtai budžeta klasē

Lai nebūtu tā, ka te apskatām tikai pašus trakākos un dārgākos gadžetus, speciāli palūdzu mums atsūtītu kaut ko jēdzīgu...

Corning jaunais Gorilla Glass sargās viedtālruņu kameru objektīvus

Corning izziņojis jauna tipa aizsargstiklus, kas paredzēti tieši viedtālruņu kameru sargāšanai no skrāpējumiem. Vienlaikus jaunie Gorilla Glass with DX...

Sākot no 2022. gada visi iPhone modeļi būs aprīkoti ar 5G savienojumu

Apple, kā ierasts, bija principā kā pēdējais lielais viedtālruņu ražotājs, kas savās ierīcēs sāka piedāvāt 5G savienojumu. Kā ziņo...

Plastiskās mikroshēmas varētu ļaut internetam pieslēgt jebkuru produktu

Mūsdienās mēs visu laiku ikdienā dzirdam terminu mikroshēmas, kas ir iebūvētas dažādās lielākās un mazākās elektronikas ierīcēs, taču tagad...

Pagājušajā nedēļā tehnnoloģiju pasaule tika iepazīstināta ar Apple pirmo datoru procesoru uz ARM bāzes M1, un šajā nedēļā pie pirmajiem pircējiem jau nonākuši atjaunotie Mac datori. Šādas pārejas dēļ daudzām programmām būs nepieciešams laiks, lai tai pielāgotos, un viens no pārsteigumiem ir populārās videospēles World of Warcraft ātrā pāreja uz ARM arhitektūru.

Ikdienā Apple Mac datori noteikti nav tie, ar kuriem asociējas datorspēļu spēlēšanu, taču spēļu izstrādātājs Blizzard paziņoja, ka vienu no pasaulē zināmākajām videospēlēm jau ir pielāgota M1 procesoram. Tas nozīmē, ka nav nepieciešams izmantot Apple radīto Rosetta 2 programmu, lai spēlētu Intel arhitektūrai paredzēto versiju.

Šis ir pārsteigums, jo pāreja notikusi patiešām ātri. Šobrīd dabiski uz ARM platformas var darbināt attiecīgi visas Apple programmas, un šādas popularitātes spēle jau ir spējusi to veikt tik ātri. Tāpat arī ņemot vērā faktu, ka tiešām Apple datoru lietotāji noteikti nav galvenais videospēļu noieta tirgus.

Avots9TO5Mac
Reklāma

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

pārsteigums par pārkompilētu programmu zem RISC, kuram izstrādes līdzekļi ir gadiem? m’key…

Pārsteigums par to, ka tas tiek darīts vispār un darīts tik fiksi. Mac datori tomēr neskaitās geimingam paredzēti. Tāpēc šis vairāk tāds PR triks.

MMORPG tipa spēles kā WoW jau iepriekš tika taisītas ar mērķi darbināt tās dažādās dzelžu platformās un sistēmās. Tāpēc viss nepieciešamais pārkompilēšanai citam procesoram un operētājsistēmai šo spēļu kodā jau atrodas. Gribu redzēt kā uz ARM tā uzreiz pārkompilēs kādu tikai Windows domāto spēli.

Šobrīd dabiski uz ARM platformas var darbināt attiecīgi visas Apple programmas

Beidziet tik bezdievīgi muldēt. Tas ka Adobe savākuši puslīdz ejošu Photoshop beta versiju ARM procesoram, vēl nenozīmē ka viss Intel procesoriem domātais Mac softs tā tūlīt uzreiz jau ARM āboldatoros darbojas.

varbūt bija domātas tikai Apple programmas, nevis programmas zem MacOS?

Apple OS iebūvētās programmas – jā. Taču lietotājs parastais ar to sapratīs visu trešo pušu rakstīto, kas uz āboldatoriem darbojas.

Parastais lietotājs sapratīs to kā visas lietotnes, ko ir saražojis pats apple. Maps, Safari utt. nevis kaut kādi adobe. Nerunā stulbības.

Slikti pazīsti parastos lietotājus.

Reklāma
Reklāma
Reklāma