Reklāma

“World of Warcraft” ir viena no pirmajām spēlēm, kura speciāli pielāgota Apple M1 procesoram

Jaunākie raksti

Hyundai Kona N – Konans cīnītājs

Lai arī kādi būtu Hyundai automobiļi, es šo ražotāju cienu kaut vai par eksperimentēšanu. Eksperimenti ar modeļiem, dizainu, dzinējiem....

Spānija ierobežos influenseru iespējas reklamēt kriptovalūtas

Viena no jomām, ko influenceri arvien biežāk mēdz popularizēt, ir kriptovalūtas. Šāda prakse daļā pasaules valstu saņēmusi krietnu devu...

RTU izstrādā digitālu risinājumu savlaicīgai plūdu prognozēšanai Ogres upē

Šīs ziemas mainīgo laika apstākļu dēļ Ogres upē neierasti agri paaugstinājās ūdens līmenis un izveidojās ledus sastrēgumi. Upes monitorēšanai...

Apple iPhone 13 modeļiem vairs nav pieejama trokšņu slāpēšana zvanu laikā

Trokšņu slāpēšana zvanu laikā Apple ekosistēmā tika piedāvāta jau 2013. gadā, reizē ar iOS 7 versiju, tomēr saņemta oficiāla...

Jaunā “Fiat Panda” tēmēs uz “pieejamākā elektroauto” statusu

Stellantis koncerna sastāvā ietilpstošā Fiat zīmola vadītājs Olivers Fransuā izteicies, ka jaunās paaudzes "Fiat Panda" ir pavisam netālu un...

Pagājušajā nedēļā tehnnoloģiju pasaule tika iepazīstināta ar Apple pirmo datoru procesoru uz ARM bāzes M1, un šajā nedēļā pie pirmajiem pircējiem jau nonākuši atjaunotie Mac datori. Šādas pārejas dēļ daudzām programmām būs nepieciešams laiks, lai tai pielāgotos, un viens no pārsteigumiem ir populārās videospēles World of Warcraft ātrā pāreja uz ARM arhitektūru.

Ikdienā Apple Mac datori noteikti nav tie, ar kuriem asociējas datorspēļu spēlēšanu, taču spēļu izstrādātājs Blizzard paziņoja, ka vienu no pasaulē zināmākajām videospēlēm jau ir pielāgota M1 procesoram. Tas nozīmē, ka nav nepieciešams izmantot Apple radīto Rosetta 2 programmu, lai spēlētu Intel arhitektūrai paredzēto versiju.

Šis ir pārsteigums, jo pāreja notikusi patiešām ātri. Šobrīd dabiski uz ARM platformas var darbināt attiecīgi visas Apple programmas, un šādas popularitātes spēle jau ir spējusi to veikt tik ātri. Tāpat arī ņemot vērā faktu, ka tiešām Apple datoru lietotāji noteikti nav galvenais videospēļu noieta tirgus.

Avots9TO5Mac
Reklāma

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
7 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk(@ciparnieks)
19.11.2020 12:39

pārsteigums par pārkompilētu programmu zem RISC, kuram izstrādes līdzekļi ir gadiem? m’key…

Kursors.lv
Kristaps Skutelis(@krizdabz)
19.11.2020 14:49
Reply to  digitalk

Pārsteigums par to, ka tas tiek darīts vispār un darīts tik fiksi. Mac datori tomēr neskaitās geimingam paredzēti. Tāpēc šis vairāk tāds PR triks.

Krotow
19.11.2020 13:01

MMORPG tipa spēles kā WoW jau iepriekš tika taisītas ar mērķi darbināt tās dažādās dzelžu platformās un sistēmās. Tāpēc viss nepieciešamais pārkompilēšanai citam procesoram un operētājsistēmai šo spēļu kodā jau atrodas. Gribu redzēt kā uz ARM tā uzreiz pārkompilēs kādu tikai Windows domāto spēli.

Šobrīd dabiski uz ARM platformas var darbināt attiecīgi visas Apple programmas

Beidziet tik bezdievīgi muldēt. Tas ka Adobe savākuši puslīdz ejošu Photoshop beta versiju ARM procesoram, vēl nenozīmē ka viss Intel procesoriem domātais Mac softs tā tūlīt uzreiz jau ARM āboldatoros darbojas.

digitalk(@ciparnieks)
19.11.2020 13:07
Reply to  Krotow

varbūt bija domātas tikai Apple programmas, nevis programmas zem MacOS?

Krotow
19.11.2020 13:22
Reply to  digitalk

Apple OS iebūvētās programmas – jā. Taču lietotājs parastais ar to sapratīs visu trešo pušu rakstīto, kas uz āboldatoriem darbojas.

Jānis
20.11.2020 08:29
Reply to  Krotow

Parastais lietotājs sapratīs to kā visas lietotnes, ko ir saražojis pats apple. Maps, Safari utt. nevis kaut kādi adobe. Nerunā stulbības.

Krotow
20.11.2020 12:56
Reply to  Jānis

Slikti pazīsti parastos lietotājus.

Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: