Šveices apavu ražotājs “On” uzskata, ka ir pienācis pēdējais laiks padarīt skriešanas apavus vieglākus un videi draudzīgākus. Tieši tāpēc uzņēmums izlaidis savu pirmo pilnībā pārstrādājamo apavu pāri kā daļu no pakalpojuma, kas klientiem ļaus tos nevis nopirkt, bet gan iznomāt. Gan paši apavi, gan serviss, kam dots kopīgs nosaukums “Cyclon“, būtībā ir projekts, kas ļaus atdot apavus atpakaļ, līdzko tie būs nolietojušies. Brīdī, kad Cyclon būs sasnieguši sava mūža nogali, tie tiks sasmalcināti, lai pēc tam, atdzimstot kā fēnikss no pelniem, taptu jauns skriešanas apavu pāris.

Cyclon apavu svars nepārsniegs 200 gramus, un tie primāri ir paredzēti valkāšanai “elites līmeņa sacensībās”, sniedzot augstu enerģijas atdevi un amortizāciju. Apavu virspuse izgatavota no materiāla, kas iegūts no rīcineļļām, savukārt zole – no līdzīga materiāla – polimēra.

Avots: On

Brīdī, kad klienti būs atdevuši savus nolietotos Cyclon atpakaļ, apavi tiks sasmalcināti un pārstrādāti tā, lai no šiem atlikumiem varētu izgatavot svarīgākās apava detaļas. Proti, pielāgotu plāksni, kas atrodas starp starpzoli un apava augšējo daļu un kas mazinās triecienu brīdī, kad pēda trieksies pret zemi.

Pirmais solis, lai tiktu pie šiem apaviem, ir reģistrēties pakalpojumā “Cyclon”. Galvenā ideja ir tāda, ka klients apavus iznomās, par tiem mēnesī samaksājot 30 ASV dolārus. Te gan viens būtisks nosacījums – Cyclon jāizīrē vismaz uz pusgadu. Doma tāda, ka lietotājs apavus nomainīs ik pēc sešiem mēnešiem un šādi nepakļaus sevi riskam novalkātu apavu dēļ iedzīvoties traumās.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Opis

Vēlu veiksmi botu īres nozarē…

Janis Murnieks

Crocify! reģistrējies un aizņemies krokšus ar atlaidi!

Last edited 9 days ago by Janis Murnieks
Janis Murnieks

Vēl variācija – Koplietošanas apavi :D

maarissrsc

Ideja jau varbūt nebūtu slikta, bet 180€ pusgadā par apaviem? Fēnikss mira ar savām īpašām spējām. :D