Pie pirmajiem pircējiem šonedēļ nonāks atjaunotie Apple Mac datori, kuri būs aprīkoti ar Apple ARM datoru procesoru M1, un testos tas ir uzrādījis ļoti augstus veiktspējas rezultātus. Pat tad, ja ar tā palīdzību emulācijas procesā tiek lietotas x86 arhitektūras programmas.

Šie rezultāti ir pieejami ierastajos Geekbench testos, kas atklāj to, ka pat zaudējot daļu jaudas emulācijā caur speciāli Apple radīto Rosetta 2 programmu, M1 procesora viena kodola ātrums ir lielāks par jebkuru ar Intel procesoru aprīkoto Mac datoru. Šis salīdzinājums noticis pat ar jaudīgajiem iMac datoriem, kas aprīkoti ar Intel Core i9 3,6 GHz versiju.

Reklāma
Avots: Geekbench

M1 procesors sasniedzis rezultātu 1313, kamēr jaudīgākais Intel rezultāts ir bijis 1251, bet Mac mini ar M1 sasniedzis 1741 punktu, kas ir augstākais rezultāts. Darbinot Mac datorus normālā režīmā bez pārejas uz x86 arhitektūru, MacBook Air viena kodola ātrdarbības vērtība ir 1687, un šie rezultāti norāda uz to, kāpēc Apple ir izvēlējusies iet ceļu un izmantot savus ARM procesorus.

Esam saņēmuši testiem jauno MacBook Air ar M1 procesoru un jau drīzumā ķersimies pie jaunā datora testiem, lai saprastu, cik ļoti Apple solījumi atbilst patiesībai.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Budzis

Vai pareizak nebutu teikt – veiktspeja?

Kristaps Skutelis

Jā, var arī tā.

Daniēls

Kad kursors beigs shillot apple, viens specifisks benchmarks, kas neattēlo ikdienas lietošanu, kurš ir specifiski pielāgots šim darbam nav pierādījums, ka tas ir labāks. Kamēr nav kādu laiku tirgū bijuši šie jauni M1 procesori, šādus click-bait virsrakstus var arī nerakstīt.

Kristaps Skutelis

Šodien tieši sākām testēt jauno MacBook Air ar M1 čipu. Darbojas naski, taču ne viss. Drīzumā būs pilnvērtīgs ierīces apskats. Mazliet pacieties.

Elita Zarina

Kā jau paredzēju, problēmu pilna paka….a

Kristaps Skutelis

Par kādām problēmām runā?

Hhbbbb

Visa tehnoloģiju pasaule ir sajūsmā par šiem aparātiem, tikai Latvijas komentāru guru atkal viss ir slikti.