web analytics

Apple varētu atjaunot 12 collu Macbook to aprīkojot ar saviem datoru procesoriem

Jaunākie raksti

Kursors.lv kopā ar Citadeli informēs par fintech jaunumiem

Ar prieku paziņoju, ka Kursors.lv uzsāk sadarbību ar Citadeles banku un visa gada garumā kopā informēsim par svarīgo finanšu...

Saruna ar Mārtiņu Bērziņu par Covid-19 ietekmi uz finanšu tehnoloģiju attīstību

Domāju, ka tikai retais spēja paredzēt, kāds tieši izvērtīsies 2020. gads un kā sākontēji tālajā Ķīnā radies COVID-19 vīruss...

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #401 (21.01.2021)

21. janvāra radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Kā klausīties Star FM tehnoloģiju ziņas? Katru ceturtdienu uzreiz...

Microsoft sadarbosies ar General Motors un investē autonomās braukšanas uzņēmumā Cruise

Tehnoloģiju uzņēmums Microsoft noslēdzis ilgtermiņa sadarbību kopā ar autobūves uzņēmumiem General Motors, Honda un vēl citiem, lai investētu vairāk...

“Mercedes” oficiāli prezentē “EQA” elektrisko krosoveru

Vācu autoražotājs "Mercedes" oficiāli prezentējis "EQA" elektrisko krosoveru, kas kļūs par jaunāko papildinājumu ražotāja elektriskā apakšzīmola "EQ" piedāvājumā. Pirmoreiz...Apple pēdējos gados arvien vairāk runā un virzās uz savu procesoru izstrādi tieši datoriem, kā tas šobrīd ir ar iPhone un iPad ierīcēm, jo kompānija principā vēlas diktēt savus noteikumus savienojot jaudu ar programmatūru, un ļaut lietot vienu programmu uz visām ierīcēm bez pārveidošanas.

Kā pierāda dati, tad mobilo procesoru ātruma un darbības rādītāji Apple ir ļoti augsti un savas premium klases cienīgi, un lai tiktu vaļā no Intel atkarīgas datoru procesoru tirgū, kompānija vēlas radīt savus ARM procesorus. Tie ļautu pāriet uz vienotu sistēmu starp visiem produktiem, jebšu iPhone lietotnes būtu iespējams lietot gan telefonā, gan planšetdatorā, gan arī portatīvajā datorā tām pilnībā integrējoties. Procesori nodrošinātu lielāku jaudu ar mazāku enerģijas patēriņu, kā arī uzlabotu grafisko veiktspēju, bet izstrādātiem tas sagādātu vairāk problēmu tieši tajā faktorā, ka būtu jāveido atšķirīgas programmu versijas.

Šajā sakarā ir parādījušās baumas, ka varētu tikt atgriezts savulaik pirmais tikai ar USB-C spraudni aprīkotais 12 collu Macbook portatīvais dators. Tas saņemtu īpašo A14x mobilo procesoru, kas varētu būt pielāgots nākamā iPhone A14 procesors. Tātad šis Macbook būtu pirmais solītais produkts uz vienotās procesoru bāzes, ļaujot Apple vizualizēt savu konceptu par vienu lietotni visām ierīcēm.

Tāpat portatīvais dators varētu saņemt nesen kā jaunākajos Macbook sērijas datoros izņemto butterfly tastatūras sistēmu, jo tā vienkārši ir plānāka, un “mazais” Macbook būtu ļoti plāns dators. Tātad mini dators ne ar ierasto datora arhitektūru, bet gan nākotnes Apple vīziju. Tiek lēsts, ka šādu pirmo produktu mēs varētu ieraudzīt 2021. gadā, taču tās ir spekulācijas un procesoru izstrāde noteikti nav pāris dienu darbs.

Iespējams, ka plašāka informācija varētu sekot virtuālajā Apple izstrādātāju konferencē, kura sāksies jau 22. jūnijā.

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Prusljix

Interesanti vai tiešām šim datoram būs MacOS. Ja tā, tad neredzu iemeslu, kāpēc būtu tapis IpadOS, ja gadu pēc pastāvēšanas to vienkārši aizvāktu, jo uz dzelžiem varētu krāmēt MacOs… Man šobrīd tiešām vairāk liekas, ka cīņa ir vērsta pret Chrome lētajiem datoriņiem priekš skolām, kur ar Ipad nepietiek.

Krotow

Galvenā sāls Apple vēlmē pāriet uz ARM procesoriem tiešām esot apvienot IOS un MacOS vienā sistēmā. Ar savietojamību daudz kam tad gan būs kā būs. Bet M$ Office un Adobe CS Suite jau noportēs.

Ainars

Man, kā rakstītājam, pats galvenais jautājums ir, vai noportēs Tildes Biroju. Man ir svarīga latviešu pareizrakstības un gramatikas pārbaude. Savu pirmo Mac datoru nopirku tikai tad, kad parādījās Tildes Birojs priekš Mac.

Reinis Rozitis

> Bet M$ Office .. jau noportēs.
 
Var jau būt ja Apples armus pirks štāpeļiem, tad tas notiks, bet cik esmu skatījies, tad viņu pašu Surface X kā lielākais mīnuss tiek minēts, ka offiss ir emulēts 32bit x86, kas attiecīgi pasākumu no lietojamības viedokļa padara diezgan nožēlojamu.

Ainars

ARM kopā Butterfly tastatūru? Uz kura neies faktiski neviena MacOS programma, un ipadOS programmas arī ne. Gribētu redzēt to muļķi, kas kaut ko tādu pirks.

digitalk

Chromebook tak pērk?..

Tasesmues

Grib aprīkot ar saviem datoru procesoriem… bet tālāk ir teikts, ka izmantos ARM procesorus, tieši tos pašus, kurus izmantos mobilajos telefonos… hmm… ok.

digitalk

ARM arhitektūra nenozīmē, ka proči nevar atšķirties. tāpat kā Intel kļepī gan 2-kodolu celeronus līdz pat 56-kodolu xeonus.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: