Reklāma

1000km brauciens ar BMW i3 elektroauto (video)

Jaunākie raksti

Jaunākā “F1 2021” videospēle gaidāma 16. jūlijā

Pagājušā gada izskaņā notika pietiekami liels darījums videospēļu nozarē, kad Electronic Arts iegādājas citu videospēļu radītāju Codemasters par 1,2...

Uzņēmums Xwing veicis sekmīgu bezpilota lidojumu ar komerciālo lidmašīnu

Amerikā bāzētais jaunuzņēmums Xwing ir veicis veiksmīgu attālinātās vadības testa lidojumu ar vienkāršu komerciālo lidmašīnu, un šis ir visai...

Reklāmu bloķētājs ietekmē “Google Docs” darbību

Pēdējās dienās vairāki "Google Docs" lietotāji, tostarp arī es, saskārās ar problēmām "Google" dokumentu lietošanā. Tos nebija iespējams atvērt...

“Apple” aicina klientus iesaistīties īpašā Zemes dienai veltītā akcijā

22. aprīlī tradicionāli tiek atzīmēta starptautiskā Zemes diena, kad visā pasaulē norisinās dažādi pasākumi un akcijas ar mērķi veicināt...

Stadler Form Roger gaisa attīrītāja apskats

Daudziem no mums pavasaris saistās ar Sauli, ar putnu dziesmām, plaukstošām lapiņām un zilajām kapu puķītēm ceļmalās, bet citi...

Ar BMW i3 pirmo reizi iepazinos vēl tālajā 2014. gadā, kad šis auto bija pavisam svaigi izlaists un atceļojis uz Latviju. Toreiz man bija visai maz izpratnes par elektroauto un arī pasaulē šādi auto vēl bija pavisam maz izplatīti. Šobrīd situācija šajā ziņā ir krietni labāka un pircējiem ir pieejams pietiekami kupls elektroauto klāsts. Hei, mēs paši esam šovasar vien izbraukuši 1000km testus ar veseliem 11 elektroauto. Šāda pieredze ļauj labāk izprast šos interesantos automobiļus un adekvāti tos salīdzināt.

BMW i3 joprojām ir pieejams pārdošanā, un, lai arī nav būtiski mainījies kopš sava izlaišanas laika, tomēr ir ticis pie lielāka akumulatora (120 Ah versija – ap 40 kWh), kas nodrošina aptuveni 250km nobraukumu. Jauns šis auto maksā mazliet virs 40 tūkstošiem eiro un ņemot vērā konkurenci, tas vairs nešķiet bezdievīgi dārgi. Jā, elektroauto kopumā vēl ir dārgi produkti un katram pašam jāsaprot vai par šādu diezgan šaura pielietojuma pilsētas auto prasīta adekvāta cena. No otras puses, BMW i3 ir ļoti populārs otrreizējā tirgū, kur pietiekami svaigi (94 Ah) modeļi maksā jau ap 20 tūkstošiem eiro. Un tas ir labs variants ar ko izmēģināt elektronākotni.

Plus, daudzi mūsu lasītāji un skatītāji jau visu vasaru prasīja, kad tad mēs izbrauksim ar BMW i3. Izbraucām, sagatavojām video un aicinu to noskatīties, lai saprastu kā BMW i3 sasniedza mūsu 1000km testu labāko rezultātu! Negaidījat? Jā, tas arī man bija pārsteigums!

Galvenās atziņas pēc 1000km brauciena ar BMW i3

 • 1000km brauciena gaitā auto es lādēju 6 reizes, kopā tam veltīju 3 stundas un 2 minūtes. Brauciena beigās vidējais patēriņš bija 15.5 kWh/100km. Brauciena gaitā auto ielādēju 128.8 kWh enerģijas. Kopā ātrajās uzlādēs man tas izmaksāja 27.30 eiro, jo E-mobi tīklā tarifs ir 0.15 EUR par katru uzlādes minūti. Mājās man šāds elektrības apjoms izmaksātu 14.17 eiro.
 • Tabulā zemāk uzskatāmi redzams, ka gan Hyundai Kona, gan Tesla Model 3 uzlādēs pavadīja mazāk laika un mazāk ielādēja enerģiju. Tad kāpēc uzvarēja BMW i3 un arī Renault Zoe? Es šo varu izskaidrot šādi. Pirmkārt, Kona un Model 3 ir lielākas baterijas un tas nozīmē, ka jau startā tām ir lielāks nobraukuma handikaps un mazāk jāuzlādējas. Otrkārt, šoreiz bija ļoti labi braukšanas apstākļi – relatīvi tukši ceļi un ap 20 grādu temperatūra. Principā, uzskatu, ka šādos apstākļos arī Kona un Model 3 nobrauktu šo maršrutu 16 stundās.
 • Ārpus pilsētas vasaras apstākļos ar šo auto ir pavisam reāli nobraukt ap 250km neupurējot ne komfortu, ne braukšanas dinamiku. Pilsētā varēsim nobraukt vēl vairāk.
 • Ja runājam par dinamiku, tad tās šim auto pavisam noteikti pietiek. Tas būs ļoti nasks auto ne tikai pilsētā, bet arī apdzīšanas manevros uz šosejas.
 • Lai arī BMW i3 ir ļoti savdabīgs auto pēc skata, tas brauc un uzvedas ļoti paredzami un saprotami. Uzbūves kvalitāte ir tāda, kādu esam pieraduši saņemt no BMW. Šis auto ir īstens BMW, tikai izskatās savādi.
 • Man ļoti patika, ka šis auto ir ļoti paredzams un spēj nobraukt aptuveni to, ko sola. Pat pēdējā skrējienā, kad uzlādes līmenis nerādīja kilometrus, tas spēja braukt ar ātrumu 90km/h un nekas pārāk neliecināja par to, ka auto drīz izlādēsies.
 • Auto nerāda uzlādes jaudu, tomēr brauciena gaitā veiktajās uzlādēs redzēju, ka auto pie 50 kW ātrās uzlādes stacijām spēja uzlādēties ļoti ātri. Pat tad, kad uzlādes līmenis tuvojās un pārniedza 90% uzlādes līmeni.
 • Šajā auto ērti brauks viens vai divi cilvēki un aizmugurē varēsim iestīvināt vien bērnus. Vēlams bez bērnu krēsliņiem, jo vietas aizmugurē ir maz un nepalīdz arī ačgārni veramās durvis. Aizmugurē bagāžniekam pietrūkst dziļuma, tomēr pozitīvi, ka kabeļus varēsim ievietot zem priekšējā motora pārsega iebūvētajā bagāžniekā.
 • Man arī adekvāta šķiet šāda auto cena, jo tagad ir labi redzama pilnāka konkurences aina. Proti, 40 tūkstoši eiro par (premium zīmola) elektroauto nešķiet bezdievīgi liela cena. Vienīgi Renault Zoe ar savu ap 30 tūkstošu cenu drīzāk ir izņēmums nekā norma. Plus, BMW i3 cena otrreizējā tirgū ir ļoooooti patīkama.
Auto Brauciena laiks Vidējais patēriņš Uzlādēts pa ceļam Samaksāts Uzlādes laiks
VW e-up! (2020) 22h 14.6 kWh/100km 143.6 kWh 57 EUR 6h 20min
Hyundai Kona electric (64 kWh) 17h 15 kWh/100km 102.4 kWh 21.60 EUR 2h 24min
Mini Cooper SE 18h 15.6 kWh/100km 147.2 kWh 34.50 EUR 3h 50min
Hyundai Ioniq Electric (38 kWh) 18h 14.8 kWh/100km 128 kWh 30.60 EUR 3h 24min
Nissan Leaf e+ (62 kWh) 18h 16.6 kWh/100km 132.9 kWh 36.45 EUR 4h 3min
Audi e-tron (95 kWEh) 18h 24.5 kWh/100km 190.4 kWh 39 EUR 4h 20min
Tesla Model 3 LR (75 kWh) 17h 15.5 kWh/100km 113.9 kWh 26.10 EUR 2h 54min
Nissan e-NV200 22h 16.9 kWh/100km 166.5 kWh 64.20 EUR 7h 8min
Renault Zoe 16h 15 kWh/100km 122.8 kWh 28.20 EUR 3h 8min
BMW i3 16h 15.5 kWh/100km 128.8 kWh 27.30 EUR 3h 2min

Šosezon plānojam vēl dažus testus

Pirms sagaidīsim pirmos mīnusus, gribu vēl izbraukt ar dažiem auto un paredzams, ka septembra beigās/oktobra sākumā 1000km braucienā notestēsim KIA e-Niro un Peugeot e-2008. KIA sniegums mani pašu ļoti interesē, jo šis auto ir ļoti līdzīgs Hyundai Kona un labo vienu no tā lielākajiem “trūkumiem” – vietas neesamību salonā. Nu, un, Peugeot modelis izskatās interesanti.

Reklāma

35 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
35 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Uzlādēts

Ja interesē BMW i3 apsakts, tad droši var atrast to šeit – https://uzladets.lv/bmw-i3-120-ah-apskats-video/

Uzlādēts

i3 “paveicās”, ka mums Latvijā ir 50kW nevis jaudīgākas uzlādes stacijas. Lai vai kā, ļoti apsveicams rezultāts.

Kaspars Bīlands

Ulbrokas ielā ir Elektrum 100kW stacija

Jānis

KIA sniegums mani pašu ļoti interesē, jo šis auto ir ļoti līdzīgs Hyundai Kona un labo vienu no tā lielākajiem “trūkumiem” – vietas neesamību salonā.”

To puntu uzlabo, bet visu sabojā +10k€ lielāka cena. Biju metis aci uz e-niro, bet gandrīz 50k maksāt, noteikti nav vērts.

Cerams, ka nākotnē tev Kristap sanāks notestēt jauno škodu. Tur cena izskatās vairāk adekvāta

Vards*

Vakar Bjorns publicēja video, kā ar Mod S 1000 km nopļāva zem 10 stundām

 1. Viņš mazliet ātrāk brauca. Nu arī LV par TO cietumā vēl gluži neliek :)
 2. uzlādes ātrums, uzlādes ātrums, uzlādes ātrums
 3. starta lādiņš
Vārds*

Bjorns šoreiz netiek iekš SWE, brauc tikai NOR, kas principā ir lēnāk nekā viņa klasiskais gabals.

+ es nobraucu 14:30
Manuprāt, neskatoties uz citu maršrutu, pilnīgi objektīvi salīdzināmi ar Taviem braucieniem

Vārds*

Tu savus labākos braucienus nobrauc pa ~ 13 stundām (neto). Man arī tā pat sanāca. Pat intensīvā satiksmē (darba dienā) – 777 minūtes. Bet Tev ar jaudīgākajām mašīnām sanāk 14 stundas kustībā. Hmmmm. Nesaprotu šo momentu Tālāk jau matemātika vienkārša 1000 km * 155 W = 155 kWh nepieciešami ceļam Mod3 gadījumā 75 mums ir līdzi startā Sanāk, ka no e-mobja vajag 80 kWh. Ja ar emobi viss būtu labi, tas būtu nepilnu 2 stundu jautājums. Kopā 15 stundas = objektīvi Tava maršruta nepārsitams laiks. Runa varētu būt vēl par ~ -30 minūtēm, max. Ja emobis dotu to, kas pienākas… Read more »

Vārds*

Fair enough :)
Bet kāpēc ar Mod3 un e-tron Tev sanāk ielgāk sēdēt pie stūres ?

Vārds*

Patēriņš skaidrs, tas izsauc pagarinātu lādēšanu

Bet Tu neatbildēji uz jautājumu, kā izdevās ar Zoju un i3 nobraukt 13 h, bet ar Teslu, oooo, Mini un Nisanu – 14 stundās ?
Runa ir par neto braukšanu
Man tas neiet kopā, jo kas Tev ir “lēnākie” dabā ir jaudīgāki, tiem vajadzēja būt ātrākiem “on the road” sadaļā.

Edgars K

Labs par to cīņu par lādētāju :)

Arčiņš

BMW ir vislabāk izveidotais bateriju modelis ar vislabāko dzesēšanas iespēju ( Tesla un BYD ir cits stāsts).Tas ir iemesls kāpēc pat pie nosacīti pilnas baterijas ,tas vēl joprojām ir spējīgs lādēt samērā ātri. Līdzīga baterija atrodas arī Mini ,tikai tas nav bijis konstruēts kā elauto.

Folijgalva

“Plus, BMW i3 cena otrreizējā tirgū ir ļoooooti patīkama”
T.i. lēti var nopirkt, ja vēlies lietotu vai var dārgi pārdot, kad pienāk laiks?

KKTK

Vai tas nav diezgan aizdomīgi? Kas tur sāk jukt? Vai ar kādām izmaksām īpašniekam piedraud oficiālajā BMW servisā?

Skābene

Tā tas ir, MB S klase, Audi A8, VW Phaeton otrreizējā tirgū met pakaļ! Nav arī retums, kad premium klases sludinājumā rakstīts, ka pārdot par 8k un piebilde, ka šī gada laikā remontos ieguldīti 20k, sēdies un brauc! :D
Tas pats ar elktro vai hibrīda auto, tiklīdz izlasa sludinājuma tekstu, ka mainīts invertors par tik un tik euro, vai akumulatotrs par tik un tik euro, tā – “paldies, nevajag”!

Krotow

Nemaz nevajag bateriju. Jaunajiem auto ar LED priekšējiem un galvenajiem aizmugures lukturiem pietiks ar tūlīt pēc garantijas izbeigušos lukturi, lai atpogātu 500-2500€. ASV par to pat bija tieslieta Honda-i. Pēc 10 gadiem varēsiet atcerēties, ka kādreiz vajadzēja tikai nomainīt 5€ vērtu spuldzi.

Krotow

Kā pilsētas auto zināmās aprindās ar savām mājām (!) i3 šķiet ļoti populārs. Braucot ciemos uz Mārupi, pēdēja laikā i3 redzēts pie vairākām mājām. Un gandrīz katru mēnesi nāk klāt.

Juris

Nu ja, kārtīgs latvietis nevar atpalikt no kaimiņa :D

DmitryVasilonok

Es gribētu piedāvāt mainīt Konas laiku no 17 uz 16 stundām. Jo noskatoties atkārtoti tā brauciena video pamanīju ka Ventspilī Kona 20 minūtes nostāvēja tā pat vien, kamēr Kristaps izdomāja pabrokastot – kafiju padzerties, tad vel uz skata torņa bija uzrāpies pirms Jautra oda ladešanas…. Kopā viss trips aiznema 16 stundas un 45 minutes, no kurām godīgi jāatņem vismaz pusstundu. IMHO.

andris

Labi testi un to apskati. Tomēr, lai izmaksas varētu korektāk novērtēt, braucienu vajadzētu uzsākt ar tukšu akumulatoru. Kāpēc? Iedomājamies, ka salīdzināsim divas benzīna vai dīzeļa “kapsētas”. Vienai bāka 100 litri un rij 11 litrus uz simta, otrai 40 litri un rij 6 litri uz simta. Abas startē 1000 km braucienam. pirmā iebrauc tankštellē pēc 800 km un iegāž bākā 20 litrus (par apmēram 24 eur) otrā iebrauc divreiz un uzpilda kopā 40 litri (ap 48 eur), Abām finišā gandrīz vienāds degvielas atlikums. No degvielas izmaksu (tikai brauciena laikā) atspoguļojuma nu nekādi nav iespējams pateikt, kura braucamā izmantošana ir ekonomiskāka. Savukārt… Read more »

0939

Acīmredami – jārēķina elektrības vienības, nevis cena. Tāpat kā ar naftas degvielu…

Juris

Par aizmugures sēdekļiem man pēc testa brauciena radās pilnīgi cits iespaids.

T.i., manuprāt tie ir gluži lieli arī pieaugušajiem.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: