Medijos parādījusies nepatīkama informācija par to, ka Foxconn ir izmantojis dažādus paņēmienus un rīkojies ārpus noslēgtā līguma ar Apple, lai iegūtu lielāku peļņu.

Kamēr Apple jau vairākas reizes ir sasniegusi jaunus vērtības griestus pasaules finanšu tirgos, tikmēr viens no galvenajiem tās produktu ražotājiem – uzņēmums Foxconn – pēdējos gados nevar lepoties ar saviem peļņas rādītājiem. Kā atklājuši jau izbijušie Foxconn darbinieki, tad 2018. gadā, ražojot iPad Pro planšetdatorus, uzņēmums izmaksās norādījis papildus darbinieku darbu, kuri nemaz nebija iesaistīti reālā ražošanā.

Reklāma

Tāpat atklājies, ka Foxconn izmantojis Apple iekārtas arī citu viedtālruņu ražošanā un testēšanā, piemēram, Huawei. Kā arī Google darbiniekiem esot izrādīta MacBook 12 collu portatīvā datora ražošanas līnija, pirms tas bija izziņots tirgū. Pēc šī gadījumā Apple pieprasīja novērošanas kameru video, tomēr Foxconn atteicies to dot. Papildus tam notikusi izmaksu samazināšana kvalitātes kontroles departamentā.

Neskatoties uz visu nokaitēto situāciju pēdējos gados, vasarā Foxconn paziņoja par 1 miljardu dolāru lielām investīcijām iPhone ražošanas rūpnīcā Indijā, kas nozīmē, ka arī šādos apstākļos sadarbība joprojām plānojas būt ilga.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Bija indiešu koderi. Tagad arī indiešu dzelžu ražotāji.

1049

Kāda starpība, kas sakrūvē detļas – foxconn vai tata?

Krotow

Mēģinot izspiest rezultātu pa lēto, nekas labs nav gaidāms. Vēl jo vairāk, ja arī menedžeri nāk no kultūras, kur mīļākais sporta veids ir apjāt klientu un kvalitātes kontrole ir lamuvārds.

Kāds

Ražotne Indijā nav izmaksu samazināšanas nolūkos. Bet gan Indijas valdības spiediena rezultāts (augsti importa nodokļi).