Pagājušajā nedēļā tehnnoloģiju pasaule tika iepazīstināta ar Apple pirmo datoru procesoru uz ARM bāzes M1, un šajā nedēļā pie pirmajiem pircējiem jau nonākuši atjaunotie Mac datori. Šādas pārejas dēļ daudzām programmām būs nepieciešams laiks, lai tai pielāgotos, un viens no pārsteigumiem ir populārās videospēles World of Warcraft ātrā pāreja uz ARM arhitektūru.

Ikdienā Apple Mac datori noteikti nav tie, ar kuriem asociējas datorspēļu spēlēšanu, taču spēļu izstrādātājs Blizzard paziņoja, ka vienu no pasaulē zināmākajām videospēlēm jau ir pielāgota M1 procesoram. Tas nozīmē, ka nav nepieciešams izmantot Apple radīto Rosetta 2 programmu, lai spēlētu Intel arhitektūrai paredzēto versiju.

Reklāma

Šis ir pārsteigums, jo pāreja notikusi patiešām ātri. Šobrīd dabiski uz ARM platformas var darbināt attiecīgi visas Apple programmas, un šādas popularitātes spēle jau ir spējusi to veikt tik ātri. Tāpat arī ņemot vērā faktu, ka tiešām Apple datoru lietotāji noteikti nav galvenais videospēļu noieta tirgus.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

pārsteigums par pārkompilētu programmu zem RISC, kuram izstrādes līdzekļi ir gadiem? m’key…

Kristaps Skutelis

Pārsteigums par to, ka tas tiek darīts vispār un darīts tik fiksi. Mac datori tomēr neskaitās geimingam paredzēti. Tāpēc šis vairāk tāds PR triks.

Krotow

MMORPG tipa spēles kā WoW jau iepriekš tika taisītas ar mērķi darbināt tās dažādās dzelžu platformās un sistēmās. Tāpēc viss nepieciešamais pārkompilēšanai citam procesoram un operētājsistēmai šo spēļu kodā jau atrodas. Gribu redzēt kā uz ARM tā uzreiz pārkompilēs kādu tikai Windows domāto spēli.

Šobrīd dabiski uz ARM platformas var darbināt attiecīgi visas Apple programmas

Beidziet tik bezdievīgi muldēt. Tas ka Adobe savākuši puslīdz ejošu Photoshop beta versiju ARM procesoram, vēl nenozīmē ka viss Intel procesoriem domātais Mac softs tā tūlīt uzreiz jau ARM āboldatoros darbojas.

digitalk

varbūt bija domātas tikai Apple programmas, nevis programmas zem MacOS?

Krotow

Apple OS iebūvētās programmas – jā. Taču lietotājs parastais ar to sapratīs visu trešo pušu rakstīto, kas uz āboldatoriem darbojas.

Jānis

Parastais lietotājs sapratīs to kā visas lietotnes, ko ir saražojis pats apple. Maps, Safari utt. nevis kaut kādi adobe. Nerunā stulbības.

Krotow

Slikti pazīsti parastos lietotājus.